سئو و بهینه سازی

۶ نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

ترافیک SEO خود را در 6 ماه دو برابر کنید

آیا می خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و به دنبال ۶ نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو می باشید؟ چه کسی این کار را نمی کند؟

در طول سال‌ها، وب‌سایت‌های زیادی را دیده‌ایم که با برنامه سئوی مناسب، ترافیک بیشتری را به محتوای خود هدایت می‌کنند.

همچنین وب‌سایت‌های دیگری را دیده‌ایم که در تلاش برای افزایش ترافیک هستند در حالی که نمی‌دانیم چه اشتباهی انجام داده‌اند.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا، ما برخی از مطالعات موردی موفق سئو را با شما به اشتراک می‌گذاریم و توضیح می‌دهیم که چگونه داشتن رویکرد سئوی مناسب می‌تواند تاثیر زیادی در هدایت ترافیک ارگانیک داشته باشد.

توجه: این پست به مصاحبه با مهمان بنجامین روجاس – Benjamin Rojas، رئیس All in One SEO، بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار می پردازد. این یک ستون تخصصی است که ما هر جمعه منتشر می کنیم و از یک متخصص وردپرس دعوت می کنیم تا تجربیات خود را با خوانندگان ما به اشتراک بگذارد.

در این پست به چند موضوع می پردازیم. در اینجا یک لیست مفید وجود دارد تا بتوانید به بخش مورد علاقه خود بروید:

۱. برای افزایش ترافیک سایت یک پایه سئوی محکم ایجاد کنید

سئو پیچیده نیست. جامع است. حتی زمانی که شروع به ساخت سایت خود می کنید باید سئو را در ذهن داشته باشید.

متأسفانه، بسیاری از کسب‌وکارها سئو را به‌عنوان تکه‌کاری در بالای هر کاری که در حال حاضر انجام می‌دهند، تصور می‌کنند.

با ایجاد یک پایه محکم با یک استراتژی سئو واضح، شاهد افزایش تعداد چندین وب سایت جدید به صورت تصاعدی ترافیک ارگانیک خود هستیم.

برای مثال، بیایید نگاهی به Sporked.com بیندازیم، یک وب‌سایت بررسی مواد غذایی که ترافیک آن را ۱۰۳۶ درصد در سال افزایش داد.

این وب سایت با به کارگیری اصول E-E-A-T (تجربه، تخصص، اقتدار و اعتماد) گوگل برای بهینه سازی موتور جستجو از همان ابتدا، یک پایه سئو محکم ایجاد کرد.

در اینجا آمده است که چگونه ترافیک وب سایت آنها منفجر شد.

how to double your seo traffic 01 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

Sporked یک وب سایت تخصصی بسیار متمرکز است. گوگل وب سایت های خاص را دوست دارد زیرا برای آن سایت ها نشان دادن E-E-A-T آسان تر است.

شالوده سئو محکم به تنهایی تنها دلیل رشد ترافیک Sporked نبود. محتوای باکیفیت، ثبات و بک لینک ها نیز باعث تقویت سئو شده است.

در اینجا کاری است که باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که از همان ابتدا در حال ایجاد یک تجارت دوستدار SEO هستید.

خود را به ابزارهای SEO مناسب مجهز کنید

مطمئن شوید که ابزارهایی دارید که به شما کمک می کند به راحتی توصیه های سئو را در سایت خود پیاده سازی کنید. در زیر چند مورد وجود دارد:

 1. یک پلاگین سئو وردپرس: یک افزونه SEO مانند All in One SEO (AIOSEO) بهینه سازی سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند، حتی اگر یک تازه کار باشید.
 2. کنسول جستجوی گوگل: به شما کمک می کند تا نحوه عملکرد سایت خود را به صورت رایگان در گوگل شناسایی کنید.
 3. گوگل آنالیتیکس: به شما بینشی در مورد نحوه تعامل هر بازدیدکننده وب سایت با سایت شما می دهد. استفاده از افزونه ای مانند MonsterInsights ساده ترین راه برای نصب Google Analytics در سایت شما است.
 4. یک ابزار حرفه ای سئو: با ابزار سئو مانند Semrush می توانید محتوای رقبا را تجزیه و تحلیل کنید و تصمیمات آگاهانه ای برای افزایش رتبه بگیرید.

تنظیمات ضروری SEO را پیکربندی کنید

برخی از تنظیمات ضروری SEO وجود دارد که باید در سایت خود فعال کنید. اینها شامل ساختار پیوند ثابت، دسته ها و برچسب ها و نقشه های سایت وردپرس شما می شود.

من به شدت توصیه می‌کنم تنظیمات ضروری سایت وردپرس را که برای موفقیت سئو ضروری هستند، بررسی کنید.

۲. تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید

کلمات کلیدی عبارت های جستجویی هستند که کاربران برای یافتن اطلاعات در گوگل و سایر موتورهای جستجو تایپ می کنند. درک اینکه کاربران شما ممکن است به دنبال چه کلمات کلیدی باشند، به شما مزیت فوق العاده ای در بهینه سازی وب سایت شما می دهد.

این بدان معنی است که شما می خواهید بر روی تحقیق کلمات کلیدی تمرکز کنید.

در حالت ایده آل، شما می خواهید برای کلمات کلیدی که بیشترین حجم جستجو را دارند رتبه بندی کنید. با این حال، رتبه بندی آن کلمات کلیدی، به خصوص برای یک وب سایت جدید، ممکن است دشوار باشد.

در تجربه من، هدف قرار دادن کلمات کلیدی با توازن مناسب حجم جستجو و سطح دشواری کمتر به شما کمک می کند تا ترافیک مورد نیاز خود را در ابتدا افزایش دهید.

Content Authority چیست و چه تاثیری بر محتوا دارد

در اینجا آمده است که چگونه Content Authority، یک ارائه دهنده خدمات محتوا، از تحقیقات کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک خود تقریباً ۳۰۰٪ استفاده می کند.

Content Authority یک ارائه دهنده خدمات محتوا است. آنها ترافیک وب سایت خود را تقریباً ۳۰۰٪ افزایش دادند، عمدتاً به دلیل استفاده هوشمندانه از تحقیق کلمات کلیدی در استراتژی خود.

آنها در یک صنعت بسیار رقابتی تولید محتوا هستند. اکثر رقبای آنها به همان اندازه در ایجاد محتوای با کیفیت بالا و آخرین روند سئو خوب هستند.

Content Authority برای متمایز شدن در میان رقبا و گرفتن منبع ترافیک دست نخورده، کلمات کلیدی غلط املایی را هدف قرار داده است. آنها مقالاتی نوشتند که آن کلمات کلیدی را در مقالاتی مانند:

 • Cruncy در مقابل Crunchy: رمزگشایی اختلاط کلمات رایج
 • اکسل در مقابل Excel: املای صحیح این کلمه چیست؟
 • Adress در مقابل Address: املای صحیح این کلمه چیست؟

ایا این متود کار کرد؟ بله، بیشتر محتوای رتبه اول آنها در این قالب است و کلمات غلط املایی را هدف قرار می دهد.

how to double your seo traffic 02 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

چرا کار کرد؟ Content Authority منحصراً در مورد ایجاد محتوا و نوشتن می نویسد. نوشتن مقاله در مورد استفاده صحیح از املا دقیقاً در حوزه تخصص آنها قرار می گیرد.

درس آموخته شده: در یک صنعت رقابتی، تحقیقات هوشمندانه کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا ترافیک را از منابع دست نخورده ای که رقبای شما ممکن است به طور کامل نادیده گرفته باشند، بیاورید.

در اینجا نحوه اجرای یک استراتژی مشابه در سایت خود آورده شده است.

کلمات کلیدی رتبه وب سایت خود را درک کنید

کنسول جستجوی گوگل ابزاری مفید است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی رتبه وب سایت خود را شناسایی کنید. در صورت تمایل، می توانید از یک افزونه SEO مانند AIOSEO نیز استفاده کنید که به شما کمک می کند تا داده های کلمات کلیدی را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

how to double your seo traffic 03 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

شاید این مقاله از آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : آموزش انتخاب کلمات کلیدی و تائیر آن بر سئو سایت

اطلاعات بیشتر کلیدواژه را معرفی کنید

شما می توانید از یک ابزار سئو ممتاز مانند Semrush استفاده کنید تا همه چیزهایی را که باید در مورد یک کلمه کلیدی خاص بدانید به وضوح درک کنید. بینش دقیقی در مورد حجم جستجو، روند کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مشابه، قصد کاربر و موارد دیگر ارائه می دهد.

how to double your seo traffic 04 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

ایده های کلمه کلیدی ایجاد کنید

اگر می خواهید از یک ابزار رایگان برای تولید ایده های کلمات کلیدی استفاده کنید، می توانید از ابزار رایگان WPBeginner’s Keyword Generator استفاده کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و ابزار تولید کننده کلمات کلیدی صدها کلمه کلیدی مرتبط را که مردم استفاده می کنند واکشی می کند.

how to double your seo traffic 05 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

۳. محتوا هنوز پادشاه است

بسیاری از کسب و کارهای کوچک یک وب سایت ساده با چند صفحه محتوا ایجاد می کنند و امیدوارند که ترافیک به طور جادویی ظاهر شود. متأسفانه این ترفند ها دیگر به این شکل کار نمی کند.

در واقع، یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک سایت ، انتشار محتوای عالی به طور منظم است.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه Golfer Geeks، وب سایتی که همه چیز درباره گلف است، از طریق بازاریابی محتوا، ترافیک خود را ۱۹۰٪ افزایش داد.

گلف یک صنعت بسیار رقابتی است که در آن وب سایت ها نه تنها با دیگر علاقه مندان به گلف بلکه با برند های معروف و شرکت های رسانه ای رقابت می کنند.

گلف بازها رویکرد بسیار منظمی را نسبت به محتوا اعمال کردند. هر قسمت از محتوا ساختار بسیار بالایی دارد و دارای سرفصل ها و بخش های متعدد است که خواندن آن را لذت بخش می کند.

آنها همچنین از یک رویکرد پیشگیرانه برای کاهش محتوا استفاده می کنند. تمام محتوای آنها با اطلاعات جدید به‌روزرسانی منظم می‌شود و محتوا را تازه نگه می‌دارد و همین کار موتورهای جستجو را خوشحال می‌کند.

how to double your seo traffic 06 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

آنها همچنین به طور فعال از نشانه گذاری طرحواره، به ویژه برای سؤالات متداول استفاده کردند.

این به محتوای آنها کمک کرد تا برای بسیاری از کلمات کلیدی استفاده نشده که رقبای نام تجاری بزرگ آنها به طور کامل نادیده گرفته شده اند، رتبه بندی شود.

how to double your seo traffic 07 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

درس آموخته شده: محتوای عالی، هنگامی که با آخرین بهترین شیوه های سئو ترکیب می شود، می تواند به وب سایت های کوچکتر کمک کند تا با انتشارات بسیار بزرگتر رقابت کنند.

اگر می‌خواهید با انتشار محتوا، ترافیک خود را افزایش دهید، همانطور که Golfer Geeks انجام داد، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 • برای مبارزه با پوسیدگی محتوا، برنامه ای برای به روز رسانی منظم تمام مقالات وبلاگ خود به طور منظم ایجاد کنید.
 • بیشتر بدانید: خرابی محتوا چیست و چگونه آن را برطرف کنیم.
 • اجرای طرح سؤالات متداول برای افراد همچنین نتایج را بپرسید.
 • بهینه سازی تصاویر برای افزایش نرخ کلیک در گوگل.

۴. استفاده از Schema Markup

نشانه گذاری طرحواره نوع خاصی از کد HTML است که می توانید آن را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید تا به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری در مورد محتوای خود بدهید.

به عنوان مثال، می توانید به موتورهای جستجو بگویید که یک صفحه خاص یک پست وبلاگ، یک دستور غذا، سؤالات متداول، یک مقاله خبری یا یک صفحه محصول در فروشگاه آنلاین شما است. سپس موتورهای جستجو می توانند از این داده ها برای نمایش نتایج غنی استفاده کنند.

how to double your seo traffic 08 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

نشانه گذاری طرحواره مناسب را پیاده سازی کنید

برخی از انواع محتوا نسبت به سایرین از نشانه گذاری طرحواره سود بیشتری می برند. به عنوان مثال، اگر شما نظرات محصول را بنویسید، اضافه کردن علامت بازبینی به پست خود آن را برای کاربران و همچنین موتورهای جستجو بسیار مفید خواهد کرد.

یاد بگیرید که چگونه به درستی نشانه گذاری طرحواره را در وردپرس و ووکامرس اضافه کنید.

شاید این مقاله از آذردیتا برای شما کاربردی باشد : آموزش اضافه کردن نشانه گذاری طرح در وردپرس و ووکامرس

محتوای کاربر محور ایجاد کنید

نشانه گذاری طرحواره به شما مزیتی در نتایج جستجو می دهد، اما این بدان معنا نیست که شما نیاز به ایجاد محتوا برای موتورهای جستجو به تنهایی دارید ولی به صورت کلی استفاده از اسکیما ها باعث افزایش ترافیک سایت می گردد.

مطمئن شوید که نشانه گذاری طرح شما واقعا به کاربران کمک می کند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. محتوای واقعی شما را تکمیل می کند و آن را قابل کشف تر می کند.

مطالعه موردی: چگونه یک وبلاگ غذایی ۵۰۸ درصد ترافیک را افزایش داد

برای این قسمت از شما می خواهم به Iowa Girl Eats نگاه کنید. این یک وبلاگ غذایی متخصص در مواد غذایی بدون گلوتن است.

این یک وبلاگ قدیمی است که مدتی است مطالب منتشر می کند، اما اخیراً در ترافیک منفجر شده است.

how to double your seo traffic 09 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

پس چه چیزی تغییر کرد؟

آنها شروع به بهینه سازی شدید برای محتوای کاربر محور با استفاده از نشانه گذاری طرحواره کردند. این وبلاگ اکنون برای ۳۱۶.۲ هزار کلمه کلیدی با نشانه گذاری طرح بازبینی رتبه بندی می شود.

پس از موفقیت بخش‌های بررسی، وبلاگ اکنون تمرکز خود را بر روی نشانه‌گذاری طرح دستور غذا نیز آغاز کرده است.

درس آموخته شده: نشانه گذاری طرحواره را اجرا کنید تا محتوای خود را کاربر محورتر و موتور جستجوگر پسندتر کنید.

۵. قدرت لینک سازی

لینک ها نقش مهمی در سئو دارند و یکی از متود های افزایش ترافیک سایت لینک سازی است. موتورهای جستجو لینک ها را به عنوان سیگنال های قدرت تلقی می کنند. به طور کلی، هرچه لینک های بیشتری به یک وب سایت اشاره کنند، آن وب سایت قابل اعتمادتر می شود.

اکنون، دو نوع پیوند وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید:

 1. لینک های داخلی
 2. بک لینک از دامنه های شخص ثالث

ایجاد پیوند داخلی

پیوند داخلی به تمرین پیوند دادن به محتوای موجود شما اشاره دارد. این به شما کمک می کند به دو چیز برسید.

 • اول، به کاربران شما این امکان را می دهد که هنگام خواندن مقالات شما محتوای بیشتری را کشف کنند.
 • ثانیا، به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای بیشتری را بخزند و زمینه و موضوع وب سایت شما را درک کنند.

برای جزئیات بیشتر، به این راهنمای لینک داخلی چیست و چه فایده ای دارد؟ نگاه کنید.

از سایت های شخص ثالث بک لینک بگیرید

دریافت این بک لینک ها سخت است. صاحبان سایت سعی می کنند از پیوند دادن بیش از حد به منابع خارجی اجتناب کنند تا مطمئن شوند که سایت های بیشتری به نام دامنه خودشان اشاره می کنند.

با این حال، راه های مختلفی برای دریافت بک لینک برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید با ذکر آنها در وب سایت خود، پیوندهای متقابل از اشخاص ثالث دریافت کنید.

با وبلاگ های دیگری در صنعت خود که فکر می کنید می توانید با آنها شریک شوید تماس بگیرید و محتوای خود را به آنها ارائه دهید.

ایجاد مگنت لینک

آهنرباهای لینک از آن دسته پست هایی هستند که وب سایت ها عموماً دوست دارند به آن ها لینک دهند. این شامل:

 • تحقیقات صنعت: این یکی از بهترین آهنرباهای بک لینک است، زیرا هر ناشری به دنبال اثباتی برای تأیید نکته ای است که در محتوای خود بیان می کند. تحقیقات صنعتی منحصر به فرد این کار را انجام می دهد. در نتیجه، مردم به آن لینک خواهند داد.
 • پست‌های آماری: پست‌های آماری مانند تحقیقات صنعت، بک لینک‌های زیادی را جذب می‌کنند زیرا به اعتبارسنجی محتوا کمک می‌کنند. مثال: ۶۰+ آمار بازاریابی وابسته که باید بدانید.
 • مطالعات موردی: از آنجایی که آنها به خوانندگان کمک می کنند تا ببینند یک محصول یا اصل در زندگی واقعی چگونه کار می کند، مطالعات موردی یکی دیگر از دارایی های قابل پیوندی است که باید ایجاد کنید.
 • ابزارها و برگه های تقلب: ایجاد منابعی که افراد بتوانند از آنها برای حل یک مشکل استفاده کنند، یکی دیگر از راه های عالی برای جذب بک لینک است. مثال: ابزارهای رایگان کسب و کار.
 • اینفوگرافیک: این نوع محتوا برای ارائه ساده و بصری محتوا محبوب است. مثال: چگونه وردپرس واقعاً در پشت صحنه کار می کند (Infographics)
  این آهنرباهای لینک توجه بسیاری از صاحبان وب سایت در صنعت را به خود جلب می کنند و به شما کمک می کنند تا تعداد زیادی بک لینک به دست آورید.

مطالعه موردی: چگونه Explore.com ترافیک خود را با بک لینک ها چهار برابر کرد

Explore.com یک وب سایت مسافرتی است که یک صنعت بسیار رقابتی است. این امر ماندن در بالای رتبه بندی جستجو را دشوار می کند.

Explore.com شاهد رشد بسیار آهسته ای برای ۵ سال متوالی بود، سپس آنها به طور ناگهانی ترافیک خود را ۳۰۵٪ افزایش دادند. چه چیزی تغییر کرد؟

how to double your seo traffic 10 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

با نگاهی دقیق، واضح است که رشد ترافیک آنها با افزایش بک لینک ها رابطه مستقیم دارد.

how to double your seo traffic 11 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

بدیهی است که بک لینک ها به تنهایی تنها دلیل رشد ارگانیک آنها نبودند.

آنها همچنین نشانه گذاری طرحواره را پیاده سازی کردند و شروع به هدف قرار دادن طیف گسترده ای از کلمات کلیدی طولانی که رقبای آنها نادیده گرفته بودند، کردند.

درس آموخته شده: تنها چند بک لینک از وب‌سایت‌های معتبر در صنعت شما می‌تواند تأثیر زیادی بر SERP ها داشته باشد، زمانی که با سایر بهترین روش‌های SEO ترکیب شود.

۶. عملکرد SEO خود را اندازه گیری کنید

یک سوال که زیاد از من پرسیده شده این است که چگونه می توانم عملکرد سئو را اندازه گیری کنم تا ببینم آیا چیزی کار کرده است یا خیر؟

همانطور که بهترین شیوه های سئو را به کار می گیرید و به طور منظم محتوا را منتشر می کنید، می خواهید ببینید که چگونه بر سئوی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

باز هم، توصیه می کنم از تمام ابزارهای SEO که در نکته شماره ۱ این مقاله ذکر کرده ام استفاده کنید.

مطالعه موردی: چگونه Meshki UK ترافیک را ۵۸۹% افزایش داد

مشکی یک برند مد محبوب در استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده است. آنها از TLD های مبتنی بر کشور برای وب سایت های خود در هر منطقه استفاده می کنند.

این به آنها مزیت رقابتی در جستجوهای محلی می دهد. اما ارزش واقعی آنها با افزودن نشانه گذاری طرح بازبینی و نظارت بر کلمات کلیدی برند است.

how to double your seo traffic 12 - 6 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو

با این حال، برای به دست آوردن چنین نتیجه ای، صاحب وب سایت باید به طور منظم عملکرد سئو خود را زیر نظر داشته باشد و تأثیر تغییراتی که ایجاد می کند را اندازه گیری کند.

نتیجه گیری: خلاصه نکاتی برای دو برابر کردن ترافیک سئو

اینها تنها برخی از راه هایی هستند که می توانید بازی سئوی خود را افزایش دهید و بهتر با برندهای معتبر رقابت کنید.

اجرای همه این نکات ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما می توانید هر بار یک درس بخوانید و شروع به آزمایش آنها در سایت خود کنید.

 در زیر نکاتی که تا کنون توضیح داده ایم آورده شده است:

 1. با استفاده از یک افزونه عالی سئو و با استفاده از تنظیمات سئوی مناسب، یک پایه سئو محکم ایجاد کنید.
 2. تحقیقات کلمات کلیدی می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا با برندهای بزرگ و شرکت های انتشار محتوا رقابت کنند.
 3. انتشار محتوای کاربر محور همچنان مهم ترین عامل در برنده شدن ترافیک ارگانیک است.
 4. نشانه گذاری طرحواره به شما امکان می دهد به موتورهای جستجو کمک کنید تا نتایج غنی را نشان دهند. درمقابل، آنها ترافیک بیشتری را برای شما ارسال می کنند و سایت شما را برجسته تر نشان می دهند.
 5. روی ایجاد بک لینک داخلی و شخص ثالث تمرکز کنید. قدرت پیوند داخلی را دست کم نگیرید.
 6. عملکرد SEO خود را اندازه گیری کنید تا سود و زیان خود را مشاهده کنید. استراتژی ها را در صورت نیاز تغییر دهید یا دو برابر کنید تا تأثیر بسیار بیشتری داشته باشید.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت معرفی ۶ نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز راهکار یا ترفندی برای افزایش ترافیک سئو به روشی آسانتر بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا