سئو و بهینه سازی

تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

عنوان سئو در مقابل عنوان پست H1 در وردپرس: تفاوت چیست؟

آیا می دانستید که هر پست یا صفحه وردپرس می تواند دو عنوان داشته باشد و برای اهداف متفاوتی استفاده می شود و به دنبال تفاوت عنوان مقاله با تگ H1 و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس هستید؟

این عناوین مختلف پست به شما کمک می کند تا خوانندگان بالقوه را با نشان دادن محتوای شما به شیوه ای واضح و جالب جذب کنید. آنها همچنین توسط موتورهای جستجو در مورد رتبه بندی SEO مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو را توضیح می دهیم تا بتوانید محتوای خود را برای رتبه های بالاتر بهتر بهینه کنید.

۱. تفاوت بین عنوان SEO و عنوان پست یا تتفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو در چیست؟

هر پست و صفحه در وب سایت وردپرس شما دارای دو عنوان است، یکی که بازدیدکنندگان در بالای پست می بینند و دیگری که موتورهای جستجو هنگام نمایه سازی سایت شما از آن استفاده می کنند. در حالی که این دو مورد استفاده کاملاً متفاوت هستند، این دو عنوان اغلب یکسان در نظر گرفته می شوند.

عنوانی که در بالای هر پست وردپرس نمایش داده می شود، عنوان پست H1 نامیده می شود زیرا وردپرس آن را با تگ های <h1> احاطه می کند تا نشان دهد که مهمترین عنوان در پست است.

این عنوان باید به بازدیدکنندگان شما اجازه دهد که بدانند پست در مورد چیست و توجه آنها را جلب کند تا روی پست کلیک کرده و آن را بخوانند.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 01 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

موتورهای جستجو مانند گوگل به تگ های هدر <h1> شما توجه زیادی می کنند، اما به دنبال عنوان دیگری نیز هستند، عنوانی که در تگ های <title> محصور شده است. این عنوان سئوی پست شما است و به عنوان متا نیز شناخته می شود.

عنوان سئو زمانی استفاده می شود که موتورهای جستجو صفحه شما را رتبه بندی می کنند و آن را در نتایج جستجو نمایش می دهند.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 02 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

بازدیدکنندگان شما عنوان SEO را در هیچ کجای وب سایت شما نمی بینند. با این حال، از آن به عنوان عنوان صفحه در برگه مرورگر استفاده می شود و سایر وب سایت ها ممکن است هنگام پیوند دادن به پست شما از آن استفاده کنند.

به طور پیش فرض، عنوان SEO از الگوی زیر پیروی می کند: «عنوان پست — عنوان سایت». این برای اکثر پست های وبلاگ به خوبی کار می کند. با این حال، اگر می خواهید عنوان سئو یک پست یا صفحه را سفارشی کنید، باید از افزونه سئو وردپرس استفاده کنید.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن عناوین پست H1 و عناوین سئو در وردپرس و تفاوت عنوان مقاله با تگ H1 در عمل بیندازیم.

۲. نحوه اضافه کردن عنوان پست H1 در وردپرس

افزودن عنوان به پست شما ساده است. هنگامی که یک پست جدید در وردپرس اضافه می کنید، ویرایشگر بلاک از شما می خواهد که عنوان پست را اضافه کنید و سپس به شما اجازه می دهد بلوک هایی ایجاد کنید که بتوانید محتوای پست را اضافه کنید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 03 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

شما می‌توانید عنوان پست را با تایپ کردن آن در اولین خط «افزودن عنوان» پست اضافه کنید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 04 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

بازدیدکنندگان وب سایت شما این عنوان را در بالای پست در وبلاگ شما مشاهده می کنند و همچنین از آن در لیست پست ها در صفحه اصلی وبلاگ شما استفاده می شود.

وقتی منبع HTML پست را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که وردپرس عنوان را در تگ های <h1> قرار داده است تا آن را به عنوان عنوان پست شناسایی کند.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 05 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

تگ <h1> مهمترین تگ عنوان است و باید فقط برای عنوان پست استفاده شود. اگر از عناوین فرعی در پست خود استفاده می کنید، باید از تگ های عنوان کمتر مهم مانند <h2>، <h3> و <h4> استفاده کنید.

۳. نحوه افزودن عناوین سئو در وردپرس

ساده ترین راه برای افزودن و سفارشی کردن عناوین سئو، افزونه All in One SEO (AIOSEO) است. AIOSEO افزونه اصلی سئو وردپرس است که در بیش از ۳ میلیون وب سایت از جمله وب سایت های معتبر استفاده می شود.

در این آموزش از نسخه رایگان All in One SEO استفاده خواهیم کرد زیرا به شما امکان شخصی سازی عنوان سئو را می دهد. با این حال، AIOSEO Pro ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد تا به شما کمک کند در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بهتری داشته باشید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه رایگان All in One SEO Lite را نصب کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید افزونه را با استفاده از جادوگر راه اندازی AIOSEO پیکربندی کنید.

اکنون، هنگامی که یک پست یا صفحه را اضافه یا ویرایش می کنید، یک بخش “AIOSEO Settings” در زیر محتوای پست وجود دارد. در اینجا، بخشی را با عنوان “Post Title” پیدا خواهید کرد که در آن می توانید عنوان سئو را سفارشی کنید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 06 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

توجه داشته باشید که عنوان پیش‌فرض سئو، عنوان پست H1 است که با جداکننده و عنوان سایت همراه است.

همچنین پیش نمایشی از نحوه ظاهر عنوان در جستجوی Google و تعداد کاراکترهایی که استفاده کرده اید خواهید دید. این به شما کمک می کند عنوانی بسازید که خیلی طولانی نباشد. طول پیشنهادی عنوان سئو ۶۰ کاراکتر است، بنابراین در صفحات نتایج موتور جستجو قطع نمی شود.

ممکن است بخواهید عنوان سئو پیش‌فرض را همانطور که هست رها کنید، یا می‌توانید آن را با استفاده از برچسب‌های هوشمند سفارشی کنید (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد) یا به سادگی با تایپ یک عنوان سئو جدید مانند این:

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 07 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

وقتی منبع HTML پست را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که وردپرس از تگ های <title> برای شناسایی آن به عنوان عنوان SEO استفاده کرده است.

به عنوان مثال:

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 08 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

بازدیدکنندگان وب سایت شما عنوان پست H1 را در بالای پست می بینند.

آنها عنوان SEO را در برگه مرورگر خود و در صفحات نتایج موتورهای جستجو خواهند دید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 09 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

۴. نحوه سفارشی سازی عنوان پیش فرض SEO در وردپرس

شما می‌توانید عنوان پیش‌فرض سئوی مورد استفاده برای پست‌ها و صفحات را با استفاده از افزونه All in One SEO سفارشی کنید.

ابتدا باید به صفحه All in One SEO » Search Appearance بروید و سپس روی تب ‘Content Types’ کلیک کنید.

در نزدیکی بالای آن صفحه، بخش “Posts” را خواهید دید. مطمئن شوید که در برگه «Title & Description» هستید و عنوان پیش‌فرض سئوی مورد استفاده برای پست‌ها را در کنار «Post Title» خواهید دید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 10 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

به طور پیش فرض، برچسب های هوشمندی را برای عنوان پست، جداکننده و عنوان سایت خواهید دید. می توانید عنوان پیش فرض سئو را با افزودن یا حذف تگ های هوشمند سفارشی کنید.

به عنوان مثال، برای اینکه عنوان سئو فقط عنوان پست بدون نام سایت در انتها باشد، به سادگی تگ های هوشمند «Separator» و «Site Title» را حذف کنید. می‌توانید این کار را با کلید backspace روی صفحه‌کلید یا با کلیک کردن روی یک برچسب هوشمند و سپس کلیک کردن روی نماد سطل زباله در پنجره بازشو انجام دهید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 11 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

همچنین می توانید به راحتی تگ های هوشمند را به عنوان پیش فرض سئو اضافه کنید.

می‌توانید این کار را با کلیک کردن روی دکمه‌های برچسب‌های معمولی که در بالای قسمت عنوان پست یافت می‌شوند یا روی پیوند «View all tags» کلیک کنید تا فهرستی از همه برچسب‌های هوشمند را ببینید.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 12 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

به سادگی روی یک برچسب هوشمند کلیک کنید تا آن را به عنوان SEO اضافه کنید. پس از اتمام، مطمئن شوید که روی دکمه «Save Changes» در بالای صفحه کلیک کنید تا عنوان پست پیش‌فرض جدید ذخیره شود.

می‌توانید عنوان صفحه پیش‌فرض را به روشی مشابه با اسکرول کردن به بخش «Pages» سفارشی کنید.

۵. نکاتی برای ایجاد بهترین عنوان پست در وردپرس

انتخاب عنوان مناسب برای پست وبلاگ می تواند به رتبه بالاتر در نتایج جستجو کمک کند. همچنین می تواند به کاربران انگیزه دهد که وقتی مقاله شما را در نتایج جستجو می بینند روی آن کلیک کنند، بنابراین CTR شما (معروف به نرخ کلیک) شما را افزایش می دهد.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه نوشتن عناوین پست موثرتر آورده شده است:

الف) عنوان پست های خود را برای کاربران بنویسید، نه برای موتورهای جستجو

وقتی به عنوانی فکر می کنید که برای پست خود استفاده کنید، نه فقط موتورهای جستجو، که فقط کاربران را در ذهن خود نگه دارید.

هنگامی که عنوانی را برای کاربران می نویسید، احتمالاً چیزی جذاب تر ارائه می دهید و منجر به کلیک های بیشتر می شود.

شما می خواهید مطمئن شوید که عنوان شما خوانا، قابل فهم، به یاد ماندنی است و به وضوح محتوای پست را توصیف می کند.

مطمئن شوید عنوان خیلی طولانی نباشد

طول عنوان سئو مهم است زیرا اگر بیشتر از ۶۰۰ پیکسل باشد، گوگل نمی تواند عنوان کامل را در نتایج موتورهای جستجو نمایش دهد. به همین دلیل، توصیه می کنیم عناوین سئوی خود را کمتر از ۶۰ کاراکتر نگه دارید.

از این رو می‌توانید طول عنوان SEO را بررسی کنید و زمانی که آن را با استفاده از All in One SEO سفارشی می‌کنید، پیش‌نمایش آن را در جستجوی Google ببینید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 13 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

کلمه کلیدی Focus را در عنوان قرار دهید

با استفاده از کلمه کلیدی تمرکز خود در عنوان، می توانید عنوان پست وبلاگ خود را سئو دوستانه تر کنید. ما همچنین توصیه می کنیم آن را جذاب و قابل کلیک کنید. به این دلیل که نرخ کلیک ارگانیک شما (CTR) نقش مهمی در سئو دارد.

بهترین راه برای بهبود عناوین، ابزار تحلیل عنوان AIOSEO است. این کار تیتر شما را ارزیابی می کند، به آن امتیاز می دهد و نکاتی را برای بهتر کردن تیتر شما ارائه می دهد.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 14 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

با افزودن توضیحات متا و کلمات کلیدی، حتی بالاتر از آن قرار بگیرید

اکنون که برای ایجاد یک عنوان موثر وقت گذاشته اید، باید کلمات کلیدی و توضیحات متا را نیز اضافه کنید تا به پست شما کمک کند تا رتبه بالاتری پیدا کند.

whats the difference seo title vs h1 post title in wordpress 15 - تفاوت عنوان مقاله با عنوان سئو و تاثیر تگ H1 در سئو وردپرس

AIOSEO Pro همچنین دارای یک عنوان / توضیحات ژنراتور مبتنی بر هوش مصنوعی است.

این ابزار قدرتمند از ChatGPT برای تولید خودکار عناوین SEO با کیفیت بالا و توضیحات متا بر اساس محتوای شما استفاده می کند که می تواند در زمان شما صرفه جویی کند.

شما می توانید پیشنهاد توضیحات مورد نظر خود را با یک کلیک اضافه کنید و آن را مطابق با نیاز خود تغییر دهید.

۶. چه زمانی باید از عنوان سئوی متفاوت استفاده کنید؟

در بیشتر موارد، عنوان پست H1 و عنوان SEO شما یکسان خواهد بود. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید عنوان سئو را به گونه ای سفارشی کنید که با عنوان پست H1 متفاوت باشد.

  • عنوان جذاب تر SEO

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید نسخه سئوی عنوان را تغییر دهید تا برای بازدیدکنندگان بالقوه جذاب تر باشد و به احتمال زیاد در جستجوی گوگل روی آن کلیک کنند. سپس می توانید عنوان H1 را با جزئیات بیشتر و توصیفی در وب سایت خود نمایش دهید.

  • عنوان کوتاه تر SEO

دلیل دیگری برای تغییر عنوان سئو این است که عنوان H1 مناسبی را برای پست خود ایجاد کرده اید، اما بیشتر از ۶۰۰ پیکسل باشد. در این صورت گوگل جایی برای نمایش عنوان کامل در نتایج جستجو نخواهد داشت و باید عنوان سئوی کوتاه تری ایجاد کنید.

  • عنوان سئو طولانی تر

از طرف دیگر، اگر عنوان H1 شما بسیار کوتاه است، می توانید از این فرصت استفاده کنید و عنوان سئوی خود را با افزودن کلمات کلیدی مرتبط طولانی تر کنید که رتبه صفحه شما را بهبود می بخشد.

هشدار: گوگل به طور مرتب عنوان سئوی شما را تغییر می دهد

آخرین نکته در مورد عناوین وجود دارد که باید به شما هشدار دهیم. احتمالاً گوگل عنوان سئوی شما را بازنویسی می کند تا سعی کند آن را برای کسانی که جستجو می کنند مناسب تر کند. در واقع، یک مطالعه نشان داده است که گوگل بیش از ۶۰ درصد از عناوین پست ها را برای بهبود کیفیت جستجو تغییر می دهد.

اگر برای ایجاد عنوان سئو عالی تلاش کرده باشید، این می تواند ناامید کننده باشد.

چیزی که ما دریافتیم این است که وقتی عنوان SEO شما با عنوان H1 متفاوت باشد، احتمال تغییر عنوان شما بیشتر است. هنگامی که این دو عنوان با هم مطابقت دارند، مطالعه نشان داد که گوگل تنها ۲۰ درصد مواقع عنوان را بازنویسی می کند. این دلیل خوبی است که اگر می توانید از یک عنوان در هر دو مکان استفاده کنید.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت معرفی تفاوت عنوان مقاله با تگ H1 در وردپرس و تاثیر تگ H1 در سئو برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز راهکار یا ترفندی برای نوشتن تگ h1 سئو شده به روشی آسانتر بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله ۱۹ ایده سایت پر درآمد برای استارت یک کسب و کار اینترنتی | سال ۲۰۲۴ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا