رپورتاژ

تشخیص قالب وردپرس یک سایت – بهترین ردیاب قالب وردپرس

ابزار تشخیص قالب وردپرس یک نرم افزار کاربردی است که به شما کمک می کند قالب وردپرس را که در یک وب سایت استفاده می شود شناسایی کنید.

آشکارساز قالب وردپرس علاوه بر تشخیص قالب مورد استفاده، اطلاعاتی در مورد افزونه های نصب شده در وب سایت نیز ارائه می دهد. این ابزارها را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، مانند:

 • پیدا کردن اینکه یک رقیب از کدام قالب وردپرس استفاده می کند.
 • پیدا کردن قالب های وردپرسی که دارای رتبه خوب و محبوب هستند.
 • پیدا کردن قالب های سازگار با افزونه های شما.
 • و …

بهترین ابزار تشخیص قالب وردپرس

تعدادی ابزار رایگان و پولی برای تشخیص قالب وردپرس یک سایت، هم به صورت آنلاین و هم به عنوان افزونه های مرورگر، موجود است. بهترین ردیاب های قالب وردپرس عبارتند از:

۱. IsItWP

IsItWP یک ابزار رایگان و آسان برای استفاده است که می تواند قالب و افزونه های مورد استفاده در هر سایت وردپرس را تشخیص دهد. همچنین اطلاعاتی در مورد نویسنده قالب، قیمت و توضیحات ارائه می دهد.

۲. What WP Theme Is That

What WP Theme Is That یک ابزار آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد به راحتی تشخیص دهید که یک سایت از چه قالب وردپرس استفاده می کند.

۳. WPdetector

WPdetector تمام افزونه ها و قالب های استفاده شده توسط هر وب سایت وردپرس را شناسایی می کند. اگر وب‌سایتی را پیدا کردید که با استفاده از وردپرس ساخته شده است و می‌خواهید بدانید که از چه قالبی استفاده می کند، WPdetector  قالب وردپرس وبسایت مورد نظر شما را در چند ثانیه شناسایی می کند.

چگونه از WPdetector استفاده کنیم؟

برخی از افزونه ها را فقط زمانی می توان شناسایی کرد که در یک صفحه خاص از آنها استفاده می شود. برای بهترین نتیجه، URL صفحه مورد نظر خود را از مرورگر کپی کنید و آن را در نوار جستجوی آشکارساز قالب وردپرس قرار دهید.

۴. ThemeDetect

ThemeDetect یک پلت فرم آنلاین است که خدمات تشخیص قالب را برای وب سایت های ساخته شده بر روی وردپرس ارائه می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی قالب های وردپرس مورد استفاده توسط وب سایت های مختلف را شناسایی کنند. با وارد کردن URL یک وب سایت در نوار جستجو، ThemeDetect سایت را تجزیه و تحلیل می کند و اطلاعاتی در مورد قالب مورد استفاده، از جمله نام قالب وردپرس، نسخه، نویسنده و سایر جزئیات مرتبط ارائه می دهد. این می تواند برای طراحان وب، توسعه دهندگان یا هر کسی که علاقه مند به دانستن قالب وردپرس مورد استفاده توسط یک وب سایت خاص است مفید باشد. ThemeDetect یک راه راحت و کارآمد برای کشف و کاوش قالب های پشت وب سایت های وردپرس ارائه می دهد.

۵. WP Theme Detector

WP Theme Detector یک ابزار رایگان است که به شما امکان می دهد تمام جزئیات مربوط به قالب وردپرس و افزونه هایی که در حال حاضر توسط یک سایت استفاده می شود را بیابید.

۶. Sitechecker

Sitechecker یک ابزار آنلاین است که خدمات تشخیص قالب وردپرس را ارائه می دهد. این ابزار به کاربران این امکان را می دهد تا بفهمند که کدام قالب وردپرس توسط یک وب سایت خاص استفاده می شود. کاربران فقط باید URL سایت مورد نظر خود را وارد کنند و این ابزار سایت را اسکن کرده و نام قالب وردپرس مورد استفاده را نمایش می دهد. علاوه بر تشخیص قالب، Sitechecker همچنین طیف وسیعی از ابزارهای سئو دیگر از جمله تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، جستجوگر بک لینک و موارد دیگر را ارائه می دهد.

۷. Kinsta

آشکارساز قالب وردپرس از Kinsta یک ابزار رایگان است که به شما امکان می دهد بفهمید که کدام قالب وردپرس توسط هر وب سایتی استفاده می شود. با اسکن کد منبع وب سایت و شناسایی نام قالب وردپرس کار می کند. این ابزار دقیق است و می تواند حتی قالب های سفارشی را شناسایی کند و استفاده از آن بسیار آسان است.

۸. WPBeginner

آشکارساز قالب وردپرس از WPBeginner ابزار رایگان دیگری است که تجزیه و تحلیل دقیق تری از قالب مورد استفاده در سایت وردپرس ارائه می دهد.

۹. DupliChecker

Cloudways یک آشکارساز قالب وردپرس را به عنوان بخشی از مجموعه ابزارهای مرتبط با وردپرس خود ارائه می دهد. با استفاده از این آشکارساز، کاربران به راحتی می توانند بفهمند که هر وب سایتی از کدام  قالب وردپرس استفاده می کند.

۱۰. DupliChecker

Theme Detector وردپرس توسط DupliChecker یک ابزار آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد قالب مورد استفاده در وب سایت وردپرس را پیدا کنید. به سادگی آدرس وب سایت را در ابزار وارد کنید و روی دکمه “تشخیص قالب” کلیک کنید. سپس این ابزار وب سایت را اسکن می کند و اطلاعات زیر را در مورد قالب در اختیار شما قرار می دهد:

 • نام قالب
 • نویسنده
 • نسخه
 • اسکرین شات قالب
 • و…

۱۱. Satori Studio

با ابزار آشکارساز قالب وردپرس از Satori Studio، می توانید هر صفحه وب را تنها با یک کلیک اسکن کرده و به طور خودکار اطلاعات قالب فعال را استخراج کنید. آدرس وب سایتی را که می خواهید اسکن کنید را در قسمت URL وارد کنید و روی دکمه خاکستری “What theme WordPress is that?” کلیک کنید. نتایج اسکن به زودی در بخش سمت راست (در پایین اگر در حال مرور با تلفن هوشمند هستید) ظاهر می شود.

۱۲. Gochyu

Gochyu ابزاری است که می تواند قالب ها و افزونه های مورد استفاده در وب سایت های ساخته شده با سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند WordPress، Shopify، Drupal، Joomla!، Prestashop، Squarespace و Wix را شناسایی کند. همچنین می تواند CMS های مورد استفاده در وب سایت هایی را که با هیچ یک از این CMS ها ساخته نشده اند را شناسایی کند. Gochyu به عنوان یک افزونه Chrome، یک افزونه فایرفاکس در دسترس است.

۱۳. ETTVI’s WP Theme Detector

با استفاده از ابزار تشخیص قالب ETTVI’S WP، قالب وب سایت های رقیب خود را بررسی کنید.

هر چیزی را که ظاهر وب سایت های رقیب شما را بهتر از شما می کند، ردیابی کنید.

ETTVI یک آشکارساز قالب پیشرفته WP ایجاد کرده است – کافیست یک نام دامنه را وارد کنید تا بفهمید که وب سایت از کدام قالب وردپرس استفاده می کند و چگونه می توانید آن را برای افزایش کیفیت وب سایت خود دریافت کنید.

بهترین افزونه‌های تشخیص قالب وردپرس Chrome و Firefox

افزونه‌های تشخیص قالب وردپرس زیادی وجود دارد، اما برخی از بهترین‌ها عبارتند از:

۱. WordPress Theme Detector and Plugin Detector

ردیاب قالب و پلاگین وردپرس ابزاری رایگان است که می تواند قالب و افزونه های مورد استفاده در هر سایت وردپرسی را تشخیص دهد. همچنین اطلاعاتی در مورد نویسنده قالب، قیمت و توضیحات ارائه می دهد.

اگر در حال مشاهده یک سایت وردپرس هستید، نماد برنامه افزودنی آبی می شود، اگر وب سایت فعلی وردپرس نباشد، نماد برنامه افزودنی خاکستری می شود.

۲. Gochyu – Theme Detector

آشکارساز قالب Gochyu یک برنامه افزودنی از سایت gochyu است که هدف آن شناسایی قالب و پلاگین های پلتفرم های مختلف وب مانند WordPress، Shopify، Drupal است.

۳. Scan WP – WordPress Theme and Plugin Detector

این افزونه کمی سبک تر از بقیه است، اما همچنان در تشخیص قالب ها و افزونه ها بسیار موثر است. همچنین دارای چند ویژگی اضافی است، مانند توانایی بررسی قالب ها و افزونه های قدیمی.

پس از نصب افزونه Scan WP، یک لوگوی نارنجی وردپرس به مرورگر شما اضافه می شود. بنابراین، به سایتی بروید که با وردپرس ساخته شده است و فقط آن لوگو را فشار دهید. در عرض چند ثانیه همه چیزهایی را که باید در مورد قالب و افزونه ها بدانید خواهید دانست.

این ابزارها معمولاً با اسکن کد منبع یک وب سایت برای شناسایی نام قالب های وردپرس مورد استفاده کار می کنند. آنها همچنین ممکن است اطلاعات اضافی مانند نسخه قالب، نویسنده قالب و مجوز قالب  را ارائه دهند.

برای استفاده از ابزار آشکارساز قالب وردپرس، کافی است آدرس وب سایتی را که می خواهید آنالیز کنید وارد کنید. سپس این ابزار کد منبع وب سایت را اسکن کرده و نتایج را نمایش می دهد.

ابزارهای آشکارساز قالب وردپرس یک منبع ارزشمند برای هر کسی که از وردپرس استفاده می کند است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا قالب هایی را که در وب سایت های دیگر استفاده می شود شناسایی کنید، برای طرح های قالب خود الهام بگیرید و خطاهای مربوط به قالب وردپرس را عیب یابی کنید.

علاوه بر شناسایی قالب، برخی از ابزارهای تشخیص قالب وردپرس نیز اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند، مانند:

 • ارائه دهنده میزبانی وب سایت
 • اسکرین شات از صفحه اول وب سایت
 • پیوندی به وب سایت رسمی قالب

استفاده از ابزار تشخیص قالب وردپرس یک راه سریع و آسان برای فهمیدن اینکه یک وب سایت از چه قالبی استفاده می کند است. این اطلاعات می تواند برای اهداف مختلف مفید باشد، بنابراین ابزار ارزشمندی است که در جعبه ابزار شما وجود دارد.

در اینجا چند نکته اضافی برای استفاده از ابزارهای تشخیص قالب وردپرس آورده شده است:

 • مطمئن شوید که ابزار به روز است. قالب های وردپرس دائما در حال به روز رسانی هستند، بنابراین مهم است که از ابزاری استفاده کنید که دارای پایگاه داده اخیر قالب های وردپرس باشد.
 • از ابزارهای متعدد استفاده کنید. هیچ ابزار تشخیص قالب وردپرس کامل نیست. با استفاده از چندین ابزار، می توانید شانس خود را برای گرفتن نتیجه دقیق افزایش دهید.
 • از محدودیت های ابزارهای تشخیص قالب وردپرس آگاه باشید. این ابزارها همیشه ۱۰۰% دقیق نیستند.

منبع: zeball

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا