سئو و بهینه سازی

بک لینک چیست – نحوه دریافت بک لینک برای سایت

آموزش بک لینک - دریافت بک لینک - سئو لینک سازی

اگر به دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) علاقه دارید، احتمالاً در مورد بک لینک (BackLink) ها شنیده اید. بک لینک ها بخش مهمی از هر استراتژی موثر سئو هستند. آنها به وب سایت شما کمک می کنند تا اعتبار خود را ایجاد کند و به احتمال زیاد در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا، می‌خواهیم بیاموزیم که بک لینک چیست ، چرا اهمیت دارد و چگونه می‌توان استراتژی‌های موثر بک لینک ایجاد کرد که ترافیک بیشتری را به وب‌سایت شما هدایت کند!

بک لینک چیست ؟

بک لینک (یا لینک ورودی) لینکی است که یک وب سایت را به وب سایت دیگر متصل می کند. این پیوندها اساساً بازدیدکنندگانی را نشان می‌دهند که از وب‌سایت دیگری به وب‌سایت شما می‌آیند، و توسط موتورهای جستجو مانند Google و Bing برای سنجش محبوبیت وب‌سایت شما استفاده می‌شوند. اساساً، وقتی افراد زیادی به وب سایت شما لینک می دهند، به موتورهای جستجو می گوید که محتوای شما جالب و مرتبط است.

با این حال، همه بک لینک ها دارای سطح یکسانی از “کیفیت” در نظر گرفته نمی شوند. موتورهای جستجو سایت های خاصی را دارای اعتبار (یا قابل اعتماد) بیشتری نسبت به سایرین می دانند. بنابراین بک لینک از وب‌سایت‌های با اعتبار بالا مطلوب‌تر است، زیرا تأثیر بسیار بیشتری بر رتبه‌بندی شما نسبت به صدها پیوند از وب‌سایت‌های با اعتبار پایین خواهد داشت.

به دست آوردن بک لینک های با ارزش و با کیفیت می تواند تاثیر زیادی بر رتبه بندی کلی سایت شما و میزان ترافیک ارگانیک داشته باشد. بنابراین ارزش کمی تلاش برای درک اینکه چگونه یک استراتژی بک لینک قوی می تواند برای وب سایت یا کسب و کار شما مفید باشد را دارد!

چگونه می توانم بک لینک های خود را پیدا کنم (و مدیریت کنم) ؟

اگر از ابزار گوگل وبمستر برای مدیریت سایت خود استفاده می کنید، می توانید گزارش لینک های وبمستر گوگل را بررسی کنید تا همه بک لینک های خود را پیدا کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از ابزارهای دیگری مانند Moz’ Link Explorer یا Ahrefs’ Backlink Checker برای تهیه گزارش دقیق از پیوندهای ورودی خود استفاده کنید.

اگر هر بک لینک بد (یا هرزنامه) پیدا کردید، ایده خوبی است که آنها را حذف کنید، زیرا می توانند تأثیر منفی بر رتبه صفحه سایت شما داشته باشند! برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

  • درخواست حذف از سایت متخلف : ببینید آیا می توانید صفحه تماس با ایمیل یا فرمی برای ارسال سوالات پیدا کنید یا می توانید جستجوی دامنه WHOIS را برای پیدا کردن اطلاعات تماس امتحان کنید. سپس از آنها بخواهید که هر لینکی را به وب سایت شما حذف کنند. در حالی که احتمال پاسخ کم است، گوگل قبل از اینکه از آنها بخواهد که پیوند را نادیده بگیرند، یک مرحله لازم است.
  • از ابزار Disavow Links گوگل استفاده کنید : خوشبختانه، گوگل به شما این امکان را می‌دهد که بک لینک‌هایی را که نمی‌خواهید با وب‌سایتتان مرتبط شوند، رد کنید. می توانید از این ابزار برای ارسال فایلی حاوی تمام لینک هایی که می خواهید نادیده گرفته شوند استفاده کنید. برای یادگیری نحوه انجام، پیوندهای Disavow به سایت خود را ببینید.
شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : ۱۵ مورد که قبل از راه اندازی وب سایت جدید خود باید بررسی کنید

چگونه تشخیص دهیم که بک لینک برای ما مناسب است یا خیر

هنگام تعیین اینکه آیا بک لینک مناسب برای وب سایت تجاری شما است، همیشه باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

  • آیا مربوط است؟ بهترین فرصت ها از وب سایت های تخصصی مرتبط در صنعت شما به دست می آید. به عنوان مثال، اگر دوره های برنامه نویسی را می فروشید، بک لینک از سایر وب سایت های مشابه یا حتی وب سایت هایی که دوره های برنامه نویسی را بررسی می کنند، اعتبار زیادی به شما می بخشد و برای سئوی شما بسیار مفید است.
  • آیا اعتبار دارد؟ هرچه اعتبار وب سایتی که به شما لینک می دهد بالاتر باشد، بهتر است! Mozbar و Ahrefs هر دو ابزار رایگانی را ارائه می دهند که می توانید از آن برای بررسی امتیازات اعتبار برای وب سایت ها استفاده کنید.
  • آیا لینک اصلی است؟ اگر پیوند از یک وب سایت با امتیاز معتبر بالا آمده است، می توان فرض کرد که واقعی است. با این حال، سایت‌های زیادی وجود دارند که با ارائه نظرات و رتبه‌بندی‌های نادرست در تلاش برای تظاهر به معتبر بودن، به دنبال دستکاری سیستم هستند. این سایت‌ها ممکن است معتبر به نظر برسند، اما وقتی صحبت از نتایج جستجوی ارگانیک به میان می‌آید، رتبه بسیار پایینی خواهند داشت، بنابراین امتیاز مرجع همیشه داستان کامل را نشان می‌دهد.
  • آیا وب سایت ایندکس شده است؟ اگر مطمئن نیستید، بررسی کنید که وب‌سایتی که پیوند را ارائه می‌کند به درستی در موتورهای جستجو نمایه شده است. برای انجام این کار، در “نوار جستجو” موتور جستجو “site:” را وارد کنید و سپس URL دامنه را وارد کنید (به عنوان مثال “site:example.com”). اگر سایت ایندکس نشده باشد، در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود، بنابراین پذیرش لینک بی فایده است.

۵ تکنیک ایجاد بک لینک

بنابراین چگونه پیوندهای خود را در وب سایت های دیگران دریافت می کنید؟ این فرآیند به عنوان لینک بیلدینگ – link building شناخته می شود و به هیچ وجه آسان نیست. ممکن است وسوسه انگیز باشد که تا جایی که می توانید لینک های بیشتری دریافت کنید، اما همانطور که می دانیم، کیفیت بسیار بیشتر از کمیت اهمیت دارد. آخرین چیزی که می خواهید این است که موتورهای جستجو وب سایت شما را به عنوان هرزنامه در نظر بگیرند!

در اینجا چند تکنیک برای آشنایی بهتر شما با مفهوم بک لینک چیست وجود دارد که می توانید از آنها برای به دست آوردن لینک های با کیفیت استفاده کنید و به نوبه خود رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

۱. محتوای با کیفیت ایجاد کنید

وقتی محتوای باکیفیتی ایجاد می‌کنید که برای بازدیدکنندگان شما ارزش ایجاد می‌کند، احتمال اینکه آن‌ها آن را به اشتراک بگذارند بسیار بیشتر است! شما همچنین می توانید با انتشار اخبار در رسانه های اجتماعی به تلاش های خود سرعت ببخشید. هنگامی که کاربران محتوای شما را پیدا کرده و به اشتراک می گذارند، تعداد زیادی بک لینک به دست خواهید آورد، و با کمی شانس، می تواند توسط یک تأثیرگذار یا مرجع در صنعت شما به اشتراک گذاشته شود.

۲. در جوامع آنلاین فعال باشید

اگر در انجمن‌های آنلاین (مثلاً فروم ها) که مربوط به جایگاه شما هستند، شرکت می‌کنید، می‌توانید نام خود را از آنجا بیرون بیاورید و حتی چند پیشنهاد را انتخاب کنید! اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، سعی کنید نام صنعت خود را به همراه “تالار گفتمان” یا “forum” در موتور جستجوی انتخابی خود تایپ کنید.

این جستجو باید تعدادی تالار گفتمان محبوب را پیدا کند که می توانید در آنها مشارکت داشته باشید و به طور بالقوه به پاسخگویی به سوالات رایج کمک کنید. اغلب فقط تکمیل نمایه شما یک بک لینک به شما می دهد، زیرا این سایت ها احتمالاً در فرآیند ثبت نام وب سایت شما را درخواست می کنند. سپس، هرچه بیشتر در جامعه آنلاین فعال باشید، احتمال بیشتری برای ایجاد بک لینک به وب سایت خود دارید.

۳. در وبلاگ های مربوطه نظر دهید

همیشه ارزش دارد که وبلاگ‌های پیشرو در صنعت خود را دنبال کنید و وقتی احساس می‌کنید می‌توانید چیزی با ارزش اضافه کنید، نظر بدهید. هدف فقط نظر دادن به خاطر ارسال لینک شما نیست، بلکه هدف این نیست که به گونه‌ای مشارکت کنید که تأثیر محکمی داشته باشد، از این طریق می‌توانید ترافیک قابل توجهی را برای وب سایت خود به دست آورید.

حتی اگر می‌خواهید نام خود را بیشتر مطرح کنید، می‌توانید یک وبلاگ نویس مهمان شوید. با وبلاگ های پیشرو در صنعت خود تماس بگیرید و از شما بپرسید که آیا می توانید مقاله مفیدی را برای خوانندگان آنها ارائه دهید. با ارائه محتوا به آنها، اغلب با یک بک لینک در قالب بیوگرافی نویسنده با پیوند به وب سایت خود پاداش دریافت خواهید کرد.

۴. در فهرست راهنمای آنلاین قرار بگیرید

دایرکتوری های آنلاین تقریباً برای هر صنعتی وجود دارد. مطمئن شوید که به دنبال دایرکتوری هایی باشید که هم مربوط به جایگاه شما باشد و هم در صورت وجود، مکان شما. پس از یافتن دایرکتوری مناسب، می توانید صفحه خود را به لیست آنها ارسال کنید. فقط یک جستجوی ساده برای یافتن دایرکتوری های مرتبط با صنعت خود انجام دهید.

۵. از رویدادهای مرتبط حمایت کنید

همیشه یک ایده عالی است که با صنعت خود در ارتباط باشید. به این ترتیب شما می توانید اولین نفری باشید که از رویدادهای آنلاینی که می توانید حامی مالی آنها باشید مطلع شوید. با حمایت مالی از رویدادها نه تنها نشان می دهید که یک بازیکن کلیدی هستید، بلکه تعداد زیادی بک لینک از طریق خود وب سایت رویداد و حتی در هر رسانه اجتماعی اطراف رویداد به دست می آورید. رویدادهای آنلاین فرصت‌های فوق‌العاده‌ای هستند زیرا شرکت‌کنندگان اغلب به شدت درگیر هستند و شما واقعاً می‌توانید برای کسب‌وکارتان در معرض دید زیادی قرار بگیرید.

به طور خلاصه بک لینک چیست

اکنون که می دانید چگونه یک بک لینک خوب را با دیدن آن پیدا کنید، وقت آن است که به آنجا بروید و مورد توجه قرار بگیرید!

در حالی که مطمئناً برای ایمن کردن لینک‌های باکیفیت ممکن است کمی زمان ببرد، این استراتژی‌ها شما را در مسیر افزایش رتبه صفحه قرار می‌دهند، زیرا ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود هدایت می‌کنید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : بررسی تخصصی بک لینک برای سایت

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری موضوع بک لینک چیست – نحوه دریافت بک لینک برای سایت برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز راهکار یا ترفندی برای دریافت بک لینک برای سایت به روشی آسانتر بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله ۱۹ ایده برای ساخت وب سایت پولساز در سال ۲۰۲۱ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا