وردپرس

رفع خطای syntax error در وردپرس

رفع syntax error

در این آموزش با رفع خطای syntax error برای cms وردپرس آشنا خواهیم شد .

رایج ترین خطایی که هنگام نصب و یا آپدیت وردپرس رخ میدهد خطای syntax error می باشد . این خطا عموما نشان دهنده وجود نا هماهنگی بین کدنویسی وردپرس و یا یکی از افزونه های نصب شده بر روی وردپرس می باشد .

نکته : در صورتی که اگر از علم کدنویسی بی اطلاع هستید پیشنهاد می شود رفع این خطا به دست یک متخصص انجام شود تا از ایجاد خطای های دیگر جلو گیری گردد .

رفع خطای syntax error در وردپرس

اولین مرحله اطمینان یافتن از وجود این خطا است . نمونه این خطا در تصویر زیر وجود دارد .

موقعی که بعدا از باز کردن صفحات سایت خود با خطایی شبیه به تصویر بالا مواجه شدید یعنی اینکه Syntax Error رخ داده است .

پس از دریافت خطا مهمترین قسمت کار این است که محل بروز خطا را بیابیم تا برای رفع آن خطا تلاش کنیم .

برای مثال در تصویر بالا که خطای مارا نشان میدهد ذکر شده است که در فایل Function.php در خط ۲۴ این مشکل روی داده است و نوع خطا  Parse Error  است

در ادامه به توضیح این خطا می پردازیم .

Parse Error  : این قسمت از خطا عموما بیان گر این است که کد ها و دستورات فایل های وردپرس در جای خود قرار نگرفته اند ، چیدمان سایت را به هم زده و باعث بروز خطا شده است .

Unexpected : در بخش از خطا به دلیل عدم به کار گیری صحیح توابع پایان دستورات می باشد . به عنوان مثال در زبان php برای انجام کار های به عنوان مثلا تعریف یک متغیر یک دستور شروع و یک دستور پایان داریم که  اصولا با ;  یا () مشخص می شوند . در این مورد اگر این توابع اشتباه تایپ شوند یا فراموش کنید که آن هارا در جای خود قرار دهید این خطا رخ خواهد داد .

آدرس فایل : در ادامه خطا مشاهده می کنید که خطایی که دریافت کردیم مربوط به کد های فایل functions.php می باشد  که کمک می کند مسیر خطا را به راحتی تشخیص بدهیم .

on line : و در آخر این بهش نشان می دهد که خطا در کدام خط از فایل ما ایجاد می شود ، در نهایت با باز کردن فایل Function و رفتن به خط ۲۴ می توانیم مشکل را حل کنیم .

تا به الان توانستیم منشا خطا را با برسی دقیق خطا پیدا کنیم . حالا برای رفع مشکل می توانید از فایل منیجر هاست خود فایل مشحص شده را باز کنید و خطای نمایش داده شده را رفع کنید ، شاید دسترسی به پیشخوان وردپرس وجود نداشته باشد پس رفع خطا از طریق فایل منیجر بهترین روش می باشد .

خطای Syntax Error پس از نصب و یا آپدیت افزونه وردپرس

یکی دیگر از خطای های وردپرس بعد از نصب افزونه ها رخ می دهد که به راحتی قابل حل شدن می باشد ، می توانید از داشبورد وردپرس اقدام به غیر فعال سازی آن افزونه کنید .

خطای Syntax Error پس از نصب و یا آپدیت تغییر پوسته وردپرس

دلیل دیگری که ممکن است دلیل بروز این خطا باشد تغییر قالب و یا ایجاد تغییراتی در پوسته می باشد . برای رفع این نوع خطا هم باید پوسته سایت را به پوسته دیگری تغییر دهیم تا خطای ایجاد شده را رفع کنیم .

نکته : قبل از شروع رفع مشکلات از فایل های خود پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل دیگری فایل ها را جایگزین کنید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن