سئو و بهینه سازی

۱۰ نکته برای تولید محتوا سایت و نوشتن پست وبلاگ سئو شده

بررسی نکات طلایی برای نوشتن پست وبلاگ سئو شده برای افزایش رنک گوگل

نوشتن پست های وبلاگ به مهارت نیاز دارد. برای اینکه خواننده خود را علاقه مند کنید، باید به ساختار محتوای خود فکر کنید و آن را لذت بخش نگه دارید. اگر افراد مقاله ای را دوست داشته و درک کنند، تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاشتن آن با دیگران دارند و این باعث افزایش رتبه شما می شود. بنابراین، اگر می خواهید رتبه بندی خود را ارتقا دهید، مهارت نوشتن خود را ارتقا دهید و با این نکات در مورد چگونگی نوشتن یک پست وبلاگ سئو شده شروع کنید!

برای برخی، نوشتن برای اهداف سئو و نوشتن برای جذب مخاطب، دو هدف متضاد به نظر می رسد که کاملا اشتباه است. مطمئناً، اگر می خواهید یک پست وبلاگ سئو شده برای جستجوگرها داشته باشید، کلماتی که می خواهید جالب توجه باشند باید در یک مکان برجسته باشد. اما، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به شدت خوانایی متن شما را با مشکل روبرو می کند، که قطعاً نمی خواهید این کار را انجام دهید. در حقیقت، تراکم کلمات کلیدی بالا حتی می تواند سیگنالی برای گوگل باشد که ممکن است این برداشت شود تا شما به زور این تعداد کلمات کلیدی را در مطلب خود گنجانده اید و این می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

این مقاله نکاتی در مورد نوشتن پست های وبلاگ را ارائه می دهد که مناسب سئو و قابل خواندن باشد. این دو هدف باید همیشه دست به دست هم دهند زیرا ما معتقدیم که نوشتن به زبان قابل فهم، بازدیدکننده بیشتری برای شما ایجاد می کند و آنها را در سایت شما نگه می دارد همچنین باعث افزایش نرخ تبدیل میگردد.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : بهینه سازی فایل robots.txt برای بهبود سئو در وردپرس

قبل از شروع در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید

قبل از شروع به نوشتن، باید در مورد کلمات کلیدی تحقیقی را انجام دهید. اگر می خواهید بر نتایج جستجو مسلط شوید، باید بفهمید که مخاطب شما در واقع کدام کلمات را جستجو می کند. اینها موضوعاتی است که باید درباره آنها بنویسید و کلمات کلیدی است که باید در متن خود استفاده کنید.

وقتی تحقیق در مورد کلید واژه خود را انجام دادید و لیستی از کلمات کلیدی تمرکز برای نوشتن دارید، وقت آن است که مقاله بنویسید. در اینجا ۱۰ نکته برای کمک به شما در تولید محتوا سایت و نوشتن یک پست سئو شده وبلاگ آورده شده است!

۱. قبل از نوشتن فکر کنید!

قبل از شروع، به دقت در مورد پست خود فکر کنید. می خواهید به خوانندگان خود چه بگویید یا به کدام سوال اصلی می خواهید پاسخ دهید؟ هدف مقاله شما چیست و می خواهید خوانندگانتان در انتهای مقاله چه کار کنند؟ قبل از شروع پاسخ این سوالات را بنویسید و در مورد هدف جستجوی کسی فکر کنید. یک راه آسان برای دریافت بینش در این مورد، مشاهده نتایج جستجو برای عبارت کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی است.

۲. ساختاری برای پست خود طراحی کنید

برای نوشتن یک پست وبلاگ خواندنی و مناسب با سئو ، باید یک ساختار مشخص ایجاد کنید. این بدان معنی است که هر پست باید دارای موارد زیر باشد :

  • نوعی مقدمه (که در آن موضوع خود را معرفی می کنید)
  • یک بدنه (که پیام اصلی در آن نوشته شده است)
  • یک نتیجه گیری (که در آن ایده های اصلی را خلاصه می کنید یا نتیجه می گیرید)

در چند جمله، آنچه می خواهید بگویید را در هر سه بخش یادداشت کنید. شما اکنون خلاصه ای از پست خود ایجاد کرده اید. این به شما کمک می کند تا یک پست وبلاگ ساختار یافته و قابل خواندن ایجاد کنید. اکنون نوشتن واقعی می تواند آغاز شود.

۳. از پاراگراف ها و عناوین استفاده کنید

seo friendly blog post 01 - 10 نکته برای تولید محتوا سایت و نوشتن پست وبلاگ سئو شده

همه از پاراگراف ها استفاده می کنند، اما همه از آنها به خوبی استفاده نمی کنند. فقط هر جمله جدید را روی یک خط جدید شروع نکنید فقط به این دلیل که زیبا به نظر می رسد. همچنین، سعی کنید آنها را زیاد طولانی نکنید زیرا هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. از خود بپرسید ایده اصلی هر پاراگراف چیست؟ شما باید بتوانید آن ایده اصلی را در یک جمله خلاصه کنید. اگر این امکان وجود ندارد و برای توضیح ایده اصلی به جملات بیشتری نیاز دارید، کافی است از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

عناوین مناسب همچنین به خوانندگان شما کمک می کند تا درک کنند که قسمت خاصی از متن شما درباره چیست. اگر می خواهید افراد از طریق مقالات شما راه خود را پیدا کنند، از زیرعنوان ها برای هدایت آنها استفاده کنید، به آنها کمک کنید صفحه شما را اسکن کنند و ساختار مقالات شما را متوجه شوند. آنها نه تنها برای خوانایی بلکه برای سئو نیز مهم هستند. به همین دلیل توصیه می کنم از کلمه کلیدی خود در برخی از زیرعنوان ها استفاده کنید. منظور ما بعضی از آنهاست، زیرا استفاده از کلمه کلیدی شما در هر عنوان متن را چروک و غیر طبیعی می کند. این باعث می شود افراد مطالعه بیشتری نداشته باشند و از سایت شما خارج شوند.

۴. از کلمات انتقال استفاده کنید

برای نوشتن پست وبلاگ سئو شده کلمات انتقال به افراد کمک می کند تا متن شما را اسکن کرده و رابطه بین جملات و پاراگراف ها را درک کنند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم سه دلیل برای خرید محصول شما توسط مردم وجود دارد. شما باید از کلمات سیگنالی مانند : “اول از همه” ، “ثانیا” و “در نهایت” استفاده کنید. همچنین، کلماتی مانند “با این حال” ، “به طور مشابه” و “به عنوان مثال” سیگنال روشنی به خوانندگان شما می دهند. بنابراین کلمات انتقالی برای افزودن ساختار به متن شما بسیار مهم هستند.

۵. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

پر کردن مقاله با کلید واژه تمرکز باعث می شود که خواندن از جذابیت کمتری برخوردار باشد همچنین می تواند به رتبه شما آسیب برساند. گوگل هوشمندتر می شود و از شما می خواهد محتوایی را بنویسید که کاربران عاشق آن باشند. نمی خواهد شما از کلمه کلیدی تمرکز خود در هر جمله استفاده کنید و روش های دیگری برای تجزیه و تحلیل متن شما دارد. یکی از راه هایی که گوگل موضوع متن شما را می فهمد شناخت مترادف و کلمات کلیدی دیگری است که به عبارت اصلی تمرکز شما مرتبط هستند. به همین دلیل شما باید از مترادف و کلمات کلیدی مرتبط در کل پست خود استفاده کنید.

تصور مترادف نسبتاً آسان است، اما فکر کردن در مورد کلمات کلیدی مناسب کمی چالش برانگیزتر است. به همین دلیل ویژگی جدیدی در افزونه یواست معرفی شده که به شما کمک می کند بلافاصله عبارات کلیدی مرتبط را پیدا کنید. بر اساس کلمه کلیدی تمرکز شما، پلاگین یواست می تواند با کلیک یک دکمه تعدادی عبارت کلیدی مرتبط ایجاد کند!

۶. طول مقاله خود را بهینه کنید

اطمینان حاصل کنید که پست های وبلاگ شما حداقل ۳۰۰ کلمه داشته باشد اما طول مقاله خود را متعادل نگه دارید. گوگل مقالات طولانی را دوست دارد، با این حال اگر مقاله شما خیلی طولانی باشد، می تواند کاربران را از آن فراری دهد. توصیه ما این است که فقط مقالات طولانی را بنویسید وقتی می دانید که یک نویسنده ماهر هستید.

۷. به محتوای موجود در سایت پیوند دهید (لینک دهی داخلی)

اگر قبلاً مطالبی با همان موضوع پست فعلی خود نوشته اید، پیوند به این پست ها را فراموش نکنید. این باعث می شود پست وبلاگ سئو شده جدید شما و پست های موجود قوی تر شود زیرا شما در این مورد اقتدار نشان می دهید. علاوه بر این، ساختار پیوند شما برای رتبه بندی در گوگل نیز مهم است و فراموش نکنیم که پیوند دادن به مطالب دیگر در مورد یک موضوع برای خوانندگان شما بسیار مناسب است زیرا آنها ممکن است علاقه مند به خواندن این پست های مرتبط باشند که به آنها کمک می کند تا در سایت شما پیمایش کنند.

این امر به آنها کمک می کند تا محتوای شما را مدیریت کرده و روابط بین محتوای مختلف سایت شما را درک کنند، بنابراین برای پیوند دادن به مطالب قبلی خود و یا لینک دهی داخلی وقت بگذارید.

۸. به افراد دیگر اجازه دهید پست شما را بخوانند

seo friendly blog post 02 - 10 نکته برای تولید محتوا سایت و نوشتن پست وبلاگ سئو شده

قبل از انتشار پست وبلاگ سئو شده خود، اطمینان حاصل کنید که ابتدا شخص دیگری آن را بخواند. از آنها بپرسید که آیا مفهوم اصلی پست شما را می فهمند یا نه و از آنها دعوت کنید که غلط های نوشتاری و گرامری را اصلاح کنند. این می تواند با ارائه یک دید عینی از خوانایی و جذابیت متن، به شما کمک کند. اگر شخصی در تیم خود دارید که اتفاقاً در موضوعی که درباره آن می نویسید خبره است، حتماً پیش نمایش پست خود را به او نشان دهید. به این ترتیب آنها می توانند بررسی کنند که آیا همه موارد مورد نیاز را پوشش می دهید یا خیر و یا پیشنهاداتی برای بهتر شدن پست شما ارائه می دهند.

۹. مرتباً محتوا اضافه کنید

ارسال منظم پست های وبلاگ جدید به وب سایت خود به گوگل می گوید وب سایت شما زنده است. این مهم است زیرا اگر سایت شما فعال نباشد، گوگل آن را کمتر جستجو می کند و این ممکن است بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد. اطمینان حاصل کنید که هر آنچه ارسال می کنید از کیفیت بالایی برخوردار است.

۱۰. از افزونه Yoast SEO استفاده کنید

ابزار تجزیه و تحلیل در پلاگین Yoast SEO به شما کمک می کند پست های وبلاگ خوانا و مناسب سئو را بنویسید. با انتخاب مهمترین عبارت جستجو که می خواهید افراد این صفحه خاص را برای آن پیدا کنند شروع کنید. این عبارت کلیدی تمرکز شما است و بعد از پر کردن این افزونه، انواع بررسی ها را انجام میگیرد تا مشخص شود پست شما بهینه شده است یا هنوز به بهبود نیاز دارد :

  1. این افزونه پست شما را بررسی می کند تا ببینید آیا شما از عبارت اصلی در مکان های مناسب مانند کپی ، عنوان ، توضیحات متا ، متن alt و URL استفاده کرده اید یا خیر
  2. این افزونه به شما پیشنهاداتی برای عبارات کلیدی مرتبط می دهد که می توانید برای بالا بردن کیفیت و ارتباط محتوای خود اضافه کنید
  3. خوانایی متن شما را بررسی می کند که آیا جملات یا پاراگراف های شما خیلی طولانی هستند؟ آیا از کلمات انتقالی استفاده می کنید؟
  4. این افزونه لینک های داخلی و لینک های خارجی در هر مقاله را بررسی میکند
  5. افزونه یواست محاسبه می کند که شما چند بار از کلمات کلیدی خود در کل متن خود استفاده می کنید؛ کافی یا خیلی زیاد نیست؟ هنگامی که نسخه PRO دارید، همچنین بررسی می کند که آیا کلمه کلیدی خود را به طور مساوی در سراسر پست خود توزیع کرده اید یا خیر

اگر یک پست وبلاگ سئو شده نسبتاً سئو فرندلی بنویسید (براساس جنبه هایی که در بالا گفته شد) این افزونه با یک گلوله سبز وضعیت بسیار عالی سئو مقاله شما را نشان می دهد. پست ها و صفحات با گلوله های سبز به شما کمک می کند تا رتبه بندی صفحات وب سایت خود را بهبود ببخشید.

نتیجه گیری

روزهایی که چند ترفند سئو کافی بود تا وب سایت شما بتواند در گوگل رتبه خوبی کسب کند، گذشته است. امروزه، محتوای با کیفیت پادشاهی میکند و محتوای خوب همچنین منجر به پیوندها ، اشتراک ها ، توییت ها و بازگشت بازدیدکنندگان به وب سایت شما می شود. البته همیشه کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی مطلوب بودن سئو در پست خود انجام دهید، اما مهمترین کار این است که فقط پست های خیلی خوبی بنویسید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۲]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا