سئو و بهینه سازی

موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

مدت زمان لازم برای سئوی سایت چقدر است؟

آیا نمی دانید موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد و شما نتایج تلاش های سئوی خود را ببینید؟

سئو شامل استفاده از تعدادی تکنیک برای بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای دریافت ترافیک بیشتر است. این یک ماراتن است، نه یک سرعت، و شما باید به طور مداوم سایت خود را بهینه کنید و پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا، داده‌های واقعی را در عمل برای مدت زمانی که سئوی وب‌سایت برای رسیدن به نتایج طول می‌کشد به شما نشان می‌دهیم؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سئوی سایت چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این لیستی از اقداماتی است که می توانید برای بهینه سازی وب سایت خود دنبال کنید تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو مانند Google رتبه بالاتری کسب کند.

موتورهای جستجو بزرگترین منبع ترافیک برای بسیاری از وب سایت ها، وبلاگ ها و فروشگاه های آنلاین هستند. این به عنوان ترافیک ارگانیک شناخته می شود زیرا به طور طبیعی از محتوای با کیفیت رشد می کند.

رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ترافیک ارگانیک شما را افزایش می دهد و این می تواند به افزایش فروش و تبدیل در وب سایت وردپرس شما کمک کند.

برخی از صاحبان وب سایت ها برای بهبود سئوی سایت خود برای ماه ها بدون مشاهده هیچ نتیجه ای سخت کار می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران ما از ما می پرسند که چقدر طول می کشد تا شاهد پیشرفت های واقعی در ترافیک جستجو باشیم.

در حالی که هیچ پاسخی برای هر وب سایت وجود ندارد، احتمالا ماه ها طول می کشد. سئو یک راه حل سریع نیست و ممکن است ۳ تا ۶ ماه یا بیشتر طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید. خوشبختانه، با کار مداوم، می‌توانید برای سال‌ها شاهد بهبود ترافیک جستجو باشید.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه بهبود و اندازه گیری سئوی وب سایت بیندازیم و مدت زمانی که طول می کشد تا نتایج نشان داده شود.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : سئو چیست ؟ چرا باید روی سئوی سایت خود کار کنیم؟

مطالعات موردی: SEO چقدر طول می کشد تا نتایج را نشان دهد؟

برای یافتن پاسخ تقریبی موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ابتدا، بیایید نگاهی به برخی از وب‌سایت‌های واقعی بیندازیم که در ۳ تا ۱۰ ماه نتایج قابل توجهی در سئو مشاهده کردند.

در حالی که نمی‌توانیم تضمین کنیم که نتایج مشابه این وب‌سایت‌ها را خواهید دید، آنها می‌توانند به شما ایده دهند که چه مدت ممکن است نیاز باشد قبل از مشاهده افزایش ترافیک ارگانیک منتظر بمانید.

۱. یک سایت امنیت سایبری: ۱۰ ماه

how long does it take for website seo to pay off 01 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

وب‌سایت امنیت سایبری All About Cookies در ۲۰ سالی که آنلاین بوده، رشد کمی در ترافیک جستجو داشته است.

با این حال، هنگامی که آنها شروع به بهینه سازی وب سایت خود برای سئو کردند، فقط ۱۰ ماه طول کشید تا ترافیک جستجو به شدت بهبود یافته باشد.

استراتژی سئوی آنها این بود که محتوای خود را با جستجوی مشتریان خود همراستا کنند، بخش‌های برجسته و جعبه‌های پاسخ گوگل را اضافه کنند و طرح محصول را پیاده‌سازی کنند.

۲. برنامه حمل و نقل عمومی: ۷ ماه

how long does it take for website seo to pay off 02 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

ترافیک وب سایت Transit App به مدت ۱۰ سال متوقف شده بود. در سال ۲۰۲۳، آنها شروع به بهینه سازی سایت خود برای سئو کردند.

در طول ۷ ماه، آنها شاهد رشد جدی در ترافیک وب خود بودند که به آنها کمک کرد تا به یک رهبر صنعت تبدیل شوند.

استراتژی سئوی آن‌ها شامل تولید محتوای بیشتر، استفاده از اتوماسیون در فرآیند سئو، افزودن بخش‌های پرسش‌های متداول به محتوای خود برای برنده شدن در جعبه‌های پاسخ گوگل و دریافت بک لینک‌های معتبر بود.

۳. یک تولید کننده لوازم الکترونیک: ۶ ماه

how long does it take for website seo to pay off 03 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

سازنده لوازم الکترونیکی استرالیایی REDARC Electronics دو وب سایت در دو دامنه مختلف داشت. وب سایت اصلی آنها ترافیک کمی دریافت کرد، در حالی که سایت استرالیایی آنها رتبه بالایی داشت و ترافیک زیادی را از بازار محلی استرالیا دریافت کرد.

آنها می خواستند این وب سایت ها را ادغام کنند تا دید سایت اصلی را بدون از دست دادن ترافیک و رتبه بندی سایت استرالیایی افزایش دهند. آنها توانستند این کار را با موفقیت انجام دهند و ترافیک ارگانیک سایت اولیه را در ۶ ماه افزایش دادند.

برای انجام این کار، آنها سایت استرالیایی خود را به یک زیرپوشه از دامنه اصلی منتقل کردند و ریدایرکت ۳۰۱ ایجاد کردند تا بازدیدکنندگان را به URL های جدید ببرند. آنها همچنین برای جستجوی تصویر گوگل بهینه سازی کردند.

۴. یک وبلاگ مواد غذایی: ۳ ماه

how long does it take for website seo to pay off 04 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

وبلاگ های غذایی از محبوب ترین انواع وبلاگ ها هستند و این می تواند رتبه بندی وبلاگ های جدید در گوگل را دشوار کند. وبلاگ غذای بدون گلوتن Iowa Girl Eats در ۱۵ سال اول زندگی خود شاهد رشد ثابت اما نه پیشگامانه بود.

در آگوست ۲۰۲۳، وبلاگ شروع به دنبال کردن یک استراتژی جدید سئو کرد که منجر به جهش عظیمی در ترافیک ارگانیک طی ۳ ماه آینده شد.

این وبلاگ طرح بررسی و دستور العمل را پیاده سازی کرد و بر ایجاد محتوای جدید متمرکز بر کاربر متمرکز شد تا سایت در جعبه پاسخ گوگل ظاهر شود. آنها همچنین برای جستجوی تصاویر گوگل بهینه سازی کردند و بر دریافت بک لینک های بیشتر تمرکز کردند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : سئو چیست ؟ بررسی نکات طلایی برای نوشتن پست وبلاگ سئو شده برای افزایش رنک گوگل

نحوه بهبود سئو سایت در وردپرس

اکنون که دید بهتری نسبت به مدت زمانی که سئو طول می کشد تا نتایج را نشان دهد و تقریبا پاسخ سوال موفقیت در سئو چقدر زمان می برد را می دانید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.

بهترین راه برای شروع، ایجاد یک وب سایت با کیفیت بالا با اطلاعات مرتبط و مفید است. به عبارت دیگر، شما باید محتوایی را که گوگل می خواهد در نتایج جستجوی خود توصیه کند، بسازید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : نحوه نوشتن عنوان پست با استفاده از هوش مصنوعی

با این حال، شما همچنین باید کد و قالب بندی سایت خود را بهینه سازی کنید تا پیدا کردن و درک محتوای وب سایت شما برای گوگل آسان تر شود.

ابزارها و افزونه های سئو زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید، اما برای جلوگیری از تضاد باید فقط یک افزونه را انتخاب کنید.

ما SEO All in One (AIOSEO) را توصیه می کنیم زیرا این جامع ترین ابزار سئو است و به شما کمک می کند تا رتبه بندی جستجو را بدون یادگیری هیچ اصطلاح فنی سئو بهبود ببخشید.

به هر پست و صفحه وردپرس امتیاز TruSEO می دهد و راه هایی را به شما نشان می دهد که می توانید آن امتیاز را بهبود بخشید. سایر ویژگی‌هایی که دید موتور جستجوی شما را افزایش می‌دهند عبارتند از نشانه‌گذاری طرح‌واره قطعه غنی، نقشه‌های سایت XML هوشمند، بررسی سلامت SEO و موارد دیگر.

AIOSEO همچنین به شما کمک می کند تا از عبارت کلیدی تمرکز استفاده کنید تا بتوانید کلمات و عباراتی را که فکر می کنید کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند تا محتوای شما را پیدا کنند، هدف قرار دهید. همچنین یک دستیار لینک منحصر به فرد را ارائه می دهد که فرصت های پیوند داخلی را برای بهبود سئوی شما پیشنهاد می کند.

همانطور که گفته شد، شما باید بدانید که برای کدام کلمات کلیدی می خواهید با AIOSEO بهینه سازی کنید. اینجاست که ابزار تحقیق کلمات کلیدی می تواند مفید واقع شود.

نحوه افزایش سرعت نتایج سئوی وب سایت

هیچ جدول زمانی مشخصی برای اینکه چه زمانی می توانید انتظار دیدن نتایج سئو را داشته باشید وجود ندارد. برای هر وب سایتی متفاوت است. با این حال، ممکن است با موانعی روبرو شوید که می توانند پیشرفت شما را کاهش دهند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید از این موانع برای سرعت بخشیدن به پیشرفت سئو خود جهش کنید.

زود شروع کن

قبل از شروع کار بر روی استراتژی سئو خود منتظر نمانید. این فقط پیشرفت شما را به تاخیر می اندازد.

توصیه می‌کنیم از ابتدای راه‌اندازی سایت خود، بهترین روش‌های سئو را پیاده‌سازی کنید و مطمئن شوید که با تنظیمات سایت وردپرس که برای موفقیت سئو حیاتی هستند، شروع کنید.

حل مسائل فنی

همچنین باید هر گونه مشکل فنی را در سایت خود برطرف کنید، در غیر این صورت ممکن است گوگل آن را با رتبه بندی پایین تر جریمه کند. به عنوان مثال، باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به سرعت بارگذاری می شود، دارای ساختار URL مناسب SEO و سازگار با موبایل است.

همچنین توصیه می کنیم برای رتبه بندی سریعتر و جلوگیری از تاخیر در بهبود سئو، از طریق چک لیست چارچوب فنی سئو وردپرس ما کار کنید.

نظارت بر تغییرات الگوریتم گوگل

هر از گاهی گوگل الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهد تا مطمئن شود بهترین و مرتبط ترین نتایج جستجو در بالاترین رتبه قرار می گیرند.

این تغییرات می تواند بر مکان ظاهر شدن سایت شما در هنگام جستجوی یک موضوع خاص تأثیر بگذارد. تغییرات الگوریتم می تواند رتبه شما را بهبود بخشد، اما اگر سایت شما با الزامات جدید گوگل مطابقت نداشته باشد، ممکن است کمتر دیده شود. این می تواند منجر به کاهش ترافیک جستجوی ارگانیک شود.

این امر باعث می‌شود که نظارت بر به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل و پاسخ سریع به هرگونه تغییری که بر رتبه‌بندی شما تأثیر می‌گذارد، مهم باشد. این باعث می شود وب سایت شما رقابتی بماند و برای مخاطبان هدف شما قابل مشاهده باشد.

دور زدن رقابت

اگر قبلاً وب‌سایت‌های باکیفیتی در جایگاه شما وجود داشته باشد، ممکن است دیدن نتایج سئو بیشتر طول بکشد. به ویژه، پیشی گرفتن از رقبا در مورد کلمات کلیدی با رقابت بالا دشوار خواهد بود.

در عوض، شما باید کلمات کلیدی کم رقابتی را که وب سایت های دیگر هدف قرار نمی دهند، هدف قرار دهید. رتبه بندی با آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

هنگام استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، می توانید به دنبال کلمات کلیدی با کمترین حجم جستجو باشید. اینها کلمات کلیدی هستند که وب سایت های کمتری هدف قرار می دهند، بنابراین با افزودن آنها به محتوای وب سایت خود، نتایج سریع تری را مشاهده خواهید کرد.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : سئو چیست ؟ آموزش تحقیق درباره کلمات کلیدی برای سئو وردپرس

how long does it take for website seo to pay off 05 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

صبور و ثابت قدم باشید

به یاد داشته باشید، در حالی که منتظر نتایج سئو هستید، باید به طور مداوم بر ایجاد محتوای ارزشمند و تعامل با مخاطبان خود تمرکز کنید. روی افراد متمرکز بمانید نه موتورهای جستجو.

با گذشت زمان، تلاش‌های شما نتایج نشان می‌دهد و وب‌سایت شما در رتبه‌بندی موتورهای جستجو صعود می‌کند و بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه بیشتری را به همراه خواهد داشت.

نحوه اندازه گیری نتایج سئوی وب سایت در وردپرس

البته، تا زمانی که آن را اندازه گیری نکنید، هرگز متوجه نمی شوید که آیا استراتژی سئوی شما کارآمد است یا خیر.

خوشبختانه، All in One SEO یک افزونه آمار جستجو دارد که به شما امکان می دهد پیشرفت SEO خود را پیگیری کنید. پس از اینکه سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کردید، می توانید به صفحه All in One SEO » Search Statistics مراجعه کنید.

how long does it take for website seo to pay off 06 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

در اینجا، می توانید آمار سئو را مشاهده کنید، رتبه بندی کلمات کلیدی را ردیابی کنید، محتوای برتر خود را کشف کنید و موارد دیگر.

برگه “Seo Statistics” یک جدول زمانی از نمایش‌ها و کلیک‌های جستجوی وب‌سایت شما در یک دوره زمانی مشخص را به شما نشان می‌دهد. این باعث می‌شود به راحتی ببینید که آیا ترافیک ارگانیک شما به دلیل تلاش‌های SEO شما در حال رشد است یا خیر.

how long does it take for website seo to pay off 07 - موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ؟

هر زمان که گوگل الگوریتم خود را به روز می کند، خط زمانی نشانگرهای لوگوی گوگل را نشان می دهد. این به شما امکان می دهد در یک نگاه ببینید که آیا ترافیک جستجوی شما تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر.

همچنین هر زمان که تغییر سئو در AIOSEO یا تغییر در سایت وردپرس خود ایجاد می کنید، نشانگرهایی وجود دارد تا بتوانید ببینید که چگونه بر ترافیک تأثیر می گذارد. در ادامه سوال سئو چقدر زمان می برد ؟ ادامه مقاله را از دست ندهید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : سئو چیست ؟ نحوه نظارت بر لیست به روز رسانی الگوریتم گوگل در وردپرس

سوالات متداول در مورد نتایج SEO وب سایت

آیا هنوز در مورد بهبود سئو وردپرس و موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد سوالی دارید؟ در اینجا چند پاسخ به سوالاتی در مورد سئو وجود دارد که اغلب توسط خوانندگان از ما پرسیده می شود.

سئو چقدر زمان می برد تا نتایج را نشان دهد؟

هیچ جدول زمانی مشخصی برای اینکه چه زمانی می توانید انتظار مشاهده نتایج تلاش های سئوی وب سایت خود را داشته باشید وجود ندارد. این به عوامل خارجی مختلف و همچنین تلاش و تعهد مستمر شما بستگی دارد.

با این حال، بسیاری از وب سایت ها در عرض ۳ تا ۶ ماه پس از تلاش برای استراتژی های سئو، ترافیک بیشتری را مشاهده می کنند.

چرا دیدن نتایج سئو اینقدر طول می کشد؟

سئو به زمان نیاز دارد زیرا عوامل زیادی بر رتبه شما در صفحات نتایج موتور جستجو تأثیر می گذارد. قبل از اینکه شاهد افزایش قابل توجه ترافیک ارگانیک باشید، باید به این عوامل توجه کنید.

برای مثال، ابتدا باید منتظر بمانید تا موتورهای جستجو محتوای شما را بخزند و فهرست کنند. همچنین باید برای راه اندازی صحیح وب سایت خود، ایجاد محتوای با کیفیت، کشف و افزودن موثرترین کلمات کلیدی، ایجاد بک لینک به سایت خود و بسیاری موارد دیگر وقت بگذارید.

اگر بعد از ۶ ماه نتایج سئو را نبینم چه؟

وحشت نکنید! نگاهی تازه به استراتژی سئوی خود بیندازید، مسائل فنی را بررسی کنید و مطمئن شوید که محتوای شما واقعاً ارزشمند است.

به یاد داشته باشید که سئو یک فرآیند مداوم است، نه یک تعمیر یک بار. متمرکز بمانید و به بهینه سازی سایت خود ادامه دهید و در نهایت شاهد افزایش ترافیک و رتبه بندی ارگانیک خود خواهید بود.

آیا تبلیغات پولی مانند تبلیغات گوگل سریعتر از سئو نتایج را نشان می دهد؟

بله، تبلیغات پولی می توانند ترافیک فوری ایجاد کنند، اما به محض اینکه پرداخت را متوقف کنید، این ترافیک متوقف می شود.

از سوی دیگر، تلاش برای بهینه سازی وب سایت شما برای سئو، دید ارگانیک طولانی مدت ایجاد می کند که باعث افزایش ترافیک می شود.

آیا باید از ترفندهای سئو کلاه سیاه برای به دست آوردن نتایج سریع استفاده کنم؟

قطعا نه! سئو کلاه سیاه از تاکتیک های غیراخلاقی استفاده می کند که می تواند وب سایت شما را جریمه یا حتی توسط موتورهای جستجو ممنوع کند.

برای موفقیت پایدار و طولانی مدت، به تکنیک های سئو کلاه سفید پایبند باشید.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری مدت زمان لازم برای سئوی سایت چقدر است برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز آموزشی نخصصی درباره سئو بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ پس از دانستن سوال موفقیت در سئوی سایت چقدر زمان می برد ممکن است مقاله پنالتی شدن سایت در گوگل و نحوه رفع پنالتی سایت نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا