سیستم مدیریت محتواوردپرس

آموزش ریدایرکت صفحات ۴۰۴ وردپرس به صفحه اصلی سایت

نحوه هدایت صفحه 404 خود به صفحه اول در وردپرس

آیا می خواهید صفحه ۴۰۴ خود را به صفحه اصلی سایت خود در وردپرس ریدایرکت یا هدایت کنید؟

ریدایرکت صفحه ۴۰۴ شما به صفحه اصلی وب سایت شما می تواند به کاهش نرخ پرش (bounce rate) کمک کرده و به کاربران شما فرصتی برای کشف سایر مطالب مفید در وب سایت شما بدهد.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا ، ما گام به گام به شما نشان می دهیم که چگونه صفحه ۴۰۴ خود را به صفحه اصلی سایت خود در وردپرس هدایت کنید.

چرا باید صفحه ۴۰۴ را به صفحه اصلی سایت ریدایرکت کنیم ؟

اگر زمان لازم برای ایجاد یک صفحه سفارشی ۴۰۴ را نداشته اید، هدایت مجدد بازدیدکنندگان به صفحه اصلی شما می تواند یک راه حل عالی باشد.

هنگامی که کاربر صفحه ای را درخواست می کند که در وب سایت وردپرس شما وجود ندارد، در عوض وردپرس یک صفحه خطای ۴۰۴ یا همان ۴۰۴ error page را به او نشان می دهد.

how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 01 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

اکثر کاربرانی که در صفحه ۴۰۴ پیش فرض قرار می گیرند، سایت شما را به سرعت ترک می کنند. این می تواند نرخ بازگشت کلی – overall bounce rate شما را افزایش داده و بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد.

یکی از راه هایی که کاربران را درگیر خود می کند این است که آنها را به صفحه مرتبط تری هدایت کنید. برخی از صاحبان وب سایت ها انتخاب میانبر و هدایت کاربران به صفحه اصلی را انتخاب می کنند.

در این مقاله، ما به شما دو روش را نشان می دهیم که می توانید ۴۰۴ صفحه خود را به صفحه اصلی سایت خود و همچنین صفحات سفارشی در وردپرس هدایت کنید.

۱ . همه صفحات ۴۰۴ را به صفحه اصلی در وردپرس هدایت کنید

این روش از یک قطعه کد ساده برای هدایت همه ارور های ۴۰۴ به صفحه اصلی استفاده می کند. اگر می خواهید نحوه هدایت صفحه ارور ۴۰۴ به صفحات مرتبط تر را ببینید، روش ۲ در همین مقاله را ببینید.

در این روش، شما باید یک قطعه کد ساده را به فایل های وردپرس خود اضافه کنید.

ابتدا، باید یک فایل جدید در پوشه قالب وردپرس خود ایجاد کرده و نام آن را php.404 قرار دهید. اگر پوسته وردپرس شما قبلاً دارای فایل ۴۰۴.php است، در عوض باید آن فایل را ویرایش کنید.

برای ویرایش این فایل، باید به کنترل پنل هاست وردپرس خود بسته به نوع آن (دایرکت ادمین – سی پنل) وارد شده و به بخش FileManager آن وارد شوید.

به مسیر public_html/wp-content/themes/THEMENAME وارد شوید.
how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 02 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

شما باید کد زیر را به عنوان اولین خط در فایل ۴۰۴.php خود اضافه کنید :

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

درنهایت فایل را ذخیره کنید. پس از اعمال این تغییر تمامی صفحات ۴۰۴ در سایت شما به صفحه اصلی وبسایت ریدایرکت خواهند شد و اروری نمایش داده نخواهد شد.

۲ . ریدایرکت صفحه ۴۰۴ به صفحه خاص در وردپرس

در دومین متود از مقاله ریدایرکت صفحات ۴۰۴ وردپرس به صفحه اول سایت به شما نحوه ریدایرکت صفحه ۴۰۴ به صفحه خاص در وردپرس را نیز آموزش خواهیم داد. بهترین و دوستانه ترین روش سئو برای رسیدگی به خطاهای ۴۰۴ این است که آنها را به مربوط ترین صفحه، نه فقط به صفحه اصلی خود، هدایت کنید.

اینجاست که افزونه All in One SEO وارد می شود. این بهترین افزونه سئو برای وردپرس است که توسط بیش از ۲ میلیون وب سایت استفاده می شود.

ویژگی تغییر مسیر آنها همه خطاهای صفحه ۴۰۴ را ردیابی می کند و به شما امکان می دهد تغییر مسیرهای ارور ۴۰۴ هوشمند را در وردپرس تنظیم کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه AIOSEO را نصب و فعال کنید.

برای مشاهده آموزش نصب افزونه در وردپرس کلیک کنید.

پس از فعال شدن افزونه، باید به قسمت [ All in One SEO » Redirects ] بروید. اگر هنوز تغییر مسیرها را تنظیم نکرده اید، باید روی دکمه ‘Activate Redirects’ کلیک کنید.

how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 03 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

پس از انجام این کار، باید روی آیتم منوی ‘Settings’ کلیک کرده و لاگ های ۴۰۴ را فعال کنید. سپس، به پایین بروید تا قسمت ‘Logs’ را ببینید و سپس روی کلید ‘۴۰۴ Logs’ کلیک کنید، تا آبی شود.

how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 04 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

گزارش ۴۰۴ های شما رکوردی از آدرس های اینترنتی است که بازدیدکنندگان سعی کرده اند از آنها برای بازدید از صفحاتی که دیگر در سایت شما وجود ندارند استفاده کنند.

با انتخاب دوره زمانی از منوی کشویی، می توانید مدت زمان دلخواه افزونه برای ثبت گزارش ها را انتخاب کنید. قبل از ادامه کار، روی ‘Save Changes’ کلیک کنید.

پس از آن، روی گزینه ‘۴۰۴ Logs’ کلیک کنید. به یاد داشته باشید، از آنجا که به تازگی لاگ هارا فعال کرده اید، ممکن است بلافاصله چیزی را نمایش ندهد. حداکثر ۲۴ ساعت وقت بگذارید تا بینش های مفیدتری در آنجا مشاهده کنید.

how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 05 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

ستون “URL” صفحه ۴۰۴ را که کاربر سعی کرده از آن بازدید کند به شما نشان می دهد. شما باید روی پیوند ‘Add Redirect’ در ستون ‘Redirect’ کلیک کنید.

این یک منو کشویی ایجاد می کند که می توانید اطلاعات ریدایرکت خود را وارد کنید.

برای دستیابی به بهترین نتایج، باید مربوط ترین صفحه را به عبارت اصلی در کادر ‘Target URL’ وارد کرده و سپس روی ‘Add Redirect’ کلیک کنید.

how to redirect your 404 page to the home page in wordpress 06 - آموزش ریدایرکت صفحات 404 وردپرس به صفحه اصلی سایت

به عنوان مثال، اگر آموزشی در مورد چگونگی راه اندازی وبلاگ وردپرس دارید که حذف کرده اید و با یک وبلاگ جدید به روز کرده اید، پس بهتر است آن آدرس قدیمی را به جای وب سایت اصلی خود به پست جدید وبلاگ هدایت کنید.

برای افزودن چندین ریدایرکت و یا تغییر مسیر صفحه ۴۰۴ ، کافی است همان مراحل بالا را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید، به طور کلی شما نمی خواهید صفحه ۴۰۴ خود را برای همیشه به صفحه اصلی خود هدایت کنید. این یک راه حل موقت عالی است، تا زمانی که یک صفحه ۴۰۴ سفارشی ایجاد نکنید این جایگزین میتواند بهترین روش برای هدایت کاربران و کاهش نرخ پرش باشد.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه هدایت و ریدایرکت صفحات ۴۰۴ وردپرس به صفحه اصلی سایت کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه تغییر سایز لوگو در سایت وردپرس را نیز مشاهده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا