سئو و بهینه سازی

تفاوت برچسب ها و دسته بندی ها برای سئوی سایت ؟ کدام بهتر است؟

دسته بندی ها در مقابل برچسب ها - بهترین روش های جستجوگر ها برای مرتب سازی محتوای شما

کاربران غالباً از ما می پرسند چه چیزی برای سئو بهتر است : دسته بندی ها یا برچسب ها در سئو کردن اولویت دارند ؟ شاید مطمئن نباشید که دسته بندی ها برای سئوی سایت در چه میزان از اهمیت قرار دارند. و برچسب های وردپرس در واقع چه مواردی هستند و تفاوت آنها با یکدیگر چیست. دانستن این مسئله می تواند به شما در استفاده صحیح از آنها کمک کند.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا ، ما تفاوت بین دسته بندی ها و برچسب ها برای سازماندهی محتوای شما و نحوه تأثیر آنها بر رتبه بندی SEO را توضیح خواهیم داد، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چه تفاوتی بین دسته بندی ها و برچسب ها وجود دارد ؟

دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. این موارد را به عنوان موضوعات کلی یا فهرست مطالب سایت وردپرس خود در نظر بگیرید. دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند و این بدان معناست که شما می توانید زیر مجموعه هایی ایجاد کنید.

برچسب ها یا تگ ها برای توصیف جزئیات خاص پست های شما هستند. این ها را به عنوان کلمات ایندکس شده ی سایت خود در نظر بگیرید. آنها به شما امکان می دهند مطالب خود را به صورت میکرو دسته بندی کنید. تگ ها سلسله مراتبی نیستند.

به عنوان مثال، این پست وبلاگ سایت ما در گروه و دسته “سئو و بهینه سازی” است که شما میتوانید با مراجعه به دسته بندی ها برای سئوی سایت و بهینه سازی در سایت ما تمامی پست های مربوط به این دسته بندی را مشاهده نمایید.

این پست دارای برچسب های : دسته بندی ها ، دسته بندی ها در مقابل برچسب ها ، طبقه بندی سفارشی ، جستجوگر ها ، سئو ، بهترین روش های جستجوگر ها ، مرتب سازی محتوای سایت و برچسب ها است.

این برچسب ها را در هیچ کجای متن مقاله ما مشاهده نخواهید کرد. با این حال، آنها به کاربران کمک می کنند تا این مقاله را در جستجوی مرتبط در وبلاگ ما پیدا کنند.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین برچسب ها و دسته بندی ها این است که تمام پست های وردپرس باید تحت یک دسته بندی ثبت شوند، اما نیازی نیست که آنها حتما دارای برچسب باشند.

اگر برای پست خود دسته بندی اختصاص ندهید، وردپرس به طور خودکار آن را به دسته پیش فرض اختصاص می دهد. این دسته “دسته بندی نشده” نامیده می شود، اما تغییر نام دسته بندی “دسته بندی نشده” به چیزی مانند “دیگر” یا “متفرقه” اغلب مفیدتر خواهد بود.

چگونه می توانید دسته ها و تگ ها را در وردپرس اضافه کنید ؟

هنگام ایجاد یا ویرایش پست می توانید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس اضافه کنید. آنها را در سمت چپ ادیتور شما میباشند.

categories vs tags seo01 - تفاوت برچسب ها و دسته بندی ها برای سئوی سایت ؟ کدام بهتر است؟
افزودن دسته بندی و برچسب به وردپرس

همچنین برای افزودن دسته بندی ها و برچسب های جدید می توانید به بخش نوشته ها » دسته ها ویا نوشته ها » برچسب ها نیز بروید.

چه تعداد دسته بندی باید در سایت وردپرس داشته باشیم ؟

تعداد خاصی از دسته که حتما باید داشته باشید وجود ندارد. در بیشتر موارد، شما باید بین ۵ تا ۱۰ دسته داشته باشید تا بتوانید پست های خود را به درستی دسته بندی کنید و مرور سایت خود را آسان کنید.

دسته بندی ها برای سئوی سایت شامل گروه بزرگی از پست ها هستند. برای تقسیم پست های خود به گروه های کوچکتر می توانید از زیر مجموعه ها و تگ ها استفاده کنید.

اگر به تازگی یک وبلاگ راه اندازی کرده اید پس نگران تلاش برای تهیه لیست کاملی از دسته ها نباشید. فقط ۳ تا ۵ دسته گسترده را انتخاب کنید و با گذشت زمان در صورت نیاز موارد بیشتری را اضافه کنید.

آیا باید از زیر دسته ها استفاده کنم ؟

شما اجباری به استفاده از زیر دسته ها ندارید  و بسیاری از وبلاگ های بزرگ از زیر دسته ها استفاده نمی کنند. با این حال، اگر دسته بزرگی با تعداد زیادی پست داشته باشید که می توانند در بخش های کوچکتر گروه بندی شوند، دسته ها مفید هستند.

به عنوان مثال، شما ممکن است یک دسته بندی اصلی “سیستم عامل” داشته باشید که حاوی زیر دسته “لینوکس” و “ویندوز” است.

categories vs tags seo02 - تفاوت برچسب ها و دسته بندی ها برای سئوی سایت ؟ کدام بهتر است؟
دسته بندی ها و زیر دسته ها

آیا می توانیم یک پست را به چندین دسته بندی اختصاص دهیم ؟

وردپرس به شما امکان می دهد یک پست را در چندین دسته قرار دهید. این می تواند چندین دسته اصلی یا یک دسته اصلی به علاوه یک زیر دسته باشد.

داشتن چندین دسته به نفع SEO شما نیست. فقط درصورتيكه پست ها براي کاربران شما بيشترين معنا را داشته باشد، بايد پستها را به چند دسته اختصاص دهيد.

این احتمال وجود دارد که داشتن پست شما در چندین دسته به دلیل محتوای تکراری باعث ایجاد برخی از مشکلات در SEO شود.

اگر از چندین دسته استفاده می کنید، سعی کنید از قرار دادن یک پست در دو یا چند دسته اصلی خودداری کنید.

آیا محدودیت برای انتخاب تعداد برچسب های یک پست وجود دارد ؟

وردپرس خود محدودیتی در تعداد تگ های موجود در هر پست ندارد. شما به طور بالقوه می توانید ۱۰۰۰ برچسب یا بیشتر را به یک پست اختصاص دهید! با این حال، ما قطعاً چنین چیزی را توصیه نمی کنیم.

هدف از برچسب ها کمک به پیوند دادن پست های مرتبط با یکدیگر است. آنها را به عنوان یک بخش فهرست در یک کتاب در نظر بگیرید. هر برچسب مانند یک کلمه کلیدی در فهرست است.

ما پیشنهاد می کنیم که به طور معمول به حداکثر ۱۰ برچسب در هر پست پایبند باشید.

بهترین روش های جستجوگر ها برای مرتب سازی محتوای شما ( برچسب ها یا دسته بندی )

آیا مزایای استفاده از دسته بندی ها برای سئوی سایت نسبت به برچسب ها یا بالعکس از نظر سئو وردپرس وجود دارد ؟

جواب کوتاه : نه

دسته ها و برچسب ها هر دو اهداف مختلفی دارند. شما باید از دسته ها استفاده کنید اما اگر نمی خواهید از برچسب استفاده کنید. با این حال توصیه می کنیم برای کمک به خوانندگان در پیمایش سایت خود، به طور مناسب از هر دو استفاده کنید.

در نهایت، شما باید سایت خود را با در نظر گرفتن کاربران طراحی کنید. همه موتورهای جستجو می خواهند محتوایی را که بیشترین استفاده را برای آنها دارد به کاربران نشان دهند.

این به این معنی است که با سازماندهی محتوای خود برای بهترین کاربرد به شما در گرفتن رتبه بندی بهتر در جستجوگرها نیز کمک می کند.

امیدواریم که این مقاله به شما در درک دسته بندی ها برای سئوی سایت در برابر برچسب ها و بهترین روش های جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای شما کمک کرده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا