کسب و کار

انتخاب نام دامنه ی مناسب | راهنمای انتخاب دامنه ir یا .com

5 راه عالی برای انتخاب نام دامنه ی مناسب برای کسب و کارتان

امروزه انتخاب نام دامنه ی مناسب بسیار سخت تر از گذشته شده است. علت آن هم این است که بیشتر دامنه ها توسط افراد دیگر ثبت شده اند. علاوه بر گسترش تجارت های الکترونیکی افرادی هم وجود دارند که تعداد زیادی دامنه به نام خود ثبت می کنند تا با قیمت های بالاتری به فروش برسانند.

در این نوشتار قصد داریم به شما ۵ تا از بهترین راه ها برای انتخاب نام دامنه ی مناسب را معرفی کنیم.

پیش از هر چیزی باید بدانیم که “دامنه یعنی چه؟”

نام دامنه بخشی از آدرس شبکه است که معرف وب سایت می باشد.کاربران برای دسترسی به وب سیات شما، نام دامنه ی شما را جستجو می کنند. Google.com یکی از مثال های مشهور برای دامنه است.دامنه از دو بخش نام اصلی + پسوند تشکیل می شود که در ادامه در رابطه با آن ها توضیح خواهیم داد.

۵ راه عالی برای انتخاب نام دامنه ی مناسب برای کسب و کارتان

برای انتخاب نام دامنه ی مناسب به نکات زیر توجه کنید:

۱. یکتا بودن نام دامنه و برند تجاری

در هنگام بررسی نام های پیشنهادی باید حتما توجه داشته باشید که نام موردنظر شما قبلا توسط کسی انتخاب نشده باشد. زیرا دامنه به صورت منحصر به فرد و تنها برای یک وب سایت قابل استفاده است. یکتا بودن نام به کاربران شما کمک می کند تا سریع و آسان راه های دسترسی به شما را پیدا نمایند.

۲. کوتاه و مختصر بودن دامنه

دامنه های کوتاه در ذهن مخاطب به راحتی نقش می بندند و مهم ترین رسالت یک دامنه نیز این است که ماندگار باشد. حدالامکان دامنه های کوتاه را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید زیرا تایپ کردن آن ها نیز بسیار راحت تر است.

۳. هنگام انتخاب نام دامنه در رابطه با پسوند دامنه دقت کنید.

همانطور که می دانید چیز های قدیمی بسیار با ارزش هستند. از این رو به سراغ دامنه های قدیمی مانند .com  بروید. پسوند .com نه تنها قدیمی ترین پسوند ساست بلکه هنوز هم در صدر جدول میزان محبوبیت بین کاربران قرار گرفته است. این پسوند بر سئوی سایت نیز اثرگذار است و به همین دلیل دامنه ای که قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد، کاری سخت و دشوار است. اغلب افراد برای جستجوی یک وب سایت ابتدا دامنه ی آن را با دات کام جستجو می کنند و در صورتی که آن را پیدا نکنند به سراغ گزینه های دیگر خواهند رفت. دامنه های مخصوی هر کشور نیز می توانند بسیار سودمند باشند. در کشور ما دامنه ی .ir مورد استفاده قرار می گیرد.

۴. دامنه بهتر است شامل کلمه ی کلیدی باشد.

در هنگام انتخاب دامنه بهتر است از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان کمک بگیرید. برای درک بهتر دامنه ی دیجی کالا را در نظر بگیرید. با دیدن این نام کاملا متوجه مدل کسب و کار می شویم. کلمات کلیدی آن ها فروش کالا به صورت دیجیتالی بوده است که علاوه بر رعایت کوتاه بودن نام، این نکته نیز در آن رعایت شده است.

۵. اهمیت املای کلمات انتخاب نام دامنه

یک نکته ی دیگر که رعایت آن بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که املای کلمات را درست بنوسید. زیرا کاربران به طور غریزی کلماتی با املای صحیح را جستجو می کنند. علاوه بر آن حفظ کردن کلمات به شکل غیر رایج کاری دشوار است و از ماندگار ماندن نام دامنه در ذهن کاربر جلوگیری می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا