سئو و بهینه سازی

روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

چگونه در نتیجه جعبه پاسخ گوگل ظاهر شویم

آیا می خواهید مقالات شما در باکس های پاسخ گوگل یا google answer box نمایش داده شوند و به دنبال روشی برای نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل میگردید؟

گوگل از جعبه های پاسخ برای پاسخ به سوالات مستقیما در صفحه نتایج جستجو استفاده می کند. برجسته شدن در آنها می تواند به شما کمک کند تا کلیک های ارگانیک بیشتری داشته باشید و ترافیک وب سایت را افزایش دهید.

در این مقاله از وبلاگ آذردیتا، نحوه نمایش محتوای وب سایت وردپرس خود را در باکس پاسخ گوگل – Google Answer Box توضیح خواهیم داد؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

باکس پاسخ گوگل – Google Answer Box چیست؟

جعبه پاسخ گوگل بخشی از نمودار دانش گوگل است. این الگوریتمی است که سعی می کند به سؤالات کاربر دقیقاً در صفحه جستجو مانند یک قطعه برجسته پاسخ دهد و در بالای صفحه ظاهر می شود.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 01 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

Google از چرخ فلک ها یا carousel ها، کادرهای جانبی یا side boxe ها، فهرست ها، جداول و جعبه پاسخ یا answer box ها برای نمایش مرتبط ترین اطلاعات در بالا استفاده می کند. این اطلاعات از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و الگوریتم تصمیم می‌گیرد که کدام نتایج باید در یک جعبه پاسخ نمایش داده شوند.

طبق تحقیقات انجام شده توسط Advanced Web Ranking، باکس های پاسخ دارای میانگین نرخ کلیک ۳۲.۳٪ هستند. این باعث می شود که آنها برای استراتژی سئو وردپرس شما بسیار مهم باشند.

چگونه گوگل اطلاعات را در باکس پاسخ نمایش می دهد

هدف از جعبه های پاسخ ارائه اطلاعات فوری به کاربران است. این به ویژه هنگامی که مردم به دنبال داده های واقعی مانند چهره های عمومی، فاصله ها، نرخ تبدیل، امتیازات و اطلاعات مشابه هستند، خوب عمل می کند.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 02 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

اگر کاربران اطلاعات دقیق مورد نیاز خود را دریافت کنند، می توانند به ادامه راه بروند و چیز دیگری را جستجو کنند. برای بسیاری از پرس و جوها، گوگل فقط می تواند یک جعبه جانبی از معتبرترین منابع دانش وب مانند ویکی پدیا را نمایش دهد.

به نوعی، ممکن است به نظر برسد که گوگل سعی دارد تمام ترافیک را برای خود نگه دارد. با این حال، همه کاربران به دنبال اطلاعاتی نیستند که نمودار دانش گوگل بتواند با دقت به آنها پاسخ دهد.

اگر کلمات کلیدی کاربر به پاسخی سنجیده، متفکرانه یا مبتنی بر تحقیق نیاز دارند، گوگل به سایر منابع وب متکی است.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 03 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

اگر لینک محتوای شما  در بین ۱۰ نتیجه برتر صفحه اول گوگل هستید، پس به ظاهر شدن در جعبه پاسخ گوگل نزدیک شده اید. و احتمال این که گوگل بخشی از محتوای شما را در جعبه پاسخ نمایش دهد بیشتر است.

نتایج باکس پاسخ گوگل اغلب تغییر می کند و یک استراتژی خوبی که میتوانید استفاده کنید این است که با بهبود محتوای وب سایت وردپرس و مطالب آن به عنوان بهترین پاسخ ظاهر شوید.

بیایید تعدادی از مراحل بهینه سازی محتوا را که می توانید برای نمایش در کادر پاسخ بردارید، بررسی کنیم. برای رفتن به نکات مختلف ما می توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

۱. پاسخ های کوتاه و مفید را در محتوای خود اضافه کنید

هدف از جعبه های پاسخ، ارائه پاسخ های سریع به کاربران است.

برای کمک به گرفتن باکس پاسخ گوگل، باید مطمئن شوید که مقاله شما در ابتدای مقاله به یک سوال خاص پاسخ می دهد. همچنین باید پاسخ خود را کوتاه، مختصر و قابل فهم بیان کنید.

همچنین می‌توانید بخش سؤالات متداول (FAQ) را به پست و صفحات وبلاگ خود اضافه کنید. این به شما این امکان را می دهد که تا حد امکان به سؤالات زیادی برای یک موضوع خاص پاسخ دهید و شانس خود را برای برجسته شدن در جعبه پاسخ افزایش دهید.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 04 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

اگر از افزونه All in One SEO برای وردپرس (AIOSEO) استفاده می کنید، اضافه کردن بخش سؤالات متداول به محتوای خود بسیار آسان است. AIOSEO بهترین افزونه SEO برای وردپرس است و به طور خودکار سایت شما را برای قطعه های برجسته بهینه می کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از AIOSEO این است که به شما امکان می دهد طرحواره سوالات متداول را به راحتی در وردپرس اضافه کنید. طرح سؤالات متداول یک کد نشانه‌گذاری هوشمند است که به گوگل اجازه می‌دهد بخش سؤالات متداول را در محتوای شما شناسایی کند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : آموزش افزودن اسکیما سوالات متداول FAQ Schema در وردپرس

در نتیجه، گوگل ممکن است با فهرست کردن سایت شما در جعبه‌های پاسخ، بخش‌هایی که افراد سؤال می‌کنند و سایر نتایج غنی به شما پاداش دهد.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 05 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

۲. کلمات کلیدی را در قالب سوالات بگنجانید

باکس های پاسخ گوگل همچنین کمک می کند که کلمات کلیدی خود را در قالب یک سوال و سپس یک پاسخ کوتاه بگنجانید. پس از آن، هر چقدر که می خواهید جزئیات را به پاسخ خود اضافه کنید.

افزودن اطلاعات بیشتر به شما امکان می دهد از کلمه کلیدی در سراسر مقاله استفاده کنید. حتی می‌توانید از این مقاله برای پاسخ به سؤالات دیگری که ممکن است کاربرانتان در مورد موضوع مشابه داشته باشند، استفاده کنید.

برای یافتن کلمات کلیدی که به صورت سوال هستند، می توانید از هر ابزار تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید.

به عنوان مثال، ما ابزار Semrush را توصیه می کنیم زیرا اطلاعات زیادی در مورد یک عبارت جستجو نشان می دهد. این شامل سوالاتی در مورد موضوع می شود که می توانید در حین نوشتن مقاله آنها را وارد کنید.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 06 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

۳. از فهرست ها، جداول و فهرست مطالب استفاده کنید

کاربران محتوای با قالب بندی مناسب را دوست دارند زیرا به آنها کمک می کند تا به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. می‌توانید محتوای آموزنده را در قالب فهرست ویروسی منتشر کنید که مصرف و اشتراک‌گذاری آن برای بازدیدکنندگان آسان‌تر است.

برای مثال، در اینجا آمده است که چگونه گوگل لیست شماره بندی شده را از مقاله ارزان ترین مکان ها برای مسافرت انتخاب کرده و آن را به‌عنوان یک جعبه پاسخ / قطعه برجسته در نتایج جستجو نشان می‌دهد.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 07 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

گوگل می‌داند که قالب‌بندی فهرست و جدول خواندن محتوا را آسان‌تر می‌کند و تمایل دارد وب‌سایت‌هایی را که از این قالب‌بندی استفاده می‌کنند برجسته کند.

این شامل:

 • صفحاتی که از جداول برای فهرست کردن موارد استفاده می کنند
 • چگونه به مقالاتی که از دستورالعمل های گام به گام استفاده می کنند
 • لیست های برتر که به سادگی موارد را فهرست می کنند
 • مقالات طولانی که از فهرست مطالب استفاده می کنند
 • و غیره…

این بدان معنا نیست که همیشه باید از یکی از این قالب ها برای نوشتن مقالات خود استفاده کنید. با این حال، اگر استفاده از قالب‌بندی می‌تواند به کاربران شما کمک کند تا به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، استفاده از آن ایده خوبی است.

در موارد دیگر، گوگل از توضیحات پست لیست شما استفاده می کند و آنها را در جعبه های پاسخ نشان می دهد.

۴. بهینه سازی محتوا با تصمیم گیری های داده محور

اگر می‌خواهید یک استراتژی محتوای مؤثر ایجاد کنید، داده‌ها مهم‌ترین چیزی است که به آن نیاز دارید. بدون دانستن اطلاعات در مورد بازدیدکنندگان خود، نمی توانید محتوایی را بنویسید که آنها می خواهند بخوانند.

اینجاست که گوگل آنالیتیکس وارد می شود. داده های دقیق آن به شما کمک می کند مخاطبان خود را درک کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

برای ردیابی صحیح تعامل کاربران در وردپرس به افزونه MonsterInsights نیاز دارید. این پلاگین یکی از افزونه های برتر برای Google Analytics در بازار است و به شما کمک می کند تا بدانید کاربران شما از کجا می آیند و زمانی که در سایت شما هستند چه می کنند.

این افزونه آمارها تصویر واضحی از آنچه در حال حاضر در وب سایت شما کار می کند به شما ارائه می دهد. سپس می توانید آن را گسترش دهید و تصمیمات آگاهانه ای برای سئو بهتر بگیرید.

۵. توضیحات متای صفحه خود را بهینه کنید

توضیحات متا شرح مختصری است که توضیح می دهد صفحه شما در مورد چیست. در بخش <head> سایت شما اضافه می شود. گاهی اوقات، گوگل از آن به عنوان پاسخ استفاده می کند و آن را در جعبه های پاسخ خود نشان می دهد.

با استفاده از افزونه All in One SEO می توانید به راحتی توضیحات متا را به مقالات خود اضافه کنید. هنگامی که در ویرایشگر محتوا هستید، به سادگی به سمت کادر متا تنظیمات AIOSEO رفته و توضیحات متا را وارد کنید.

همچنین در افزونه Yoast SEO نیز به نام توضیح متا در بخش ویرایش اسنیپت وجود دارد.

how to appear in google answer boxes with your wordpress site 08 - روش نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل

اطمینان حاصل کنید که توضیحات متا شما حاوی کلمه کلیدی هدف شما باشد. همچنین باید توضیح دهد که این صفحه یا پست خاص به چه سوالات یا موضوعاتی پاسخ خواهد داد.

۶. بهترین روش های سئو را دنبال کنید

جدا از پاسخ به سوالات کاربران، باید مطمئن شوید که google answer box می تواند محتوای شما را پیدا کند و آن را به راحتی درک کند.

این بدان معناست که شما همچنان باید پست های خود را برای سئو بهینه سازی کنید، درست مانند آنچه که معمولا انجام می دهید:

 • کلمات کلیدی خود را در عنوان، توضیحات و کلمات کلیدی سئو قرار دهید.
 • کلمه کلیدی تمرکز خود را در محتوا و عنوان های فرعی مقاله خود اضافه کنید.
 • از دسته ها و برچسب ها به درستی استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای کافی برای پوشش موضوع وجود دارد.
 • پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید و به پست ها و صفحات دیگر خود پیوند دهید.
 • برچسب عنوان و alt را به تصاویر خود اضافه کنید.

آیا جعبه پاسخ گوگل ارزش تلاش را دارد؟

در انتهای مقاله نمایش سایت در باکس پاسخ گوگل به این موضوع می پردازیم که آیا اصلا باکس پاسخ گوگل ارزش تلاش و وقت گذاشتن را دارد یا خیر؟

بله کاملا. همانطور که قبلا ذکر کردیم، نرخ کلیک برای نتایج در باکس پاسخ گوگل بسیار بالاتر از سایر مطالب است. بسته به موضوع و محتوای شما، ممکن است تا ۶۰٪ افزایش یابد.

با این حال، ما به شما توصیه نمی کنیم که بیش از حد به آن فکر کنید. هدف از جعبه های پاسخ گوگل کمک به کاربران برای یافتن سریع اطلاعات است. اگر روی پاسخ دادن به سوالات از طریق محتوای مفید و آموزنده تمرکز کنید، نتایج جستجو شروع به انتخاب محتوای شما خواهند کرد.

ویژگی های جستجوی گوگل همیشه در حال تغییر است. هیچ میانبری وجود ندارد که به شما کمک کند برای همیشه برنده شوید. اما ساختن وب سایت خود به عنوان منبع معتبر/موثق اطلاعات مفید به شما در درازمدت برنده شدن کمک می کند.

 

یکی دیگر از مجموعه آموزش های سئو و بهینه سازی به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری برترین روش نمایش سایت در google answer box برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز آموزشی نخصصی درباره نحوه ظاهر شدن در جعبه پاسخ گوگل بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله پنالتی شدن سایت در گوگل و نحوه رفع پنالتی سایت نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا