سئو و بهینه سازی

لینک داخلی چیست ؟ چگونه لینک های داخلی برای سایت بسازیم

چگونه لینک داخلی میتواند در رتبه بندی آنلاین کمک کند؟

پیوندها و یا همان لینک ها، همچنین آنهایی که در وب سایت هستند (لینک های داخلی) ، نشان دهنده روابط بین محتوا هستند. آنها تمام ارزش و همچنین اهمیت را بین صفحات وب منتقل می کنند. مهمتر از همه، لینک های داخلی ساختار وب سایت را نشان می دهد. لینک داخلی چیست ؟ و تاثیر آن بر سئوی سایت به چخه صورت است؟ جواب همه ای سوالات را در ادامه این مقاله برای شما پاسخ خواهیم داد.

آنها به همه کاربران کمک می کنند تا وب سایت را پیمایش کنند و همچنین کار را برای موتورهای جستجو درک پذیر تر و راحت تر کنند. یک استراتژی سالم پیوند داخلی باعث می شود تا صفحات وب ایندکس شوند و همچنین رتبه بندی و افزایش نرخ کلیک و نرخ تبدیل برای بازدیدکنندگانی که میتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، بسیار آسان تر می کند.

قبل از اینکه به بررسی سه راه برای افزایش رتبه‌بندی بپردازیم، اجازه دهید نگاهی به برخی از اصول اولیه مرتبط با لینک دهی داخلی بیندازیم :

هر چه یک صفحه وب لینک های بیشتری دریافت کند، گوگل نیز ارزش بیشتری به آن می دهد. مانند پیوندهای خارجی، که ارزش کلی مربوط به سایر صفحات وب در اینترنت را نشان می دهد، پیوندهای داخلی به گوگل کمک می کنند تا اهمیت یک صفحه را از نظر صفحات دیگر در وب سایت بفهمد.

چگونه لینک های داخلی برای یک وب سایت حیاتی هستند؟

در ادامه مقاله لینک داخلی چیست ؛ پیوندهای داخلی آنقدر حیاتی هستند که گوگل اکنون ذکر می کند که تعداد معقول لینک ها در یک صفحه هزار است. فراموش نکنید که این شامل تک تک پیوندهای وب در فوتر، منو، هدر و نوار کناری است.

پیوند دادن به قدری قوی است که می تواند عمداً تقویت بی نظیری را برای صفحات نسبتاً کم ارزشی که تعداد زیادی پیوند داخلی مانند صفحه های درباره به ما، صفحه اصلی و تماس دریافت می کنند، ارائه دهد.

پیوندهای برخی از محتوای جدید به ارزش تازه منتقل می شوند و بنابراین می توانند محتوای تازه را به گوگل ارسال کنند و به صفحات وب جدید کمک کنند تا به راحتی توسط ربات های جستجوگر خزیده و جستجو شوند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : ۶ راه برای افزایش تعامل در اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

چرا روی پیوند داخلی تمرکز کنیم؟

به هیچ وجه بر کسی پوشیده نیست که وقتی در مورد سئو (بهینه سازی موتور جستجو) صحبت می کنیم، محتوا پادشاه واقعی است. هر وبلاگ نویس به خوبی در مورد ایجاد محتوای با کیفیت بالا می داند، مهم است که موتورهای جستجو و همچنین بازدیدکنندگان را اغوا کند.

اما محتوا اصلا کافی نیست. پیوند داخلی در اینجا برای کمک به بهینه سازی موتور جستجوی شما با هدایت ترافیک بیشتر و بیشتر به سایر صفحات وب در دسترس است.

لینک داخلی به ایجاد ناوبری صفحه داخلی کمک می کند

لینک داخلی برای همه وب سایت ها ضروری است زیرا به ایجاد معماری وب سایت و گسترش پیوندها کمک می کند. به عبارت ساده، پیوند داخلی به برخی از لینک ها از یک صفحه از هر دامنه ای اشاره دارد که با سایرین در همان دامنه پیوند داده شده است.

همچنین می تواند به برخی از دسته ها یا پیمایش سایت اصلی، در مقالات مربوط به محتوا یا پاورقی و غیره پیوند داده شود. برای الزامات مقاله، ما عمدتاً بر پیوندهای تحریریه تأکید خواهیم کرد، زیرا آنها هستند که استراتژی بازاریابی محتوا و بهینه سازی موتور جستجو را نیز بهبود می بخشند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : چرا مطالب سایت من در گوگل ایندکس نمیشود

به عنوان مثال، لینک بالا یک مقاله مرتبط با این مقاله میباشد که نرخ کلیک بر روی بقیه مقالات سایت را نیز بالا میبرد و باعث میشود کاربر در مطالب سایت غرق شود و ناخودآگاه بازدید های بیشتری را برای سایت شما به ارمغان می آورد.

پیوند داخلی به بهبود رتبه صفحه کمک می کند

قبل از پرداختن به مفهوم افزایش رتبه صفحه از طریق لینک سازی داخلی، ابتدا باید مشخص کنیم که رتبه صفحه دقیقا چیست. رتبه صفحه یکی از عواملی است که توسط گوگل برای تجزیه و تحلیل مهم بودن یا نبودن صفحه استفاده می شود.

۱۷معیارهای مختلفی وجود دارد که از طریق آنها گوگل اهمیت یک صفحه را تجزیه و تحلیل می کند و هر صفحه وب را بر اساس آن رتبه بندی می کند. اگر صفحه وب دارای حداکثر تعداد بک لینک باشد، به احتمال زیاد در موتورهای جستجوی گوگل رتبه بالایی دارد. بنابراین، PageRank عاملی است که تصمیم می‌گیرد که آیا صفحه به اندازه‌ای قابل توجه است که رتبه بالا یا پایین داشته باشد.

لینک داخلی به بهبود مصرف محتوا کمک می کند

همانطور که در بالا گفته شد، صفحه ای که تعداد لینک داخلی رنک بالایی دارد همچنین می تواند از طریق پیوند داخلی از طریق پخش پیوندها به سایر صفحات وب که با یکدیگر پیوند دارند، از رتبه صفحه بهره مند شود. اینها مطالب مرتبطی هستند که خوانندگان دوست دارند بخوانند. این صفحات کمی تقویت می‌شوند که مربوط به اعتبار و سپس افزایش رتبه‌بندی صفحه است.

لینک سازی مسیر رفت و آمد گوگل و کاربران به سایت شما می باشد. اگر می خواهید در سایتتان کاری کنید که کاربران از مطالبی که تهیه کرده اید نهایت استفاده را ببرند و همه ی مطالب شما بازدید خوبی داشته باشند، لینک سازی داخلی انجام دهید و اگر می خواهید به سرعت ایندکس شوید و گوگل مدام به سایتتان سر بزند لینک سازی خارجی و داخلی انجام دهید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا