آموزشسئو و بهینه سازی

نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

چگونه با استفاده از هوش مصنوعی عنوان های قدرتمند بنویسیم

آیا می خواهید نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی را یاد گرفته و با استفاده از هوش مصنوعی (AI) تیترهای قدرتمند برای مقالات و یا پست های وردپرسی خود بنویسید؟

بسیاری از وبلاگ نویسان در حال حاضر استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT را برای بهبود فرآیند تولید محتوای خود آغاز کرده اند. با این حال، برخی از مردم هنوز تعجب می کنند که چگونه از آن به طور ایمن در گردش کار خود استفاده کنند.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا نحوه نوشتن عناوین قدرتمند با استفاده از هوش مصنوعی در وبلاگ وردپرس را توضیح خواهیم داد؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا نوشتن عنوان های قدرتمند برای سئو مهم است؟

آیا می دانستید که از هر ۵ نفر ۴ نفر حتی زمانی که وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر می شود، روی آن کلیک نمی کنند؟

کاربران معمولاً صفحات را به اندازه ای که آنها را اسکن می کنند، نمی خوانند. تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا تصمیم بگیرند روی کدام نتیجه جستجو کلیک کنند.

به عنوان یک ناشر، وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که فهرست جستجوی شما برجسته تر نمایش داده می شود تا توجه کاربر را به خود جلب کند.

برای انجام این کار، می توانید پست وبلاگ خود را برای سئو بهینه کنید، از نشانه گذاری طرحواره استفاده کنید و عنوان های بهتری بنویسید.

عنوان پست یا عنوان SEO یکی از برجسته‌ترین بخش‌های فهرست در نتایج جستجو است.

how to write powerful headlines using ai 01 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

نوشتن عنوان های غیرقابل مقاومت، کاربران بیشتری را تشویق می‌کند تا روی وب‌سایت شما کلیک کنند، که بازدیدکنندگان، تبدیل‌ها و فروش بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

به علاوه، مزایای تیترهای قدرتمند فقط به نتایج جستجو محدود نمی شود. آنها همچنین کاربران را تشویق می کنند که صفحات بیشتری را هنگامی که در وبلاگ شما هستند مشاهده کنند و به آنها کمک می کنند تا محتوای شما را بیشتر کشف کنند.

این منجر به تجربه کاربری برتر و درآمد بیشتر برای کسب و کار شما می شود.

چه نوع عنوان هایی برای سئو و نرخ تبدیل بالا بهتر هستند؟

حال سوال بزرگ این است: چگونه می‌دانید کدام عناوین مؤثرتر هستند؟

خوشبختانه، بازاریابان چندین دهه است که تکنیک های تیتر نویسی را کامل کرده اند. حتی قبل از اینترنت، تیترها نقش مهمی در روزنامه ها، مجلات، تلویزیون، تبلیغات و غیره داشتند.

محبوب ترین تکنیک نوشتن عنوان، ارزش بازاریابی احساسی (EMV) است. توصیه می‌کند از سرفصل‌هایی استفاده کنید که باعث ایجاد واکنش احساسی در بین خوانندگان شما شود.

موارد دیگری که ممکن است لازم باشد در نظر بگیرید، طول عنوان و مفیدتر، مرتبط تر و قابل کشف تر کردن آن توسط موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی مورد نظر شما است.

اکنون، ممکن است تعجب کنید که چگونه هنگام نوشتن سرفصل ها با همه این موارد برخورد کنید.

خبر خوب این است که در حال حاضر ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در بهینه سازی تیترهای خود کمک کند. با این حال، برای بهینه سازی و آزمایش آن ها همچنان نیاز به نوشتن سرفصل های مختلف دارید. اینجاست که هوش مصنوعی می تواند کمک کند.

هوش مصنوعی در تشخیص الگوها و بازتولید آنها عالی است. می توانید از هوش مصنوعی برای ارائه ایده های سرفصل استفاده کنید و سپس به صورت دستی آنها را ویرایش کنید تا قدرتمندتر شوند.

استفاده از هوش مصنوعی برای نوشتن عناوین پست‌ها در محتوای آنلاین چندین فایده دارد

 1. جلب توجه:

  • هوش مصنوعی می‌تواند عناوین خلاقانه و جذابی بسازد که توجه خوانندگان را جلب کند. این کمک می‌کند تا محتوا شما از بین میلیاردها پست موجود در فضای آنلاین برجسته شود.
 2. توسعه بهینه سئو:
  • استفاده از عناوین بهینه شده توسط هوش مصنوعی می‌تواند به بهبود سئو (ساختار موتورهای جستجو) کمک کند. عناوین دقیق و مرتبط به موضوع، برتری در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو را فراهم می‌کند.
 3. صرفه‌جویی در زمان:
  • هوش مصنوعی قابلیت تولید خودکار محتوا را دارد که این امر به توسعه عناوین سریع‌تر و به صورت خودکار منجر می‌شود. این کمک می‌کند تا نویسندگان و بازاریابان زمان بیشتری برای فعالیت‌های دیگر خود داشته باشند.
 4. کاهش استرس نگارشی:
  • برخی افراد ممکن است به دلیل استرس یا ناامیدی در مواجهه با فرآیند نگارش عنوان مشکل داشته باشند. هوش مصنوعی می‌تواند این استرس را کاهش دهد و به نویسندگان کمک کند تا با اطمینان و راحتی عناوین جذاب بسازند.
 5. تولید ایده‌های خلاقانه:
  • مدل‌های هوش مصنوعی می‌توانند ایده‌های خلاقانه و نوآورانه برای عناوین ارائه دهند. این کمک می‌تواند فرآیند خلق محتوا را بهبود بخشد و ایده‌های تازه‌ای را به ذهن نویسنده بیاورد.

هرچند که استفاده از هوش مصنوعی در نوشتن عناوین با مزایا ویژه‌ای همراه است، اما همچنین مهم است که نتایج تولید شده توسط مدل‌های هوش مصنوعی را بازبینی و اصلاح کنید تا از کیفیت نهایی مطمئن شوید.

چگونه با استفاده از هوش مصنوعی تیترهای بهتری بنویسیم

راه های مختلفی برای ایجاد عنوان با استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد. ما در مورد دو ساده ترین راه صحبت خواهیم کرد و شما می توانید بهترین راه را انتخاب کنید. هر دو روش از ChatGPT OpenAI استفاده خواهند کرد. در تست های ما، مفیدترین ایده های انتخاب عنوان را ارائه کرد.

توجه: ChatGPT و سایر برنامه‌های هوش مصنوعی محتوایی ایجاد نمی‌کنند که بتوان آن را بدون هیچ گونه ویرایش انسانی کپی و جایگذاری کرد. هنگامی که از ابزار هوش مصنوعی استفاده می کنید، باید نتایج را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه اطلاعات صحیح هستند و پیام ها برای مخاطبان شما مناسب هستند.

روش ۱: از All in One SEO برای ایجاد عنوان های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنید

این روش برای اکثر کاربران توصیه می شود زیرا در داشبورد مدیریت وردپرس شما کار می کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نوشتن تیتر های بهتر با استفاده از هوش مصنوعی، استفاده از ChatGPT OpenAI است.

ChatGPT یک نرم افزار هوش مصنوعی مبتنی بر یادگیری ماشین است. با استفاده از زبان ساده در یک رابط چت باکس به سوالات کاربران پاسخ می دهد.

برای آموزش ChatGPT، باید سوال خود را به عنوان یک درخواست ChatGPT بیان کنید. شما باید یک درخواست بنویسید که بتواند با استفاده از محتوای شما و سایر معیارهایی که در بالا ذکر کردیم، تیتر ایجاد کند.

با این حال، این فرآیند به این معنی است که شما باید یک برگه مرورگر جداگانه باز کنید، محتوای خود را کپی و جایگذاری کنید و درخواست خود را بر اساس نتایج بهینه کنید.

اینجاست که All in One SEO برای وردپرس وارد می شود. این بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است که به شما امکان می دهد به راحتی از هوش مصنوعی برای ایجاد عناوین قدرتمند برای پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه All in One SEO for WordPress را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، به آموزش ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال‌سازی، از شما خواسته می‌شود که برای پیکربندی تنظیمات افزونه، جادوگر راه‌اندازی یا Setup Wizard را دنبال کنید. فقط دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا تنظیمات را به پایان برسانید.

how to write powerful headlines using ai 02 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

پس از آن، باید یک پست یا صفحه ای را ویرایش کنید که می خواهید یک عنوان جدید ایجاد کنید.

در صفحه ویرایش پست، به بخش تنظیمات AIOSEO بروید و روی نماد ربات در کنار قسمت عنوان پست کلیک کنید.

how to write powerful headlines using ai 03 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

این یک پنجره بازشو نشان می دهد که در آن باید کلیدهای API را برای حساب OpenAI خود ارائه دهید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : ChatGPT چیست – نحوه عضویت و استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT

how to write powerful headlines using ai 04 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

با مراجعه به صفحه کلیدهای API در حساب خود می توانید کلیدهای API را در وب سایت OpenAI ایجاد کنید.

به سادگی یک کلید مخفی جدید ایجاد کنید و آن را کپی و در تنظیمات AIOSEO قرار دهید.

how to write powerful headlines using ai 05 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

پس از اتصال AIOSEO به OpenAI، گزینه ایجاد عناوین SEO را مشاهده خواهید کرد.

برای ادامه، کافی است روی دکمه «Generate Titles» کلیک کنید.

how to write powerful headlines using ai 06 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

All in One SEO اکنون با استفاده از هوش مصنوعی عناوین مناسب سئو را برای پست شما ایجاد می کند.

پنج عنوان پست را روی صفحه خواهید دید. همه آنها به طور خودکار از به روزترین بهترین شیوه ها برای نوشتن سرفصل های موثر استفاده می کنند.

how to write powerful headlines using ai 07 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

فقط روی دکمه “+” در کنار عنوانی که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید. سپس در قسمت SEO Title در تنظیمات All in One SEO ظاهر می شود.

همچنین می توانید با کلیک بر روی نماد ربات در کنار گزینه “Meta Description” از هوش مصنوعی برای ایجاد توضیحات متا مناسب SEO استفاده کنید.

how to write powerful headlines using ai 08 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

هنگامی که عنوانی را انتخاب کردید، می توانید از تحلیلگر سرفصل داخلی AIOSEO برای آزمایش و بهبود بیشتر تیتر خود استفاده کنید.

به سادگی روی دکمه “Analyzer Headline” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

how to write powerful headlines using ai 10 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

به شما امتیازی را برای تیتر بر اساس بهترین شیوه های توصیه شده با نکات عملی برای بهبود امتیازتان نشان می دهد.

اساساً هر نمره ای بالاتر از ۷۰ برای یک تیتر موثر و سئو پسند خوب در نظر گرفته می شود.

روش ۲: استفاده از ChatGPT AI برای نوشتن عنوان های قدرتمند برای پست ها و صفحات وردپرس

روش دیگر معرفی شده در مقاله نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی استفاده مستقیم از هوش مصنوعی میباشد ولی با رعایت نکات خاص که جواب بهینه را دریافت کنید.

این روش برای کاربرانی که نسخه پریمیوم ChatGPT را ندارند یا از All in One SEO استفاده نمی کنند توصیه می شود.

نقطه ضعف این روش این است که شما باید درخواست خود را طراحی کنید. همچنین باید محتوای پست خود را در ChatGPT کپی و جایگذاری کنید تا بتواند آن را تجزیه و تحلیل کند.

ابتدا باید به وب سایت ChatGPT OpenAI مراجعه کنید. می‌توانید برای امتحان ChatGPT یک حساب رایگان ثبت‌نام کنید یا برای ادامه وارد شوید.

how to write powerful headlines using ai 02 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

پس از ثبت نام، یک پنجره چت با یک فیلد متنی در پایین مشاهده خواهید کرد که می توانید دستورالعمل های خود را تایپ کنید.

سپس هوش مصنوعی با پاسخ به درخواست‌های شما به دستورالعمل‌های شما پاسخ می‌دهد.

how to write powerful headlines using ai 11 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

می‌توانید از ChatGPT بخواهید تا با تایپ یک درخواست در کادر، به شما کمک کند تا ایده‌های سرفصل محتوای خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال، می توانید از دستور زیر برای ایجاد یک پست قدرتمند وردپرس یا عنوان صفحه استفاده کنید:

“من از شما می خواهم که به عنوان یک متخصص سئو و کپی رایتر عمل کنید. حداقل ۵ عنوان مناسب SEO و توضیحات متا برای پست وبلاگ زیر پیشنهاد کنید [متن پست وبلاگ خود را اینجا وارد کنید]. شما باید حداقل یک بار در هر عنوان و توضیحات از کلمه کلیدی تمرکز زیر استفاده کنید: [کلید کلیدی تمرکز خود را اینجا وارد کنید] از لحن متقاعد کننده و جذاب استفاده کنید. دقت کنید که هر عنوان بیش از ۶۰ کاراکتر نباشد. اطمینان حاصل کنید که هر توضیح بیش از ۱۶۰ کاراکتر نباشد.”

شما باید [متن پست وبلاگ خود را اینجا وارد کنید] با محتوای پست یا صفحه وبلاگ خود جایگزین کنید. همچنین باید [کلید کلیدی تمرکز خود را اینجا وارد کنید] با کلمه کلیدی تمرکزی که می خواهید برای پست وبلاگ خود استفاده کنید جایگزین کنید.

پس از آن، فقط «Enter» را بزنید و منتظر بمانید تا ChatGPT پاسخ دهد.

how to write powerful headlines using ai 12 - نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

سپس می توانید هر یک از این سرفصل ها و توضیحات را برای استفاده برای عنوان و توضیحات پست وبلاگ خود انتخاب کنید.

 

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری نحوه کمک گرفتن از هوش مصنوعی برای سئو پست های سایت برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز راهکار یا ترفندی برای نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی به روشی آسانتر بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله ۱۹ ایده برای ساخت وب سایت پولساز در سال ۲۰۲۱ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

استراتژی‌های دیگری می‌خواهید که به شما در رشد تجارت و افزایش فروش شما کمک کند؟ شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : انواع روش های بازاریابی – لیست تمامی روش های بازاریابی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا