سیستم مدیریت محتواوردپرس

نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

آموزش جامع تست عملکرد (Load-Stress) سایت

آیا می خواهید بدانید که سایت شما در صورت افزایش ترافیک چگونه عمل می کند و به دنبال نحوه تست استرس وب سایت وردپرس می باشید؟

تست استرس یا تست عملکرد (Load-Stress) یک وب سایت وردپرس نشان می دهد که وب سایت شما در شرایط مختلف چگونه عمل می کند. به این ترتیب، می توانید عملکرد سریع را تضمین کنید و هر گونه مشکل را حل کنید.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا نحوه تست استرس وب سایت وردپرس را به شما نشان می دهیم؛ پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

تست استرس وب سایت چیست؟

تست استرس سایت به شما این امکان را می دهد که ببینید وب سایت شما در موقعیت های پر ترافیک چگونه عمل می کند. این به شما کمک می کند تا برای افزایش ترافیک آماده شوید و ببینید که سایت شما چگونه بار و فشار را مدیریت می کند.

معمولاً میزان ترافیکی که یک وب سایت می تواند تحمل کند توسط برنامه میزبانی وردپرس یا هاست شما تعیین می شود. با این حال، تست استرس به یافتن این محدودیت‌ها کمک می‌کند و مشکلاتی را که ممکن است به دلیل ترافیک زیاد رخ دهد، آشکار کند.

به عنوان مثال، افزایش ناگهانی ترافیک می تواند باعث از کار افتادن سایت شما و استفاده از تمام منابع سرور شود. به طور مشابه، همچنین می توانید ببینید که کدام افزونه ها، تم ها، قطعه کدها و تصاویر وردپرس در شرایط سخت کار نمی کنند.

با تست عملکرد سایت ، می توانید به راحتی هر مشکلی را برطرف کنید یا تنظیماتی را که ممکن است به اشتباه پیکربندی شده باشد را اصلاح کنید. در نتیجه، تجربه کاربری بهتری ارائه خواهید کرد و برای موقعیت‌های پر ترافیک آماده خواهید شد.

با این حال، بیایید ببینیم که چگونه یک وب سایت وردپرس را تست استرس کنیم.

نحوه انجام تست استرس وب سایت

وقتی نوبت به اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت وردپرس شما می‌رسد، ابزارهای تست سرعت زیادی مانند PageSpeed Insights، Pingdom یا GTmetrix را خواهید یافت.

در حالی که این ابزارها به سرعت بارگیری سایت شما کمک می کنند، اما به شما نمی گویند که وب سایت تحت ترافیک بالا چگونه کار می کند.

برای تست استرس یک سایت وردپرس ، ما از وبسایت Loader.io برای این آموزش استفاده خواهیم کرد. این یک ابزار رایگان است که موقعیت های پر ترافیک را شبیه سازی می کند و یک سری تست را انجام می دهد.

ابتدا باید برای یک حساب رایگان Loader.io ثبت نام کنید.

پس در مرحله اول باید به وب سایت Loader.io مراجعه کرده و یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. برای شروع به سادگی روی دکمه “Sign Up Now” کلیک کنید.

how to stress test a wordpress website 01 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

پس از آن، طرح های قیمت گذاری مختلف ارائه شده توسط ابزار را مشاهده خواهید کرد.

ادامه دهید و طرح قیمت گذاری «Free» را انتخاب کنید.

how to stress test a wordpress website 02 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

در مرحله بعد، می توانید جزئیات را برای ثبت نام برای یک حساب جدید وارد کنید.

Loader.io نام شرکت، آدرس ایمیل و رمز عبور را می خواهد. هنگامی که این جزئیات را اضافه کردید، به سادگی کادر reCaptcha را علامت بزنید و روی دکمه “Sign Up” کلیک کنید.

how to stress test a wordpress website 03 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

شما همچنین یک ایمیل تأیید دریافت می کنید. به سادگی صندوق ورودی خود را بررسی کنید و روی پیوند موجود در ایمیل کلیک کنید تا حساب خود را تأیید کنید.

اضافه کردن هاست جدید به Loader.io

پس از آن، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «+ New Host» یک میزبان هدف راه‌اندازی کنید.

how to stress test a wordpress website 04 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

در مرحله بعد، باید نام دامنه خود را وارد کنید.

پس از انجام این کار، به سادگی روی دکمه «Next: Verify» کلیک کنید.

how to stress test a wordpress website 05 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

در مرحله بعد، باید دامنه خود را تأیید کنید. می توانید این کار را با تأیید از طریق HTTP یا DNS انجام دهید.

برای این آموزش، از گزینه Verify over HTTP استفاده می کنیم و فایل تایید را دانلود می کنیم. ادامه دهید و روی پیوند “download” کلیک کنید و فایل را در رایانه خود ذخیره کنید.

how to stress test a wordpress website 06 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

پس از دانلود فایل، باید آن را در پوشه ریشه سایت خود آپلود کنید. این پوشه معمولاً “public_html” نامیده می شود.

برای آپلود فایل، می توانید از یک سرویس گیرنده FTP استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد آموزش تصویری آپلود فایل با برنامه FileZilla را ببینید.

همچنین این مقاله نیز ممکن است برای شما کاربردی باشد : آموزش اتصال به Ftp در سی پنل (cPanel) با CoreFTP

how to stress test a wordpress website 07 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

پس از آپلود فایل، می‌توانید به وب‌سایت Loader.io برگردید و روی دکمه «Verify» کلیک کنید.

پس از تأیید، باید یک پیام موفقیت آمیز مشاهده کنید.

how to stress test a wordpress website 08 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

در مرحله بعد، باید روی دکمه “New Test” کلیک کنید و یک تست استرس برای وب سایت خود تنظیم کنید.

پیکربندی تنظیمات تست استرس

در صفحه بعدی، می توانید تنظیمات تست استرس خود را تغییر دهید. می توانید با اضافه کردن یک نام برای آزمون خود شروع کنید.

how to stress test a wordpress website 09 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

پس از آن، باید نوع آزمون را انتخاب کنید. Loader.io سه نوع تست را ارائه می دهد که عبارتند از:

 • بازدید کننده در هر آزمون (Clients per test) – در این، می توانید نحوه عملکرد سایت شما را هنگامی که تعداد معینی از بازدیدکنندگان برای مدت زمان مشخصی از سایت شما بازدید می کنند، آزمایش کنید. شما می توانید تعداد کاربران و مدت زمان را تنظیم کنید.
 • بازدید کننده در ثانیه (Clients per second) – این سناریو سایت شما را برای تعداد مشخصی از درخواست های بازدیدکننده ها در هر ثانیه آزمایش می کند.
 • حفظ بار بازدید کننده (Maintain client load) – تحت این نوع آزمایش، تعداد کاربر ثابت در طول مدت آزمایش حفظ می شود. هنگامی که بارگذاری ثابت برای یک زمان خاص وجود دارد، سایت شما را تست استرس می کند.

ما توصیه می کنیم با استفاده از هر یک از این انواع، چندین آزمایش را اجرا کنید. این به کشف مشکلاتی که سایت شما ممکن است تحت سناریوهای مختلف با آن مواجه شود کمک می کند.

اگر به پایین اسکرول کنید، تنظیمات درخواست کاربر را خواهید دید. برای آزمایش کلی، توصیه می کنیم از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید و نیازی به تغییر چیزی ندارید.

how to stress test a wordpress website 10 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

اکنون، شما آماده تست استرس سایت وردپرس خود هستید. ادامه دهید و روی دکمه “Run test” کلیک کنید.

نتایج تست استرس خود را تجزیه و تحلیل کنید

ابزار Loader.io تست استرس را برای وب سایت شما اجرا می کند و نتایج را جمع آوری می کند. سپس می توانید آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید سایت شما در شرایط پر ترافیک چگونه عمل می کند.

به عنوان مثال، می توانید با نگاه کردن به میانگین زمان پاسخ شروع کنید. هرچه زمان پاسخ کمتر باشد، سرعت بارگذاری وب سایت شما بیشتر می شود.

در آزمایش ما، زمانی که ۲۵۰ کاربر به مدت ۱ دقیقه از سایت بازدید کردند، میانگین زمان پاسخ ۵۹۰ میلی ثانیه یا ۰.۵۹ ثانیه بود.

how to stress test a wordpress website 11 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

این خواندن نسبتاً مناسب است و نشان می‌دهد که سرعت وب‌سایت تحت بار زیاد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نکرده است.

با این حال، حداکثر زمان پاسخ ثبت شده ۱۰۴۸۹ میلی ثانیه یا ۱۰.۴۸۹ ثانیه بود. اکنون می توانید به نمودار زیر نگاه کنید تا ببینید چه زمانی زمان پاسخ در مقایسه با تعداد مشتریان افزایش می یابد.

به عنوان مثال، آزمایش ما نشان داد که زمانی که تعداد کاربران از ۱۵۰ فراتر رفت، یک جهش وجود داشت و زمانی که تعداد مشتریان تقریباً به ۲۰۰ رسید، حداکثر زمان پاسخ مشاهده شد.

how to stress test a wordpress website 12 - نحوه تست استرس وب سایت وردپرس

با استفاده از این بینش ها، تصوری تقریبی از نحوه عملکرد سایت خود در هنگام بازدید تعداد معینی از افراد خواهید داشت.

اکنون می توانید این مرحله را تکرار کنید و چندین تست را با استفاده از سناریوهای مختلف اجرا کنید. به عنوان مثال، سعی کنید تعداد بازدیدکنندگان را افزایش دهید، مدت زمان را آزمایش کنید و از انواع مختلف تست استفاده کنید.

نکاتی برای بهبود زمان پاسخگویی و افزایش عملکرد سایت

اگر تست‌های بارگذاری وردپرس عملکرد آهسته را در شرایط پر ترافیک نشان می‌دهند، می‌توانید چیزهای مختلفی را برای افزایش سرعت سایت خود امتحان کنید.

در اینجا چند نکته برای بهبود زمان پاسخگویی و مدیریت بار ترافیک در سایت آورده شده است:

 1. برنامه میزبانی وردپرس خود را ارتقا دهید – اگر از یک هاست استفاده می کنید که تعداد بازدیدکنندگان در ماه محدودیت دارد، پس ارتقاء به یک برنامه میزبانی بالاتر یا هاست مخصوص وردپرس را در نظر بگیرید. به این ترتیب، منابع سرور بیشتری دریافت خواهید کرد و سایت شما می‌تواند ترافیک اضافی را در صورت وجود افزایش مدیریت کند.
  این مقاله را نیز حتما مطالعه نمایید : راهنمای خرید هاست اختصاصی وردپرس و هاست اختصاصی ووکامرس
 2. از یک افزونه ذخیره سازی کش استفاده کنید – یک افزونه کش بار روی سرور سایت شما را کاهش می دهد و به بهبود عملکرد کمک می کند. به جای اینکه تمام مراحل درخواست یک صفحه وب را طی کند، یک نسخه ثابت از سایت را به کاربران ارائه می دهد. در نتیجه سایت شما سریعتر بارگذاری می شود و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهید.
 3. راه اندازی یک شبکه تحویل محتوا (CDN) – CDN شبکه ای از سرورها است که محتوای استاتیک ذخیره شده را بر اساس موقعیت مکانی به کاربران ارائه می دهد. این به کاهش بار روی سرور سایت شما و بهبود زمان پاسخگویی کمک می کند.
  این مقاله را نیز حتما مطالعه نمایید : CDN چیست شبکه تحویل محتوا content delivery network به زبان ساده
 4. تصاویر و ویدیوهای خود را بهینه کنید – تصاویر بهینه نشده می توانند منجر به مشکلات عملکرد در سایت شما و افزایش بار روی سرور شوند. برای شروع، می توانید فایل های تصویری بزرگ را فشرده کنید تا زمان پاسخگویی کمتر شود. اگر ویدیوها را در سایت خود میزبانی می کنید، آن ها را در YouTube یا Vimeo آپلود کنید و آنها را در محتوای خود جاسازی کنید.
  این مقاله را نیز حتما مطالعه نمایید : بهترین روش بهینه سازی تصاویر برای وب سایت
 5. حذف پلاگین ها و تم های استفاده نشده – اگر افزونه ها و تم های وردپرس دارید که استفاده نمی شوند یا منابع زیادی دارند، آن ها را حذف کنید. آنها می توانند با بارگذاری اسکریپت های استفاده نشده و استفاده از منابع سرور زیادی، سایت وردپرس شما را کند کنند.
شاید این مقاله نیز برای شما نیز کاربردی باشد : بهترین روش افزایش سرعت سایت وردپرس ۲۰۲۳ | هاست مخصوص وردپرس

 

یکی دیگر از مجموعه آموزش وردپرس درباره نحوه تست استرس وب سایت وردپرس به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری و شناخت آموزش جامع تست عملکرد (Load-Stress) سایت ، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز توضیحی تکمیلی تر درباره تست عملکردی سایت می شناسید که مفید باشد میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله افزونه برتر برای سئو سایت وردپرسی در سال ۲۰۲۳ نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا