آموزش

دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri | سوکوری یا کلودفلر

مقایسه دو سیستم Cloudflare و Sucuri

آیا به دنبال دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri می گردید؟

در آذردیتا، ما برای مدت طولانی از Sucuri به عنوان فایروال، امنیت و CDN وب سایت خود استفاده می کردیم. ما اخیراً به فایروال و سرویس CDN دیگری، به نام Cloudflare تغییر مکان دادیم.

در azardata، ما در مورد فناوری هایی که در پشت صحنه استفاده می کنیم شفاف هستیم. ما به طور مداوم این تخصص و دانش را در چندین سال گذشته با کاربران خود به اشتراک گذاشته‌ایم.

در این پست، دلیل تغییر از Sucuri به Cloudflare و عملکرد و دستاوردهای امنیتی را به اشتراک خواهیم گذاشت؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قبل از اینکه در مورد این تغییرات صحبت کنیم، اجازه دهید به طور خلاصه در مورد Sucuri و Cloudflare و خدماتی که آنها به صاحبان وب سایت ارائه می دهند صحبت کنیم.

آنها هم خدمات امنیت و عملکرد وب سایت هستند و هم فایروال وب سایت در سطح DNS و راه حل های CDN را ارائه می دهند.

فایروال وب سایت چیست؟

فایروال وب سایت به عنوان یک نقطه بازرسی امنیتی بین وب سایت شما و ترافیک آن عمل می کند. درخواست های مخرب مانند مهاجمان، ربات ها، بدافزارها، هکرها و موارد دیگر را شناسایی و مسدود می کند.

اکنون برخی فایروال ها در سطح سرور کار می کنند. با این حال، آنها کارایی کمتری دارند زیرا ممکن است درخواست های مخرب در زمان مسدود شدن به سرور شما رسیده باشند.

Sucuri و Cloudflare هر دو فایروال های سطح DNS هستند. آنها ترافیک وب سایت شما را از طریق سرورهای خود هدایت می کنند و قبل از رسیدن به سایت شما آنها را مسدود می کنند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : بهترین آنتی ویروس برای سایت وردپرس – اسکن وبسایت وردپرس

CDN چیست؟

CDN (شبکه تحویل محتوا) یک شبکه جهانی از رایانه ها است که در سراسر جهان پخش شده است.

به طور معمول، زمانی که کاربر از وب سایت شما بازدید می کند، درخواست خود را به سرور میزبان شما ارسال می کند. اگر کاربران در موقعیت جغرافیایی متفاوتی باشند، زمان بیشتری برای دیدن وب سایت شما نیاز است.

یک سرویس CDN این مشکل را با ارسال داده های استاتیک و کش وب سایت شما از یک سرور بسیار نزدیکتر به کاربر حل می کند. این باعث می شود وب سایت شما برای همه کاربران شما سریعتر بارگذاری شود.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : CDN چیست شبکه تحویل محتوا content delivery network به زبان ساده

در آذردیتا، ما برای مدت طولانی از Sucuri به عنوان فایروال، امنیت و راه حل CDN وب سایت خود استفاده می کردیم. این یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس است و به ما کمک کرده است که Azardata را در برابر حملات Brute Force ایمن کنیم.

Cloudflare پیشرو صنعت CDN و صنعت امنیت وب سایت است. در طول سال‌ها، رشد فوق‌العاده‌ای داشته است، و همچنین پشته فناوری، زیرساخت‌ها و تخصص آن نیز رشد کرده است.

در وبلاگ آذردیتا، ما همیشه به کاربران خود توصیه می کنیم راه حلی را انتخاب کنند که متناسب با نیازهایشان باشد. ما با سرمایه گذاری در ابزارها و خدماتی که نیازهای ما را برآورده می کند، از همین اصل در تجارت خود استفاده می کنیم.

در چند سال گذشته، نیازهای ما از سطح قابلیت های Sucuri بیشتر شده است. دلایل متعددی باعث شد تصمیم بگیریم در نهایت به Cloudflare تغییر دهیم. در اینجا، ما هر یک از آنها را توضیح خواهیم داد تا بتوانید نگاهی از پشت صحنه به نحوه رسیدن به آن تصمیم داشته باشید.

۱. سریعترین و بزرگترین شبکه CDN

اولین و مهم ترین دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri معروف ترین شبکه CDN بودن کلادفلیر می باشد.

Cloudflare یکی از بزرگترین شبکه های CDN جهان است. Cloudflare با سرورهایی در ۳۱۰ شهر در بیش از ۱۲۰ کشور، به طور مستقیم به بیش از ۱۳۰۰۰ شبکه، از جمله هر ISP بزرگ، ارائه دهنده میزبانی ابری، و خدمات سازمانی متصل می شود.

reasons why cloudflare is superior to sucuri 01 - دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri | سوکوری یا کلودفلر

این بدان معناست که Cloudflare نزدیک‌ترین سرور به مکان‌های کاربران و اغلب سریع‌ترین سرور با کمترین تأخیر است.

به عبارت ساده تر، Cloudflare مانند یک مسیر سریع به اینترنت است.

در آذردیتا، کاربران ما از سراسر ایران هستند. تغییر به Cloudflare به معنای کاهش تأخیر، بارگذاری سریع‌تر صفحه و عملکرد عالی بدون توجه به اینکه کاربران ما از کجا آمده‌اند، بود.

در مقایسه، Sucuri دارای یک شبکه CDN کوچکتر با سرورهایی است که در مکان های استراتژیک پخش شده اند. این به افزایش سرعت عملکرد وب سایت کمک کرد، اما نه به اندازه Cloudflare که سرورهای بیشتری در سراسر جهان دارد.

اینکه بتوانیم محتوای خود را به افراد بیشتری تحویل دهیم، و حتی سریعتر، Cloudflare را به یک انتخاب بدیهی تبدیل کرد.

۲. قوانین بهتر برای دیوار آتش وبسایت

یک فایروال وب سایت مانند Sucuri و Cloudflare به طور خودکار حملات مخرب را در سطح DNS شناسایی و مسدود می کند.

وب سایت های بزرگتر بیشتر مورد هدف هکرها با اهداف مخرب قرار می گیرند. که این حملات گاهی پیچیده تر از حملات DDoS / brute-force معمولی هستند.

به همین دلیل، برای مبارزه با آن، به کنترل بیشتری بر روی فایروال و قوانین مسدودکننده حمله نیاز داشتیم.

ما اکنون در طرح Cloudflare Enterprise هستیم و «محافظت DDoS شبکه لایه ۳» داریم. ما به بسیاری از قوانین از پیش ساخته شده مانند Cloudflare WordPress، CF PHP و موارد دیگر در این سطح دسترسی داریم.

ما اکنون گزینه های گسترده و کنترل دقیقی بر روی قوانین فایروال که استفاده می کنیم داریم، که به ما کمک می کند از حملات بزرگتر و پیچیده تر قبل از رسیدن به سرورهایمان محافظت و مسدود کنیم.

۳. مدیریت متمرکز DNS

DNS (سیستم نام دامنه – Domain Name System) برای ترجمه نام های دامنه قابل خواندن توسط انسان به آدرس های IP که رایانه ها آن را درک می کنند بسیار مهم است.

به طور معمول، شرکت میزبانی وب یا ثبت کننده دامنه، مدیریت DNS را برای وب سایت ها انجام می دهد.

اگر وب‌سایتی در نیویورک میزبانی شود، و کاربر دامنه‌ای را از توکیو تایپ کند، به دلیل فاصله بین سرورهای DNS، حل درخواست بیشتر طول می‌کشد.

این یک قربانی عملکرد ناچیز برای وب سایت های کوچکتر است. با این حال، وضوح DNS کند یک مشکل عملکرد قابل توجه برای وب سایت های بزرگتر و محبوب تر مانند آذردیتا است.

تغییر به Cloudflare به ما کنترل متمرکز DNS و توانایی کنترل بهتر مجوزهای DNS را داد.

همچنین به دلیل شبکه سرور DNS بزرگتر Cloudflare، قوانین مسیریابی و TTL های کوتاه، عملکرد ما را افزایش می دهد.

این بدان معناست که وقتی شخصی در azardata.net در مرورگر خود تایپ می‌کند، بررسی DNS بسیار سریع‌تر انجام می‌شود زیرا پاسخ به موقعیت مکانی او نزدیک‌تر است.

۴. قابلیت اطمینان Uptime

این یک دلیل اصلی از دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri است که ما از Sucuri به Cloudflare تغییر مکان دادیم. ما متوجه شدیم که گهگاهی، Sucuri دچار قطعی های منطقه ای می شود.

این امر مستلزم آن است که تیم DevOps ما ترافیک را از Sucuri دور کند و آن را به سرورهای ما هدایت کند، که از نظر امنیتی یا عملکرد ایده‌آل نیست.

تصور کنید زمانی که وب سایت ما تحت یک حمله DDoS قرار می گیرد، قطعی به طور همزمان رخ می دهد. این به طور بالقوه می تواند عملکرد وب سایت ما را برای کاربران سایر مناطق نیز کاهش دهد.

Cloudflare از این نظر قابل اعتمادتر است.

آنها دارای یک شبکه بزرگتر، مراکز داده بیشتر و اتصال منطقه ای هستند که همگی افزونگی بیشتری به زیرساخت های خود اضافه می کنند و زمان کار را تضمین می کنند.

این قابلیت اطمینان در زمان آپدیت برای عملکرد بسیار مهم است و برای تیم DevOps ما یک آرامش بزرگ است.

۵. تجزیه و تحلیل DNS بهتر

نظارت بر ترافیک وب سایت ما با استفاده از Google Analytics به ما کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر داده در مورد تجارت خود بگیریم.

با این حال، این داده ها شامل اطلاعاتی در مورد درخواست های DNS و وضوح آنها نمی شود زیرا ردیابی تجزیه و تحلیل وب سایت پس از بررسی DNS آغاز می شود.

دسترسی به تجزیه و تحلیل DNS به ما کمک می کند تا درخواست ها و پرس و جوهای DNS به سرورهای DNS خود را درک کنیم. همچنین می‌توانیم ببینیم کدام درخواست‌ها مسدود شده‌اند، از کجا منشا گرفته‌اند و موارد دیگر.

Sucuri به سادگی بسیاری از این اطلاعات را ارائه نکرد. Cloudflare یک داشبورد مفید DNS Analytics دارد. آنها همچنین یک API به کاربران Enterprise ارائه می دهند تا داده ها را از لاگ های DNS خود واکشی کنند.

Cloudflare و Sucuri – کدام را توصیه می کنیم؟

هر دو Sucuri و Cloudflare راه حل های عالی برای امنیت و عملکرد یک وب سایت وردپرس هستند. کدام را پیشنهاد می کنیم؟ بستگی به نیازها و نیازهای کسب و کار شما دارد.

به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ یا وب سایت کسب و کار کوچک راه اندازی می کنید، CDN رایگان Cloudflare یک نقطه شروع عالی خواهد بود.

این به شما امکان دسترسی به امنیت وب سایت و شبکه CDN را می دهد. حتی در سطح رایگان، این کار عملکرد و امنیت وب سایت شما را بهبود می بخشد.

از طرف دیگر، اگر می توانید کمی هزینه کنید یا بودجه محدودی دارید، فایروال وب سایت Sucuri را به شما توصیه می کنیم. آنها ارزان تر از برنامه های گران تر Cloudflare هستند و همچنان یک راه حل امنیتی قوی برای کاربران وردپرس ارائه می دهند.

در نهایت، اگر کسب‌وکار شما می‌تواند از آن پشتیبانی کند، توصیه می‌کنیم به یک طرح تجاری یا سازمانی Cloudflare ارتقا دهید. این به وب سایت شما با امنیت و قابلیت اطمینان در سطح سازمانی عملکرد قابل توجهی را افزایش می دهد.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های دنیای وب به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری دلایل برتری Cloudflare به نسبت Sucuri برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز دلیلی برای مقایسه و برتری های Cloudflare و Sucuri بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله نکات کلیدی برای افزایش درآمد از طریق بازاریابی وابسته نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا