کسب و کار

۵ نکته طلایی برای سایت فروش محصولات دیجیتال

معرفی چند نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی

آیا به دنبال نکته طلایی برای وب سایت های فروش محصولات دیجیتال به صورت آنلاین هستید؟ قطعا این مقاله برای شما نوشته شده است.

در این پست از وبلاگ آذردیتا ، ما به مصاحبه Chris Klosowski رئیس Easy Digital Downloads، بهترین افزونه تجارت الکترونیک دیجیتال برای وردپرس میپردازد و در آن به معرفی چند نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی خواهد پرداخت؛ پس تا انتهای این مقاله با آذردیتا همراه باشید.

تجارت الکترونیک دیجیتال و به خصوص وب سایت های فروش فایل به صورت آنلاین مورد علاقه من است و روش زندگی من را تغییر داده است.

من تقریباً بیش از یک دهه به تنهایی پیش شروع به کسب‌وکار محصولات مجازی کردم.

من به‌عنوان رئیس Easy Digital Downloads، به هزاران فرد و کسب‌وکار موفق کمک می‌کنم تا با فروش فایل های دیجیتالی، مانند کتاب‌های الکترونیک، نرم‌افزار، اسناد و موارد دیگر از وب‌سایت‌هایشان، به رویاهای خود برسند.

از تجربه من در فروش دانلودهای دیجیتال و کمک به مردم در انجام این کار، در اینجا ۵ درس مهم وجود دارد که معتقدم هر فروشنده تازه کار باید بداند.

توجه: این یک پست نوشته شده از مصاحبه توسط کریس کلوسوفسکی، رئیس Easy Digital Downloads، بهترین افزونه تجارت الکترونیک دیجیتال برای وردپرس است. این یک پست تخصصی است که ما هر جمعه منتشر می کنیم و از یک متخصص وردپرس مصاحبه ای را منتشر می کنیم تا تجربیات خود را با خوانندگان ما به اشتراک بگذارد.

چرا محصولات دیجیتال را برای درآمد غیرفعال بفروشیم؟

در حالی که چندین راه مختلف برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد، ایجاد و فروش دانلودهای دیجیتال احتمالاً بهترین راه برای کسب درآمد مناسب با حداقل تلاش است.

برای موفقیت به ترافیک زیادی نیاز ندارید

شما می توانید با نمایش تبلیغات درآمد کسب کنید، اما سازش هایی وجود دارد. با تبلیغات، برای کسب درآمد مناسب به ترافیک زیادی نیاز دارید. رانندگی با ترافیک زیاد می تواند زمان بر و خسته کننده باشد. از سوی دیگر، با بازاریابی وابسته، کنترلی بر کیفیت محصول ندارید.

با فروش محصولات دیجیتال، کنترل کاملی بر آنچه می فروشید بدست می آورید. برای موفقیت، لزوماً به ترافیک زیادی نیاز ندارید. شما فقط باید مخاطب مناسبی را که به پیشنهاد شما علاقه مند هستند جذب کنید.

به عنوان مثال، یکی از مشتریان ما، سم پارت از SetSailStudios.com، با ایجاد و فروش محصولات خاص – فونت های قابل دانلود، که کاملاً با علاقه او به عنوان یک طراح گرافیک مطابقت دارد، از وب سایت خود درآمد کسب می کند.

selling digital products 01 - 5 نکته طلایی برای سایت فروش محصولات دیجیتال

برخلاف افرادی که از وب‌سایت‌های خود با تبلیغات کسب درآمد می‌کنند، او لازم نیست نگران انتخاب جایگاه وسیع‌تری که با آن آشنا نیست و انتشار محتوا در آن جایگاه برای جذب حجم ترافیک بالاتر باشد.

در مورد او، تولید و فروش فایل های دیجیتال در جایگاهی که با آن آشناست برای او آسان تر از کسب درآمد از سایت خود با تبلیغات در فضای وسیع تر است.

یک بار ایجاد کنید و برای همیشه بفروشید

فروش محصولات دیجیتال نیز نسبت به محصولات فیزیکی مزیت دارد.

شما هرگز موجودی خود را تمام نخواهید کرد زیرا می توانید بارها و بارها یک محصول دیجیتال را برای همیشه بفروشید. این بدان معناست که شما نیازی به نگرانی در مورد نگهداری موجودی و سفارش یا ایجاد سهام بیشتر ندارید.

همچنین نیازی به پرداخت هزینه ذخیره سازی یا صرف زمان برای بسته بندی و ارسال محصولات به مشتریان نخواهید داشت. هر کسی از سراسر جهان می تواند به راحتی یک محصول دیجیتال را خریداری و دانلود کند. این بدان معناست که شما می توانید از راحتی خانه خود و بدون سرمایه گذاری اندک بفروشید.

۱. یک محصولات دیجیتال را بر اساس تخصص خود انتخاب کنید

اولین نکته طلایی برای وب سایت های فروش فایل انتخاب یک زمینه و فیلد بر اساس تخصص است.

فروش محصولات دیجیتال تماماً در مورد محصول است و اولین کار شما این است که تصمیم بگیرید کدام محصول را بفروشید. محصولات دیجیتال محبوب زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

کتاب‌های الکترونیکی محبوب‌ترین محصولات دیجیتالی هستند که مردم برای کسب درآمد انتخاب می‌کنند. با این حال، می توانید بر اساس تخصص خود، فروش موسیقی، ویدیو، کتاب الکترونیکی یا کتاب صوتی را انتخاب کنید.

اگر به الهام نیاز دارید، در اینجا نمونه هایی از مشتریان ما وجود دارد که انواع مختلفی از محصولات دیجیتال را می فروشند:

  • EscapeRoomGeeks.com: آنها کیت های اتاق فرار قابل چاپ را برای گروه های سنی مختلف ایجاد و می فروشند. مشتریان یک کیت (یا بسته‌ای از کیت‌ها) می‌خرند، دارایی‌های قابل چاپ را دانلود می‌کنند، چالش‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و سپس گروهی از بچه‌ها می‌توانند تلاش کنند و آنها را حل کنند.
  • MrsMactivity.co.uk: آنها دسترسی عضویت به هزاران منبع آموزش ابتدایی خلاقانه و همسو با برنامه درسی را می فروشند.

هنگام تصمیم گیری در مورد یک محصول، مطمئن شوید که آن را بر اساس تخصص خود و قالب محصولی که با آن راحت هستید انتخاب کنید.

۲. مطمئن شوید که محصول شما یک مشکل را حل می کند

شما باید محصولی بسازید که یک مشکل واقعی را حل کند. در پایان روز، مشتریان بالقوه تنها در صورتی از وب سایت شما بازدید می کنند که مشکل آنها را حل کند.

پس سوالات زیر را از خود بپرسید:

  1. چرا کسی باید محصول شما را بخرد؟ به دنبال حل چه مشکلی هستید؟
  2. دریافته‌ام که برای پاسخ به این سؤالات، نوشتن بیانیه مأموریت کمک می‌کند.
  3. بیانیه باید مشکل (یا مشکلات) خاصی را که در تلاش برای حل آن هستید، توضیح دهد.
  4. می توانید این موارد را به عنوان مزایا در وب سایت خود بنویسید.

این به شما یک پایگاه مشتری داخلی می دهد و مطمئن می شود که انتظارات مشتری خود را در طول فرآیند پس از خرید برآورده می کنید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : ۱۹ ایده سایت پر درآمد برای استارت یک کسب و کار اینترنتی | سال ۲۰۲۴

۳. درک کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند

سوال بعدی که باید به آن پاسخ دهید این است: «به چه کسی می فروشید؟» توصیه می کنم مدتی را صرف فکر کردن به این موضوع کنید و پاسخ های واقعی را روی کاغذ بنویسید.

شما باید شرح مفصلی از مشتری معمولی خود ایجاد کنید. تصویر واضحی از شکل ظاهری آنها در ذهن خود داشته باشید.

فکر کردن به این مشتری در هر مرحله به شما کمک می کند در مسیر خود بمانید. این کار را هنگام در نظر گرفتن ویژگی های جدید، نوشتن نسخه وب سایت و رفع اشکالات انجام دهید.

در اینجا مثالی از یکی از مشتریان ما، خانم Mactivity Resources، آورده شده است، جایی که آنها از فروش منابع آنلاین برای مربیان سال اولی درآمد کسب می کنند. “چه کسی” به وضوح در وب سایت ذکر شده است تا معلمان به راحتی ببینند که آیا منابع نیازهای آنها را برآورده می کند یا خیر.

selling digital products 02 - 5 نکته طلایی برای سایت فروش محصولات دیجیتال

۴. بستر مناسب برای فروش را انتخاب کنید

پلتفرم های زیادی وجود دارد که می توانید به راحتی محصولات دیجیتال را بفروشید.

شما می توانید محصولات را در یک بازار شخص ثالث بفروشید یا فروشگاه آنلاین خود را ایجاد کنید. تغییر به یک پلت فرم متفاوت در آینده ممکن است سخت باشد، بنابراین قبل از انتخاب یک پلت فرم، دقت لازم را انجام دهید.

فروش در بازار شخص ثالث

بازارهای شخص ثالث ثبت نام را آسان می کنند و هزینه اولیه پایینی دارند. با این حال، در نهایت برای هر محصولی که می فروشید، کارمزد تراکنش بالایی تا ۳۰ درصد پرداخت می کنید.

شما همچنین مالک داده های خود نیستید. شما فقط آن را اجاره می کنید لیست محصولات، اطلاعات مشتری و داده های خرید شما همگی در سرور شخص دیگری ذخیره می شوند. مهاجرت به یک پلتفرم دیگر بعداً می تواند بسیار دشوار باشد، اگر غیرممکن نباشد.

شما می توانید فروشگاه آنلاین خود را ایجاد کنید

گزینه دیگر شما این است که با استفاده از وردپرس، محبوب ترین پلت فرم برای ساخت وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین، فروشگاه دانلود و فروش محصولات  دیجیتال خود را ایجاد کنید.

با یک پلتفرم تجارت الکترونیک دیجیتال مانند Easy Digital Downloads، شما مطلقاً هیچ هزینه ای برای کارمزد تراکنش، کارمزد ماهانه یا کارمزد لیست پرداخت نخواهید کرد.

علاوه بر این، شما صاحب داده های خود خواهید شد. کلیدهای مجوز همه در پایگاه داده وردپرس شما هستند. اطلاعات خرید و اطلاعات مشتری در پایگاه داده شما موجود است. بنابراین، اگر می‌خواهید به یک وب‌سایت جدید بروید، می‌توانید داده‌های خود را به آن منتقل کنید.

۵. یک قیمت بهینه را انتخاب کنید تا درآمد خود را به حداکثر برسانید

وقتی نوبت به قیمت گذاری محصولات شما می رسد، سه اصل مفید وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

الف) تصمیم گیری را برای مشتری آسان تر کنید

اولین کلید ارائه محصول شما این است که تصمیم گیری را برای مشتری آسان کنید. این بسیار مفید است، به خصوص اگر محصولات زیادی می فروشید. در آن صورت، درک این موضوع برای مشتری بالقوه دشوار خواهد بود که برای حل مشکل خود به کدام محصول نیاز دارد.

بسیاری از فروشگاه های مشتریان ما این مشکل را با پکیج ها حل می کنند. آنها برخی از محصولات را با هم گروه بندی می کنند که مشابه هستند یا به دستیابی به یک هدف خاص کمک می کنند. این بدان معناست که مشتریان نیازی به انتخاب و انتخاب محصول مورد نظر خود ندارند. در عوض، آنها فقط یک هزینه ثابت پرداخت می کنند و همه آنها را دریافت می کنند.

selling digital products 03 - 5 نکته طلایی برای سایت فروش محصولات دیجیتال

پکیج ها احتمالاً ساده‌ترین راه برای کاهش قدرت انتخابی هستند. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا یک صفحه قیمت گذاری خوب ایجاد کنید زیرا می توانید به جای پوشش دادن همه محصولات فردی خود، فقط بسته های خود را فهرست کنید.

آنها همچنین می توانند به کاهش نرخ بازپرداخت شما کمک کنند. بدون پکیج ها، ممکن است یک مشتری محصول A را زمانی انتخاب کند که واقعاً به محصول B نیاز دارد. این معمولاً منجر به درخواست بازپرداخت می شود. با یک بسته نرم افزاری، آنها هر دو راه حل را دریافت می کنند و می توانند راه حلی را انتخاب کنند که برای آنها مناسب است.

ب) با قیمت گذاری به سمت پایین حرکت نکنید

رقابت به سمت پایین قیمت می تواند به رشد شما آسیب برساند.

ممکن است رقیبی داشته باشید که هزاران سند PDF و فایل های قابل چاپ را به قیمت ۱.۲۵ دلار می فروشد. ممکن است وسوسه شوید که آن را به عنوان نقطه قیمتی که باید در آن باشید ببینید.

متأسفانه، چنین استراتژی رشد شما را نیز کاهش می دهد.

در واقع، کسب و کارها اغلب تمام هزینه های خود را در قیمت گذاری خود پوشش می دهند، از جمله هزینه های میزبانی وب، نام دامنه، مجوز نرم افزار، خدمات بازاریابی ایمیلی و موارد دیگر.

اما دانستن این نکته نیز مهم است که هزینه‌های اضافی دیگری نیز برای اداره یک کسب‌وکار وجود دارد، مانند پشتیبانی مشتری. اگر هزینه کافی برای محصول خود دریافت نمی کنید، اولین تیکت پشتیبانی مشتری ممکن است هر سودی را که در خرید اولیه به دست آورده اید را از بین ببرد.

بنابراین باید به هزینه های خود توجه کنید و درک کنید که آنها سود خوار هستند. مطمئن شوید که اینها را در قیمت گذاری خود وارد کرده اید.

ج) با قیمت گذاری آزمایش کنید

آزمایش با قیمت‌گذاری اشکالی ندارد. برای یافتن نقطه ای که در آن تبدیل ها را بهینه می کنید، می توانید قیمت ها را کمی افزایش یا کاهش دهید.

اگر محصول شما مشکلی را حل می‌کند، تبدیل آن‌ها کار سختی نخواهد بود. اما باید نقطه قیمتی را پیدا کنید که در آن واقعاً سودآور هستید، و آزمایش ممکن است کمک کند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : نکات مهم و موثر در تجارت الکترونیک در سال ۲۰۲۴

یکی دیگر از مجموعه آموزش کسب و کار درباره بررسی و معرفی ۵ نکته طلایی برای وب سایت های فروش محصولات دیجیتال به صورت آنلاین به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری و شناخت چند نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی ، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ همچنین ممکن است مقاله افزونه برتر برای سئو سایت وردپرسی در سال ۲۰۲۴ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا