میزبانی وب

چند دلیل استفاده از هاست وردپرسی

چند دلیل استفاده از هاست وردپرسی

ممکن است انتخاب هاستینگ برتر وردپرس برای سایت وردپرس شما یک کار سخت به‌نظر برسد، اما زمانی‌که از جوانب مثبت و منفی این انتخاب آگاه باشید، کار بسیار ساده‌تر خواهد شد! وضعیتی را تصور کنید که در آن دیگری خیالتان از بابت سرور راحت است و از این بابت هیچ گونه نگرانی ندارید. هاستینگ مدیریت‌شدۀ با وردپرس یا همان هاست وردپرسی جایی‌ است که می‌توانید خود را ازشرِّ دردسرهای وب هاستینگ ها خلاص کنید و به جای درگیر شدن و کلنجار رفتن با سرورها، زمانتان را بر اموری مانند طراحی سایت برای مشتری، ایجاد تِم‌های سفارشی وردپرس یا توسعۀ شرکت و ایجاد نمایندگی که انجامشان در اولویت است متمرکز کنید.

یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای کاملاً پیشرفته و محبوب که در حال حاضر بیش‌از ۷۰% از وب‌سایت‌های دنیا از آن استفاده می‌کنند، وردپرس است. هاست وردپرسی صرفاً یک هاست مناسب و سازگار برای وردپرس نیست، بلکه هاستی کاملاً اختصاصی و مدیریت‌شده و دارای امکانات خاص و خارق‌العاده برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. حال اگر وب‌سایت وردپرسی بزرگ یا درحال توسعه‌ای را مدیریت می‌کنید، از محدودیت‌های سرویس هاsت اشتراکی خود خسته شدید و به‌دنبال افزایش چشم‌گیر در سرعت و پایداری وب‌سایت وردپرسی تان هستید، پس استفاده از سرویس‌های هاست وردپرس را به شما توصیه می‌کنیم. در زیر چند دلیل  استفاده از هاست ورد پرسی را به شما معرفی می کنیم:

 دریافت پشتیبانی از متخصصان و کارشناسان وردپرس:

اکثر کمپانی‌های ارائه‌دهندۀ خدمات هاستینگ تاحدی پشتیبانی نسبی از خدماتشان را ارائه می‌دهند، اما ارائه‌دهندگان خدمات هاست وردپرسی اعتماد شما را به‌خود جلب کرده و نه‌تنها تیم پشتیبانی آن‌ها درک کامل و جامعی از وردپرس دارند بلکه در این حوزه نیز متخصص هستند.

علاوه‌براین، هاست‌های مدیریت‌شده بهسازی پشتیبانی خود به مشتریان را اولویت کاری قرار داده و امکان گفتگوی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته برای شما فراهم است، می‌توانید برای آنها تیکت بگذارید، یا عضو گروهایی که آنها برای رفع مشکلات کاربرانشان تشکیل می دهند شوید. استفاده از هاست وردپرسی چیزی شبیه داشتن یک دپارتمان یا بخش فناوری اطلاعات (IT) برون‌یابی شده است که دارای تعداد زیادی کارشناس و متخصص در این زمینه است، می‌توانید هر زمان از آن استفاده کنید. چقدر خوب است که شما به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده باشید و از بابت پشتیبانی  نگرانی نداشته باشید.

عملکرد بهتر و سرعت بالاتر سایت:

هنگام کار با هاست ورد پرسی، وب‌سایت شما سریع‌تر بروزرسانی خواهد شد،سرعت لود صفحات بیشتر خواهد بودو به‌اصطلاح با لگ زدن یا وقفه‌های متعددی که همیشه رخ می‌دهند، روبرو نخواهید شد.

به‌علاوه، هاست وردپرسی به شما کمک می‌کند تا از شر دردسرهای مرتبط با تعمیرونگه‌داری سرور، خلاص شوید و درعوض بر مشتریان و کسب وکار خود متمرکز باشید.

ضمن ارائۀ زیرساخت‌های قابل اعتماد و داشتن متخصصانی که همیشه در صحنه حاضرند، برند شما نیز در برابر مشکلات و خرابی‌ها یا حتی هک شدن محافظت خواهد شد.

 افزودن آسان شناسۀ SSL:

آیا با قفل کوچک سبز رنگ در مرورگر کنار URL آشنا هستید؟ این بدان معناست که وب‌سایت شما شناسۀ SSL را دارد. حالا با دریافت خدمات از هاست وردپرسی امکان داشتن این شناسه به‌راختی برای شما فراهم شده‌است.

سابقاً فرایند نصب SSL بسیار زمان‌بر و مستلزم برقراری تماس و ارتباطات بسیار زیادی بین ارائه‌دهندۀ خدمات هاستینگ شما و ارائه‌دهندۀ این شناسه بود. اما اکنون تنها با چند کلیک انجام‌پذیر است. به‌همین راحتی!

مدیریت آسان سایت:

وقتی از خدمات هاست وردپرسی بهره‌مند می‌شوید نیازی به چَک و چانه زدن‌های بی‌مورد بین ارائه‌دهندگان یا کلنجاررفتن با تنظیمات مختلف ندارید. فقط یک هاب یا مرکز واحد برای تمام وب‌سایت شما وجود دارد، مخصوصاً اگر درحال شروع کار با تعداد بیش‎تری مشتری یا ایجاد نمایندگی و گسترش کسب‌وکارتان هستید، دراین‌صورت، برای راه‌اندازی و چرخاندن وب‌سایت‌های جدید، با استفاده هاست وردپرسی زمان زیادی را صرفه‌جویی خواهید کرد.

هاست وردپرسی فراتر از ارائۀ یک رابط مشخص برای دسترسی به سایت‌های شما، از به‌روزرسانی‌های شما نیز پشتیبانی خواهد کرد، درنتیجه، سایت شما همیشه در جدیدترین نسخۀ وردپرس قرار دارد که شامل به‌روزسانی اصلی وردپرس، به‌ روزرسانی PHP و گاهی‌اوقات حتی به‌روزرسانی تِم یا پلاگین‌هاست. اگر مدیریت سایت‌های بی‌شماری را در دست دارید، پس زمان بسیار زیادی را صرفه‌جویی خواهید نمود و پهنای‌باند بیش‌تری دراختیار خواهید تا داشت تا کارهای جدیدی را به‌دست بگیرید.

همکاری با هاستینگ مدیریت‌شده به‌معنای راه‌اندازی و تنظیمات بی‌دردسر، هم برای شما و هم برای مشتریان شماست.

قابلیت فروش مجدد هاستینگ

ازآنجایی‌که وردپرس بیش‌از ۳۰% از وب را تأمین می‌کند، زمانی‌که به خرید هاست‌های از پیش آماده یا هاست‌هایی که به بازفروش گذاشته می‌شوند فکر می‌کنید، بهترین فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد. ارائه‌دهندگان خدمات هاست وردپرسی با علم به این موضوع نسبت به فروش مجدد محصولاتشان به شما اقدام می‌کنند. به‌راحتی می‌توانید برنامه‌های ارجاعی، مشارکتی، یا حتی گاهی‌اوقات افزونه‌هایی را پیدا کنید که به‌ویژه برای حمایت از جریان فروش مجدد طراحی و ایجاد شدند.

دسترسی سریع به ابزارهای توسعه‌ای

چه مشغول به ایجاد یک سایت کاملاً جدید باشید چه درحال عیب‌یابی یک سایت از پیش موجود، هاست مدیریت‌شدۀ وردپرس مجموعه‌ای از ابزارهای رایج توسعه‌ای را برای دسترسی راحت ازطریق برنامۀ هاستینگ دراختیار شما قرار می‌دهد.

آیا می‌خواهید گزارش‌های مرتبط با خطای پایین بودن سرعت وب‌سایت خود را ببینید؟ هیچ مشکلی نیست. آیا باید کَش (حافظۀ پنهان) را به‌صورت دستی پاک کنید؟ آسان است. این ابزارها و بسیاری از ابزارهای دیگر قابل دسترسی هستند.

 • پاک کردن کَش
 • تغییر حالت توسعه
 • روشن کردن wp_cache (کَش wp)
 • روشن کردن wp_debug (عیب‌یابی wp)
 • گزارش‌های ارسال
 • مدیریت پایگاه‌داده
 • دسترسی به SFTP

چه زمانی باید وبسایت خود را به هاست وردپرسی ارتقاء دهید؟

متأسفانه بسیاری از افراد خیلی دیر نسبت به این موضوع اقدام می‌کنند. مثلاً زمانی‌که سایتشان در یک سرور اشتراکی به مشکل بخورد یا زمانی‌که به دلیل هک شدن مدت دو هفته از کار بیفتد. این موارد به‌معنای از دست دادن درآمد، مشتریان، یا اعتماد به کسب‌وکارتان است – که هیچ‌یک را نباید تجربه کنید.

 باید وقتی که آمادۀ جابجایی به هاست وردپرسی هستید باید محدودیت های بودجه ای را درنظر داشته باشید، اما اگر هریک ازموارد ذیل را تجربه می‌کنید به‌شدت به شما توصیه می‌کنم نسبت به ارتقاء به هاستینگ مدیریت‌شده اقدام کنید:

 • عملکرد سایت شما کند است
 • مدام از کار می‌اُفتد
 • هک شده است
 • اگر می‌خواهید از وقوع موارد قبل جلوگیری کنید
 • اگر زمان زیادی را صرف بهینه‌سازی سرورها می‌کنید
 • اگر نیاز به به‌روزرسانی سایت خود دارید
 • اگر کسب‌وکاری را اره‌اندازی می‌کنید که و بجای فقط یک ارائه‌دهنده به یک همراه و شریک نیاز دارید

زمانی‌که این ویژگی‌ها را باهم داشته باشید، فارغ از این‌که چه تعداد سایت یا مشتری دارید، یک جریان توسعه‌ای مؤثر را برای خود رقم خواهید زد.

کلام آخر

درکل، هاست وردپرسی، راه‌حلی آسان برای افرادی که سایت‌های وردپرس را اداره می‌کنند ارائه می‌دهد، به‌ویژه اگر سایت وردپرس شما از نوع مشاغل تجاری باشد، مزایایی بسیار زیادی را دراختیار شما قرار می‌دهد و بی‌شَک در صرفه‌جویی در زمان و دوری از فشار و استرس راه‌اندازی و تنظیم دستی سرورها به شما کمک خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا