آموزش

سایت وردپرس خود را بهینه کنید – راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

افزایش سرعت سایت وردپرسی با کاهش مصرف پردازنده هاست

آیا به دنبال راهی برای افزایش سرعت سایت و بهینه سازی وردپرس خود با استفاده از کاهش مصرف CPU هاست می‌‎باشید؟

در دنیای پرشتاب کسب و کار آنلاین، یک وب سایت کند می تواند برای تجربه کاربر و در نتیجه شما که صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ هستید، مضر باشد.

یکی از عوامل رایج عملکرد کند در سایت، مصرف بالای CPU در هاست میزبانی است که اغلب در سایت‌های وردپرسی با تعداد بیشماری افزونه و محتوای پویا مشاهده می‌شود.

خوشبختانه، بهینه سازی وردپرس برای کاهش استفاده از پردازنده، علم موشکی و هسته ای نیست و حتی افرادی با علم بسیار کم در این زمینه نیز میتوانند پس از خواندن و انجام مرحله به مرحله این مقاله مصرف پردازنده هاست خود را به حداقل برسانند و سایت خود را از این لحاظ بهینه نمایند.

در این راهنمای جامع از وبلاگ آذردیتا، ما استراتژی‌های موثر برای ساده‌سازی عملکرد سایت شما و در نتیجه کاهش مصرف CPU هاست سایت و اطمینان از تجربه کاربری یکپارچه و را بررسی خواهیم کرد؛ پس تا انتهای این مقاله فوق العاده کاربردی با ما همراه باشید.

در اینجا مروری سریع از موضوعاتی است که در این راهنما به آنها خواهیم پرداخت:

پلاگین های خود را برای بهینه سازی وردپرس بررسی کنید

اولین مورد از نکات کاهش مصرف CPU هاست ، بررسی افزونه های سنگین و بلااستفاده و حذف یا جایگزین کردن آنها می‌باشد.

با ممیزی افزونه های خود شروع کنید. هر پلاگین غیر ضروری یا اضافی را غیرفعال و حذف نصب کنید. هر افزونه ای که نصب می کنید یک لایه کد اضافی به قالب شما اضافه می کند که می تواند بر استفاده از CPU تأثیر بگذارد.

پلاگین های ضروری را اولویت بندی کنید و در صورت امکان جایگزین های سبک حجم را انتخاب کنید.

به روز رسانی هسته وردپرس و افزونه های نصب شده

increasing site speed by reducing processor consumption 01 - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

اطمینان حاصل کنید که هسته وردپرس و همه افزونه ها به روز هستند. توسعه‌دهندگان اغلب به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کنند که نه تنها ویژگی‌ها را بهبود می‌بخشد، بلکه مشکلات عملکرد و آسیب‌پذیری‌های امنیتی را نیز برطرف می‌کند.

به روز رسانی و آپدیت منظم می تواند به طور قابل توجهی کارایی سایت شما را بهبود بخشد؛ چه در هسته وردپرس شما چه در افزونه های نصب شده بر روی سایت شما.

شاید این مقاله از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : نحوه به روز رسانی وردپرس به صورت ایمن

بهینه سازی تصاویر و رسانه ها

how to optimize your images for a faster website 01 - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

یکی از مهم ترین دلایل مصرف بالای پردازنده در هاست استفاده از عکس های پر حجم و سنگین در سایت است.

فایل های تصویری و رسانه ای بزرگ می توانند سرور شما را تحت فشار قرار دهند و مصرف CPU را افزایش دهند. تصاویر را قبل از آپلود در سایت خود با استفاده از ابزارهایی مانند ابزار TinyPNG یا سایت ShortPixel فشرده کنید. علاوه بر این، بارگذاری تنبل را برای تصاویر در نظر بگیرید، که تصاویر را تنها زمانی که به نمای کاربر می‌آیند بارگیری می‌کند و بار اولیه سرور را کاهش می‌دهد.

حدالامکان از افزونه های کاهش حجم عکس در سایت خود به دلیل سنگین شدن پردازش سی پی یو هاست خود، استفاده نکنید.

شاید این مقالات از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد :

  1. بهترین روش بهینه سازی تصاویر برای وب سایت
  2. فعال کردن بارگذاری تنبل برای تصاویر در وردپرس

بهینه سازی وردپرس : اجرای قابلیت حافظه پنهان مرورگر (Browser Caching)

increasing site speed by reducing processor consumption 02 - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

کش مرورگر را برای ذخیره فایل های ثابت در مرورگرهای بازدیدکنندگان فعال کنید. این تضمین می‌کند که بازدیدهای بعدی از سایت شما منجر به بارگذاری سریع‌تر می‌شود، زیرا مرورگر به جای بارگیری مجدد، فایل‌های کش را بازیابی می‌کند. برای استفاده از قابلیت کش مروگر در سایت وردپرسی خود، از افزونه هایی مانند W3 Total Cache یا WP Super Cache برای ساده کردن فرآیند کش استفاده کنید.

شاید این مقاله از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : ۱۰ عامل موثر بر سرعت و عملکرد صفحات وب سایت

بهینه سازی جداول پایگاه داده

به طور منظم پایگاه داده وردپرس خود را برای حذف داده های غیر ضروری و بهبود عملکرد کلی بهینه کنید. افزونه‌هایی مانند WP-Optimize یا WP-Sweep می‌توانند با حذف داده‌های اضافی، نظرات هرزنامه‌ها و ویرایش‌های پست به پاکسازی پایگاه داده شما کمک کنند.

شاید این مقاله از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : نحوه بهینه سازی دیتابیس سایت وردپرس

یک قالب سبک انتخاب کنید

قالبی که انتخاب می کنید نقش مهمی در عملکرد سایت شما دارد. قالبی کم حجم و با کدگذاری مناسب را انتخاب کنید که سرعت را در اولویت قرار دهد.

تم هایی با ویژگی های گسترده و گزینه های سفارشی سازی ممکن است جذاب به نظر برسند، اما می توانند به طور قابل توجهی بر استفاده از CPU تأثیر بگذارند.

از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

what is cdn shakhes - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

یکی دیگر از نکات کاهش مصرف CPU هاست، استفاده از شبکه تحویل محتوا – CDN می‌باشد.

یک شبکه تحویل محتوا یا CDN برای توزیع محتوای ثابت سایت خود در چندین سرور در سراسر جهان پیاده سازی کنید. این نه تنها بار روی سرور اصلی شما را کاهش می دهد، بلکه با ارائه محتوا از سرور نزدیک به مکان کاربر، تجربه کاربری را نیز بهبود می بخشد.

شاید این مقاله از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : CDN چیست شبکه تحویل محتوا content delivery network به زبان ساده

بهینه سازی PHP و پیکربندی سرور

factors affecting website performance 03 - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

اطمینان حاصل کنید که سرور شما برای مدیریت کارآمد PHP پیکربندی شده است. از آخرین نسخه PHP پشتیبانی شده توسط نصب وردپرس خود استفاده کنید و تنظیمات PHP را مطابق با نیازهای سایت خود تنظیم کنید. اگر مطمئن نیستید این مورد چگونه باید صورت بپذیرد، با ارائه دهنده هاست خود یا یک توسعه دهنده برای راهنمایی مشورت کنید. زیرا این مورد بر افزایش سرعت سایت شما بسیار تاثیر دارد.

نظارت بر استفاده از منابع برای بهینه سازی وردپرس

با استفاده از ابزارهایی که توسط ارائه دهنده هاست خود یا افزونه های شخص ثالث ارائه شده است، به طور منظم بر مصرف منابع سایت خود نظارت کنید. هر گونه افزایش غیرمعمول در مصرف CPU را شناسایی کنید و برای حفظ عملکرد بهینه به سرعت آنها را برطرف کنید.

یک برنامه میزبانی اختصاصی را در نظر بگیرید

get started with wordpress in 8 easy steps 2 - سایت وردپرس خود را بهینه کنید - راهنمای کاهش مصرف CPU هاست

برنامه های میزبانی مشترک یا همان هاست اشتراکی می تواند منجر به اختلاف در مصرف منابع شود، به خصوص اگر سایت شما با افزایش ترافیک مواجه شود.

ارتقا به یک برنامه میزبانی اختصاصی و یا هاست مخصوص وردپرس و ووکامرس را در نظر بگیرید که منابع اختصاصی را فراهم می کند، کاربران کمتری از منابع آن استفاده میکنند و در نهایت از عملکرد ثابت و قابل قبول، اطمینان می دهد.

شاید این مقاله از وبلاگ آذردیتا نیز برای شما کاربردی باشد : راهنمای خرید هاست اختصاصی وردپرس و هاست اختصاصی ووکامرس

نتیجه گیری

بهینه سازی سایت وردپرس برای کاهش مصرف CPU  و افزایش سرعت سایت یک فرآیند چندوجهی است که نیاز به توجه مداوم دارد.

با پیروی از استراتژی‌های ذکر شده در این راهنمای جامع در خصوص کاهش مصرف پردازنده در هاست، می‌توانید سرعت و واکنش‌پذیری سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، که منجر به تجربه رضایت‌بخش‌تر کاربر و به طور بالقوه بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجوی شما می‌شود.

به طور منظم عملکرد سایت خود را ارزیابی کنید، در مورد آخرین تکنیک های بهینه سازی وردپرس مطلع باشید و استراتژی خود را برای اطمینان از اینکه سایت وردپرس شما با حداکثر کارایی به کار خود ادامه می دهد، تطبیق دهید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : آموزش تصویری اجرا ربات پایتون در هاست سی پنل

یکی دیگر از مجموعه آموزش وردپرس به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری و شناخت آموزش افزایش سرعت سایت و ببهینه سازی وردپرس با استفاده از کاهش مصرف CPU هاست ، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز روشی دیگر برای کاهش مصرف پردازنده در هاست می شناسید که مفید باشد میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله  افزونه برتر برای سئو سایت وردپرسی در سال ۲۰۲۳ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا