سیستم مدیریت محتواوردپرس

گذاشتن رمز عبور برای صفحه wp-admin

آموزش رمز گذاری بر روی صفحه ی ورود به داشبورد وردپرس | wp-admin

همانطور که عنوان را می خوانید ، احتمالاً فکر خواهید کرد که آیا مسیر wp-admin از قبل با رمز عبور محافظت نشده است؟ شما با یوزرنیم و پسورد خود باید وارد سیستم شوید. خب این درست است، اما اگر امنیت بالاتری نسبت به یوزرپسورد ساده ی خود را میخواهید نیاز است یک لایه ی امنیتی جدید بر روی صفحه ی پیشفرض wp-admin اضافه کنید.

چند روز پیش، ما شاهد برخی فعالیت های مشکوک در آذردیتا بودیم، بنابراین کارشناس امنیت و شبکه تیم آذردیتا پیشنهاد کرد که از پوشه مدیریت وردپرس خود با رمز عبور محافظت کنیم. ظاهرا سایت های معروف و با امنیت بالا نیز همین کار را می کنند. در این مقاله از وبلاگ آذردیتا ، ما راهنمای گام به گام نحوه محافظت با رمز عبور از دایرکتوری پیشخوان وردپرس (wp-admin) را به شما نشان خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

صرفا برای آسانتر شدن کارها ما از کنترل پنل Cpanel برای این آموزش که دارای رابط کاربری آسان و زیبا هست استفاده کردیم.

همچنین میتوانید هاست خود را از شرکت آذردیتا تهیه نمایید – برای خرید هاست مخصوص وردپرس کلیک کنید.

وارد cPanel خود شوید. در همان ابتدای صفحه، برگه Files را مشاهده میکنید در همان تب ایکون “Directory Privacy” را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

password protect wordpress admin wp admin 01 - گذاشتن رمز عبور برای صفحه wp-admin

پس از کلیک بر روی گزینه ی Directory Privacy در صفحه ایی که باز میشود به پوشه public_html رفته سپس بر روی گزینه edit روبروی پوشه wp-admin کلیک نمایید.

password protect wordpress admin wp admin 02 - گذاشتن رمز عبور برای صفحه wp-admin

پس از باز شدن صفحه ی جدید برای پوشه wp-admin نیاز است تیک گزینه “Password protect this directory” را بزنید و بر روی Save کلیک کنید.

password protect wordpress admin wp admin 03 - گذاشتن رمز عبور برای صفحه wp-admin

پس از زدن دکمه ی Save شما به همان صفحه منتقل میشوید با این تفاوت که ابزار مشخص کردن یوزرنیم و پسورد برای شما ظاهر شده است. در این صفحه در کادر اول یوزرنیم مورد نظر خود را وارد کرده؛ سپس دو بار پسورد را در دو کادر بعدی وارد کنید و بر روی Save کلیک نمایید.

password protect wordpress admin wp admin 04 - گذاشتن رمز عبور برای صفحه wp-admin

پس از سیو کردن این عملیات شما هرزمان که قصد ورود به صفحه wp-admin سایت خود را داشته باشید با درخواست پسورد روبرو خواهید شد. ( ابتدا یوزرنیم و پسوردی که الان بر روی پوشه wp-admin وارد کردید از شما خواسته میشود سپس مجدد یوزرنیم پسورد بخش داشبورد وردپرس شما درخواست خواهد شد)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا