سئو و بهینه سازی

نکاتی برای نوشتن بهینه و سئو شده متن جایگزین

8 روش برای افزایش استراتژی سئو alt text

متن جایگزین، می دانید که برای سئو مهم است و قطعا به دنبال نکاتی برای نوشتن بهینه و سئو شده متن جایگزین هستید. در واقع گوگل اعلام کرده است که متن جایگزین یک فاکتور رتبه بندی است و با افزایش جستجوی بصری، توصیف تصاویر شما برای خزنده های وب اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اما فراتر از یک جمله کوتاه که تصویر را توصیف می کند، چگونه می توانید متن جایگزین خود را حتی بهتر کنید؟

حقیقت این است که متن جایگزین مانند هر بخش دیگری از سئو است – از استراتژی سود می برد.

این باید یک استراتژی باشد که نه تنها متن جایگزین شما را موثرتر می‌کند، بلکه ایجاد متن جایگزین را آسان‌تر و خودکارتر می‌کند تا زمان بیشتری برای تمرکز بر مناطق سطح بالاتر داشته باشید. هرچه در کلمات کلیدی خود – در محتوا، بک لینک ها و اجزای فنی روی صفحه مانند متن جایگزین – همسوتر باشید، پتانسیل رتبه بندی شما قوی تر است.

می توانید کلمات کلیدی خود را به صورت دستی وارد کنید یا سرویسی مانند AltText.ai می تواند کلمات کلیدی شما را در متن جایگزین ایجاد شده توسط هوش مصنوعی ادغام کند.

متن جایگزین چیست؟

ابتدا بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. متن جایگزین کد HTML است که آنچه را در یک تصویر است توصیف می کند. صفحه‌خوان‌ها از متن جایگزین برای کمک به افراد دارای اختلال بینایی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، موتورهای جستجو از متن جایگزین برای درک آنچه در صفحه است و نحوه فهرست بندی آن استفاده می کنند.

از دست دادن متن جایگزین بد است. هر متن جایگزین مرتبط بهتر است و متن جایگزین بهینه شده برای سئو بهترین است.

اما چگونه می‌توانیم به آنجا برسیم – بدون اینکه ساعت‌ها صرف تایپ دستی آن کنیم؟

در ادامه نحوه نوشتن بهینه متن جایگزین آمده است:

۱) اولویت بندی، به روز رسانی و افزودن متن جایگزین به تصاویر کلیدی

ما افراد زیادی را می شناسیم که در این قایق هستند: شما صدها یا حتی هزاران تصویر بدون متن جایگزین دارید.

شما می دانید که به آن نیاز دارید، اما این چنین است. الف. کی زمانی برای نوشتن دقیق متن جایگزین دارد؟ هیچ کس.

بنابراین، برای آسان‌تر کردن کار، اولین رویکرد شما اولویت‌بندی است.

متن جایگزین را به صفحات پربازدید خود اضافه کنید

به صفحات پربازدید خود بروید و متن جایگزین را برای آن تصاویر به صورت دستی وارد کنید. شما می توانید در صورت داشتن زمان، روی ۵، ۱۰، ۲۰ صفحه برتر خود کار کنید.

از هوش مصنوعی برای به روز رسانی انبوه متن جایگزین استفاده کنید

اگر تصاویر زیادی دارید، ممکن است بخواهید متن جایگزین خود را با هوش مصنوعی خودکار کنید.

ابزار قدرتمندی مانند AltText.ai می‌تواند کل کتابخانه‌های تصاویر را در کسری از زمانی که یک کپی‌رایتر نیاز دارد به‌روزرسانی کند.

alt text seo ai alttextai 01 - نکاتی برای نوشتن بهینه و سئو شده متن جایگزین

بهترین نتایج: از این هوش مصنوعی ترکیبی و روش متن جایگزین دستی استفاده کنید

در نهایت، یک رویکرد ترکیبی وجود دارد – متن جایگزین خود را به‌صورت انبوه با استفاده از هوش مصنوعی به‌روزرسانی کنید، سپس به محبوب‌ترین پست‌های خود بروید و به صورت دستی آن‌ها را اصلاح کنید.

اگر زمان کافی ندارید، اما به بالاترین سطح دقت و اطمینان نیاز دارید، AltText.ai دارای یک ویژگی بررسی انسانی اختیاری است.

علاوه بر این، برخی از تصاویر، مانند اینفوگرافیک ها، نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارند.

با بارگذاری تصاویر ساده تر در هوش مصنوعی، می توانید زمانی را به تصاویری اختصاص دهید که واقعاً به آن لمس انسانی نیاز دارند.

۲) افزودن متن جایگزین را به یک روال تبدیل کنید

وقتی نوبت به آپلود تصاویر جدید می رسد، به سادگی باید متن جایگزین را به بخشی از گردش کار معمولی خود تبدیل کنید.

دو راه ساده برای این کار وجود دارد:

  1. قبل از انتشار یک پست، یک چک لیست متن جایگزین را اجرا کنید.
  2. از برنامه یا افزونه ای استفاده کنید که به طور خودکار متن جایگزین را هنگام افزودن یا به روز رسانی تصاویر تولید می کند.

اکثر سیستم‌های CMS دارای فیلدی برای متن جایگزین هستند، اگرچه برخی آن را آسان‌تر از سایرین می‌کنند.

وردپرس به شما این امکان را می دهد که متن جایگزین را از کتابخانه رسانه خود یا هنگام ساخت پست خود وارد کنید.

AltText.ai این گردش کار را با تولید خودکار متن جایگزین برای شما – همه در پشت صحنه – ساده می کند. در پس‌زمینه اجرا می‌شود و نیازی به گام‌های اضافی از شما ندارد.

ادغام AltText.ai در حال حاضر برای WordPress، Shopify، Contentful و Hygraph، علاوه بر یک رابط وب و Developer API در دسترس است.

۳) از متن جایگزین برای ارائه متن و کلمات کلیدی برای تصاویر خود استفاده کنید

فقط توصیف آنچه در تصویر شماست کافی نیست.

به همان اندازه که متن جایگزین مهم است، وارد کردن «گربه» برای تصویر حیوان خانگی شما هرگز به شما کمک نمی‌کند که در رتبه [گربه] قرار بگیرید. درعوض، زمینه تصویر خود را ارائه دهید که Google را از آنچه ارائه می‌دهید با جزئیات هر چه بیشتر مطلع کند.

عکسی از یک بالون هوای گرم را در نظر بگیرید.

«بالون هوای گرم» یک متن جایگزین عمومی است که واقعاً به گوگل نمی گوید که سایت شما در مورد چیست یا ارزش شما برای کاربران چیست.

با این حال، اگر متن جایگزین خود را به عنوان «بالون هوای گرم بر فراز دره ناپا» یا «بالون هوای گرم و لوازم اضافی برای فروش» برچسب بزنید، سپس همراه با اطلاعات اضافی از صفحه خود، آنچه را که ارائه می‌دهید و به چه کسانی باید نشان دهید، در Google تقویت می‌کنید.

این همان جایی است که کلمات کلیدی باید وارد بازی شوند. احتمالاً زمان زیادی را صرف تحقیق کلمات کلیدی کرده اید. خوب، حداکثر استفاده را از آن ببرید!

قطعا کلمات کلیدی خود را در متن جایگزین خود جای گذاری کنید.

۴) از پر کردن کلمات کلیدی متن جایگزین خودداری کنید

بله، شما باید کلمات کلیدی را وارد کنید، اما این کار را با احتیاط انجام دهید.

پر کردن کلمات کلیدی نه تنها یک تجربه کاربری بد ایجاد می کند، بلکه ممکن است به عنوان اسپم برای موتورهای جستجو نیز ظاهر شود.

متن جایگزین باید به صورت زیر باشد:

  1. از نظر گرامری دقیق باشد.
  2. جمله یا عبارتی خواندنی که از اضافه شدن بیش از حد یا توصیف کننده هایی که به خود تصویر بی ارتباط هستند جلوگیری می کند.

اینجاست که شاید لازم باشد شاعر درونی شما وارد شود زیرا می خواهید کلمات کلیدی خود را به روشی طبیعی و روان ببافید.

اغلب اوقات بهتر است فقط یک یا دو کلمه کلیدی را انتخاب کنید، نه اینکه همه آنها را به زود وارد کنید.

به یاد داشته باشید، متن جایگزین تنها یک عامل در رتبه بندی جستجو است. مهمترین چیز ایجاد یک صفحه با کیفیت بالا و معتبر است و این یعنی نوشتن متن جایگزین منسجم و دقیق.

اگر مسیر خودکار متن جایگزین را انتخاب کنید، AltText.ai همیشه کلمات کلیدی را با نیاز به داشتن متن جایگزین توصیفی واقعی و غیر هرزنامه متعادل می کند. با کمک مدل های زبان هوش مصنوعی، AltText.ai با انتخاب مرتبط ترین کلمات کلیدی SEO، جملاتی طبیعی ایجاد می کند.

۵) از استفاده از فرمول های متن جایگزین ساده خودداری کنید

استفاده از یک قالب استاندارد و نامگذاری آن می تواند وسوسه انگیز باشد.

فرض کنید یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید و الگوی متن جایگزین را دارید: “نام تجاری محصول” + “نام محصول”.

این مطمئناً بهتر از هیچ است، اما همچنین بسیار عمومی است و تمام ویژگی هایی را که افراد ممکن است جستجو کنند را در بر نمی گیرد.

چگونه متن جایگزین خود را ساختار دهید

جزئیات متمایز و مهم را با داده های اصلی محصول ترکیب کنید.

اگر کالای محبوبی را می فروشید، این جزئیات اضافی می تواند به شما برتری نسبت به رقبای خود بدهد.

برخی از عبارات جستجوی رایجی که ممکن است بخواهید به آنها اشاره کنید عبارتند از:

  1. رنگ.
  2. توابع و طرح های خاص.
  3. مواد استفاده شده.

و در اینجا هوش مصنوعی نیز یک مزیت دارد. اگر این ویژگی ها در عکس محصول شما قابل مشاهده باشد، بینایی کامپیوتری هوش مصنوعی می تواند به طور خودکار آنها را شناسایی کرده و با داده های محصول شما ترکیب کند.

۶) هر متن جایگزین بهتر از هیچ است

به گفته جان مولر از پادکست «Search Off the Record» گوگل، «اگر فقط برای اولین بار متن جایگزین اضافه می‌کنید، گاهی اوقات حتی هر متن جایگزین بهتر از هیچ است.»

چرا؟ از نقطه نظر دسترس‌پذیری، صفحه‌خوان‌هایی که با تصاویر بدون متن جایگزین مواجه می‌شوند، ممکن است اطلاعات غیرمفید (بدون ذکر آزاردهنده) مانند نام فایل الفبایی تصویر را بازگو کنند. این یک تجربه وحشتناک را ایجاد می کند.

و از نقطه نظر سئو، گوگل دسترسی را جدی می گیرد و هرگونه نظارتی مانند عدم وجود متن جایگزین ممکن است به عنوان ضربه ای علیه سایت شما تلقی شود.

متن جایگزین برای سئو و انطباق با دسترسی به وب بسیار مهم است.

۷) کلمات را به متن جایگزین خود رونویسی کنید

افسانه: ممکن است شنیده باشید که متن مهم را در تصاویر خود وارد نکنید زیرا گوگل نمی تواند آن را بخواند و بنابراین آن کلمات کلیدی هدر می روند و نمی توانند رتبه شما را تقویت کنند.

واقعیت: مواقعی وجود دارد که قرار دادن متن در تصاویر شما ضروری است. شاید متن برای طراحی مهم باشد، یا تعداد زیادی عکس دارید که قبلاً متن دارند و نمی خواهید آنها را دوباره طراحی کنید.

اینجاست که متن جایگزین وارد می شود زیرا گوگل متن جایگزین را به عنوان متن در صفحه در نظر می گیرد.

گوگل اکنون می تواند متن را بخواند و می تواند از آن برای درک و رتبه بندی صفحه شما استفاده کند.

۸) تکامل و انطباق

بنابراین اکنون متن جایگزین خود را دارید – عالی!

اما به عنوان یک سئوکار، می دانید که استراتژی هرگز تمام نمی شود. شما باید ارزیابی، تکامل و سازگاری داشته باشید.

وقتی محتوا یا کلمات کلیدی شما تغییر می کند، متن جایگزین شما نیز باید تغییر کند. اطمینان حاصل کنید که متن جایگزین شما با استراتژی سئو فعلی شما مطابقت دارد.

هنگام به‌روزرسانی، می‌توانید همان رویکرد اولین نکته ما را در پیش بگیرید – به‌طور روشمند به‌روزرسانی کنید. صفحاتی را انتخاب کنید که بیشترین میزان سئو را برای زمان و تلاش شما ارائه می دهند.

یا می توانید از یک مولد متن جایگزین هوش مصنوعی بخواهید که استراتژی شما را برای شما اجرا کند. AltText.ai می تواند متن جایگزین تصویر را از طریق CSV یا انبوه به روز کند. فقط کلمات کلیدی جدید خود را به آن بگویید و می تواند آنها را در یک جمله طبیعی و خوانا ترکیب کند – همه در یک لحظه.

همانطور که می دانید، هر ذره ای در عرصه سئو اهمیت دارد. این شامل متن جایگزین یا Alt Text می‌شود – یک مؤلفه اغلب نادیده گرفته شده اما مهم در بهینه‌سازی وب‌سایت.

با استفاده از این نکات و ابزارها، می‌توانید متن جایگزینی تولید کنید که نتایج را به همراه داشته باشد و در عین حال در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری نکاتی برای نوشتن بهینه و سئو شده متن جایگزین برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز آموزشی نخصصی درباره راهکار بهینه نوشتن Alt Text بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله پنالتی شدن سایت در گوگل و نحوه رفع پنالتی سایت نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا