سئو و بهینه سازی

برچسب عنوان منحصر به فرد | تگ عنوان | Title Tags چیست ؟

برچسب عنوان چیست و تاثیر آن در سئو چگونه است ؟

برچسب عنوان عنصری HTML است که عنوان یک صفحه وب را مشخص می کند. برچسب های عنوان در صفحات نتایج موتور جستجو ( SERP ) مانند عنوان قابل کلیک برای یک نتیجه مشخص نمایش داده می شوند و برای کاربرد، سئو و به اشتراک گذاری اجتماعی مهم هستند. منظور از برچسب عنوان یک صفحه وب، توصیف دقیق و مختصر محتوای یک صفحه است.

what is title tag 01 - برچسب عنوان منحصر به فرد | تگ عنوان | Title Tags چیست ؟
تگ عنوان وبسایت azardata

نمونه کد

<head><title>Example Title</title></head>

قالب بهینه

کلید واژه اصلی – کلید واژه ثانویه | نام تجاری

طول عنوان مطلوب و بهینه

گوگل معمولاً ۵۰-۶۰ حرف اول تگ عنوان را نمایش می دهد. اگر عناوین خود را زیر ۶۰ حرف نگه دارید، تحقیقات ما نشان می دهد که می توانید انتظار داشته باشید که حدود ۹۰٪ از عناوین شما به درستی نمایش داده شوند. محدودیت دقیق کاراکتر وجود ندارد، زیرا عرض کاراکترها می تواند متفاوت باشد و عناوین صفحه نمایش گوگل (در حال حاضر) با حداکثر ۶۰۰ پیکسل همراه است.

چرا تگ های عنوان مهم هستند؟

برچسب های متا ، فاکتور اصلی در کمک به موتورهای جستجو است که می فهمند صفحه شما چیست و این اولین برداشت بسیاری از افراد از صفحه شما هستند. از تگ های عنوان در سه مکان اصلی استفاده می شود :

  • (۱) صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)
  • (۲) مرورگر وب
  • (۳) شبکه های اجتماعی

 ۱. صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)

تگ عنوان شما (به استثنای چند مورد) عنوان نمایشگر شما در SERP زا تعیین می کند و اولین تجربه بازدید کننده سایت از سایت شما است. حتی اگر سایت شما رتبه خوبی داشته باشد، یک عنوان می تواند عامل تعیین کننده ی این باشد که کسی روی عنوان سایت شما کلیک میکند یا خیر ؟

what is title tag 01 1 - برچسب عنوان منحصر به فرد | تگ عنوان | Title Tags چیست ؟
تگ عنوان سایت آذردیتا

 ۲. مرورگر وب

برچسب عنوان شما همچنین در بالای مرورگر وب شما نمایش داده می شود و به عنوان یک مکان نگهدارنده عمل می کند، به ویژه برای افرادی که بسیاری از برگه های مرورگر را باز دارند. عناوین منحصر به فرد و به راحتی قابل تشخیص با کلمات کلیدی مهم، به شما اطمینان می دهند که افراد ردیابی مطالب شما را از دست ندهند.

what is title tag 02 - برچسب عنوان منحصر به فرد | تگ عنوان | Title Tags چیست ؟
برچسب عنوان در مرورگر

 ۳. شبکه های اجتماعی

برخی از وب سایت های خارجی – به ویژه شبکه های اجتماعی – از برچسب عنوان شما برای تعیین اینکه چه چیزی هنگام اشتراک گذاری آن صفحه نمایش داده می شود، استفاده می کنند.

بخاطر داشته باشید که برخی از شبکه های اجتماعی (از جمله فیس بوک و توییتر) دارای برچسب های متای خاص خود هستند، به شما این امکان را می دهد عناوینی را که با برچسب عنوان اصلی شما متفاوت است، مشخص کنید. این به شما امکان می دهد برای هر شبکه بهینه سازی کنید و عناوین طولانی تری را در صورت مفید بودن ارائه دهید.

چگونه برچسب عنوان خوبی بنویسم ؟

از آنجا که برچسب های عنوان هم قسمت مهمی در بهینه سازی موتور جستجو و هم در تجربه کاربری جستجو هستند، نوشتن موثر آنها یک کار مربوط به سئو ، بسیار کم تلاش و با تأثیر بالا است. در اینجا توصیه های اساسی برای بهینه سازی برچسب های عنوان برای موتور جستجو و اهداف کاربردی آن وجود دارد :

 ۱. به طول عنوان خود توجه کنید

اگر عنوان منحصر به فرد سایت شما خیلی طولانی است، موتورهای جستجو ممکن است با اضافه کردن سه نقطه (“…”) آن را قطع کنند و در پایان کلمات مهم را حذف کنند. در حالی که ما به طور کلی توصیه می کنیم عناوین خود را زیر ۶۰ کاراکتر نگه دارید، محدودیت دقیقاً کمی پیچیده تر است و براساس یک محدوده ی ۶۰۰ پیکسلی است.

برخی از کاراکتر ها به طور طبیعی فضای بیشتری را اشغال می کنند. کاراکتری مانند “W” بزرگتر از یک حرف کوچک مانند “i” یا “t” است.

برای درک بیشتر این موضوع نگاهی به نمونه های زیر بیندازید :

what is title tag 03 - برچسب عنوان منحصر به فرد | تگ عنوان | Title Tags چیست ؟

عنوان اول، ۷۷ کاراکتر کامل را نشان می دهد زیرا “ittl” در “Littlest” بسیار باریک است ، و عنوان حاوی لوله ها است (“|”)

عنوان دوم، فقط پس از ۴۲ حرف به دلیل بزرگ بودن حروف بزرگ (مانند “W”) و اینکه کلمه بعدی در برچسب عنوان ، نام کامل وب سایت است قطع می شود.

سعی کنید در حد امکان از حروف بزرگ خودداری کنید. خواندن آنها برای بازدید کنندگان جستجو دشوار است و ممکن است تعداد نویسه هایی را که گوگل نمایش می دهد به شدت محدود کند.

بخاطر داشته باشید که، حتی در یک محدوده طول معقول ، موتورهای جستجو ممکن است انتخاب کنند عنوان دیگری متفاوت از آنچه در برچسب عنوان خود ارائه می دهید، نشان دهند. به عنوان مثال، گوگل ممکن است نام تجاری شما را اضافه کند.

 ۲. در کلمات کلیدی SEO زیاده روی نکنید

اگرچه در الگوریتم گوگل برای عناوین طولانی جریمه ای در نظر گرفته نشده است، اگر عنوان خود را پر از کلمات کلیدی کنید به گونه ای که تجربه کاربری بدی ایجاد می کند، می توانید با مشکل روبرو شوید :

خرید ابزار ، بهترین ابزار ، ابزار ارزان ، ابزار برای فروش

از عناوینی که فقط لیستی از کلمات کلیدی هستند یا با بازی کردن در کلمات کلیدی آنها را ساخته اید بپرهیزید. موتورهای جستجو تغییرات کلمات کلیدی را می فهمند و پر کردن هر نسخه از کلمه کلیدی خود در یک عنوان غیر ضروری است.

 ۳. به هر صفحه یک عنوان خاص بدهید

عناوین منحصر به فرد به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند که محتوای شما عنوان منحصر به فرد و با ارزش است و همچنین نرخ کلیک بالاتری را به همراه دارد. در مقیاس صدها یا هزاران صفحه، ممکن است ساخت یک عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه غیرممکن باشد اما CMS مدرن و الگوهای مبتنی بر کد به شما امکان می دهند حداقل عنوان منحصر به فرد داده محور را برای تقریباً هر صفحه مهم از سایت شما استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر هزاران صفحه محصول با پایگاه داده ای از نام و دسته بندی محصولات داشته باشید، می توانید از این داده ها برای تولید آسان عناوینی مانند :

[Product Name] – [Product Category] | [Brand Name]

از عناوین پیش فرض مانند “صفحه اصلی” یا “صفحه جدید” کاملاً خودداری کنید – این عناوین ممکن است باعث شود گوگل تصور کند شما محتوای تکراری در سراسر این صفحه (یا حتی در سایر صفحات خود) دارید. بعلاوه، این عناوین تقریباً همیشه نرخ کلیک را کاهش می دهند.

از خود بپرسید : چقدر احتمال دارد روی صفحه ای به نام “بدون عنوان” یا “صفحه محصول” کلیک کنید؟

 ۴. کلیدواژه های مهم را در اولویت قرار دهید

با توجه به آزمایش و تجربه وبلاگ آذردیتا ، کلمات کلیدی نزدیک به ابتدای برچسب عنوان شما ممکن است تأثیر بیشتری در رتبه بندی جستجو داشته باشند. علاوه بر این، تحقیقات مربوط به تجربه کاربر نشان می دهد که افراد ممکن است به اندازه دو کلمه اول یک عنوان را مشاهده کنند. به همین دلیل ما عناوینی را پیشنهاد می کنیم که در ابتدا منحصر به فردترین جنبه صفحه (به عنوان مثال نام محصول) ظاهر شود.

 ۵. از برند خود بهره ببرید

اگر برند قدرتمند و شناخته شده ای دارید، افزودن آن به عناوین ممکن است به افزایش نرخ کلیک کمک کند. ما به طور کلی هنوز توصیه می کنیم نام تجاری خود را در انتهای عنوان قرار دهید، اما مواردی وجود دارد (مانند صفحه اصلی) که ممکن است بخواهید بیشتر بر مارک تجاری خود تمرکز کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، گوگل همچنین ممکن است برند تجاری شما را به صورت خودکار به عنوان نمایش داده شده شما ضمیمه کند، بنابراین مراقب نحوه نمایش نتایج جستجوی خود باشید.

 ۶. برای مشتریان خود بنویسید

در حالی که برچسب های عنوان برای سئو بسیار مهم هستند، به یاد داشته باشید که اولین کار شما جذب کلیک از بازدیدکنندگان با هدف است که احتمالاً محتوای شما را با ارزش می دانند. علاوه بر بهینه سازی و استفاده از کلمات کلیدی ، هنگام ایجاد تگ های عنوان ، فکر کردن در مورد کل تجربه کاربر بسیار مهم است. برچسب عنوان اولین تعامل بازدید کننده جدید با نام تجاری شما است که آن را در نتیجه جستجو پیدا می کند؛ این متن باید مثبت ترین و دقیق ترین پیام ممکن را منتقل کند.

چرا گوگل از برچسب عنوان من استفاده نمی کند ؟

گاهی اوقات، گوگل ممکن است عنوانی را نمایش دهد که با برچسب عنوان شما مطابقت نداشته باشد. این ممکن است ناامیدکننده باشد اما هیچ راهی آسان وجود ندارد که آنها را مجبور به استفاده از عنوانی کنید که تعریف کرده اید. وقتی این اتفاق می افتد، چهار توضیح وجود دارد …

 ۱. عنوان شما دارای کلید واژه است

همانطور که در بالا بحث شد، اگر سعی کنید عنوان خود را با کلمات کلیدی پر کنید (گاهی اوقات “بهینه سازی بیش از حد” نامیده می شود) ، گوگل ممکن است انتخاب کند که آن را به سادگی بازنویسی کند.

 ۲. عنوان شما با درخواست مطابقت ندارد

اگر صفحه شما با یک عبارت جستجو شده مطابقت دارد که در عنوان به خوبی نشان داده نشده است، گوگل ممکن است انتخاب کند عنوان نمایش داده شده شما را دوباره بنویسد. این لزوماً چیز بدی نیست؛ هیچ عنوانی با هر جستجوی قابل تصور مطابقت ندارد.

 ۳. شما یک عنوان جایگزین دارید

در برخی موارد، اگر داده های عنوان جایگزین را وارد کنید، مانند (برچسب های متا برای فیس بوک یا توییتر) گوگل ممکن است به جای آن از عناوین دیگری استفاده کند. باز هم، این لزوما چیز بدی نیست اما اگر این عنوان نمایش نامطلوبی ایجاد کند، ممکن است بخواهید داده های عنوان جایگزین را دوباره بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا