سیستم مدیریت محتواوردپرس

۸ اشتباه رایج وردپرس که هنگام ساخت سایت باید از آنها اجتناب کنید

بهترین روش برای توسعه سایت وردپرس چیست؟

در مورد وردپرس، تمرکز اصلی یک مبتدی این است که تم وب سایت، ظاهر، طراحی آن را تنظیم کند و عملکرد را به خوبی اجرا کند؛ اما در این بین، چیزهای کمی نادیده گرفته می شوند و برخی از آنها به اشتباهات جدی در هنگام ساخت سایت وردپرسی تبدیل خواهند شد.

اما نگران نباشید، بیل گیتس یک بار گفت. “هر اشتباه یک فرصت یادگیری است.” برای کمک به شما در رفع اشتباهات رایج وردپرس، ما در این مقاله این راهنما را تدوین کزده ایم تا بتوانید از این اشتباهات رایج که اکثر مبتدیان وردپرس مرتکب می‌شوند اجتناب کنید و آنها را حل کنید.

محتوا همیشه به عنوان پادشاه وب سایت در نظر گرفته می شود و نگهداری محتوا در وردپرس آسان است. وردپرس که در ابتدا در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد، به سیستم مدیریت محتوای محبوب (CMS) در جهان تبدیل شده است. امروزه بیش از هفتاد و چهار میلیون سایت از وردپرس استفاده می کنند که روزانه میلیون ها پست منتشر می کنند. این CMS پرکاربرد به دلیل ابزار کاربرپسند آن در بین کاربران محبوب شده است. اگر هنوز در دنیای وبلاگ نویسی و وب سایت ها تازه کار هستید، ممکن است کنجکاو باشید که وردپرس چیست – وردپرس یک پلت فرم انتشار است که برای ساخت وب سایت ها و وبلاگ ها استفاده می شود. این یک سیستم مدیریت محتوا منبع باز است که جهان را طوفان کرده است. اکثر توسعه دهندگان وب، طراحی وب، شرکت های توسعه وب سایت و کاربران وردپرس را به دلیل ویژگی های سادگی آن تحسین می کنند. وردپرس عادت دارد که در درجه اول به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی شناخته شود و همچنان موثرترین راه حل برای استفاده برای وبلاگ است.

وردپرس بسیار همه کاره و سازگار است و در واقع هزاران افزونه WP برای تقویت عملکرد وردپرس ارائه شده است، بنابراین همیشه برای هر مشکلی در وردپرس راه حلی و آموزشی وجود دارد.

بهترین بخش در مورد وردپرس سادگی آن است. اما، با وجود تمام این گزینه ها، چندین اشتباه در هنگام ایجاد یک وب سایت وردپرس انجام می شود و این اشتباهات معمولا تاثیر زیادی روی وب سایت خواهند داشت.

در اینجا لیستی از برخی از اشتباهات که اغلب توسط طراحان وب سایت وردپرس انجام می شود وجود دارد که می توان از آنها اجتناب کرد. هر اشتباهی که می بینید مرتکب هر کدام هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا رایج ترین اشتباهات وردپرس را که توسعه دهندگان جدید و با تجربه انجام می دهند بررسی کنید.

اگر متوجه شدید که یکی از این اشتباهات را انجام می دهید، نادیده نگیرید. با درک کارهایی که باید انجام دهید و نباید انجام دهید، در زمان توسعه وب سایت وردپرس در زمان زیادی صرفه جویی خواهید کرد و اگر خودتان آن را برطرف کنید، از دردسرهای زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

فهرست مطالب

  1. تم ابتدا خریداری می شود
  2. پشتیبان گیری از وب سایت
  3. عدم بهینه سازی سئو سایت
  4. انتخاب پلتفرم اشتباه برای توسعه دهنده وردپرس
  5. نصب پلاگین های خراب WP و عدم حذف آن
  6. عدم استفاده از «Google Analytics»
  7. انتخاب نکردن تم واکنش گرا
  8. عدم به روز رسانی CMS وردپرس

۱. تم ابتدا خریداری می شود

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که صاحب سایت وردپرسی انجام می دهد این است که ابتدا قالب را خریداری می کند و باید از آن اجتناب کرد.

قبل از خرید یک تم، ابتدا باید شروع به ایجاد محتوا کنید. بله، درست شنیدید، “محتوا” و سپس الزامات مهمی را که می خواهید سایت شما برآورده کند، مشخص کنید. مانند اینکه آیا قرار است یک سایت فنی، یک سایت سلامت، یک وب سایت یا یک پلت فرم تجارت الکترونیک باشد؟ هنگامی که محتوا و الزامات آن را نهایی کردید، خرید تم خوب یک گزینه است.

بسیاری از طراحان از یک تم رایگان یا ممتاز استفاده می کنند، اما تعداد کمی از توسعه دهندگان باتجربه سعی می کنند از آن اجتناب کنند، دلیل آن این است که یک تم رایگان توسط وب سایت های متعددی در اینترنت استفاده می شود و استفاده از چنین قالبی باعث کاهش تصویر برند و علاوه بر آن سایت شما می شود. بیشتر در معرض حمله یا آسیب قرار گرفتن است. در حالی که در نسخه پولی تم، احتمال کمتری برای آسیب پذیری سایت در برابر سوء استفاده وجود خواهد داشت، زیرا توسط کارشناسانی که شما به آنها پول پرداخت کرده اید توسعه یافته است و در صورت وقوع چنین چیزی به شما اطلاع داده می شود.

۲. پشتیبان گیری از وب سایت

بسیاری از کاربران وردپرس از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند و احساس می کنند که این کار غیر ضروری است.

پس از هک شدن سایت و از بین رفتن داده ها، کاربر به اهمیت پشتیبان گیری پی خواهد برد.

گزینه‌های پشتیبان‌گیری متعددی در وب وجود دارد و بهترین مزیت آن نصب افزونه BackWPup است که کاملاً رایگان است.

در ابتدا، نصب محلی وردپرس را روی سیستم خود اجرا کنید و فایل های پشتیبان خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که می توانید آنها را در صورت تمایل بازیابی کنید. آیا شنیدن این که کاملا رایگان است و داده ها بدون خرج کردن حتی یک ریال ایمن هستند شگفت انگیز نیست؟

برای محافظت از داده ها در برابر هکرها می توانید احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب کنید. این ویژگی امنیتی آسیب پذیری پنل مدیریت شما را کاهش می دهد.

۳. عدم بهینه سازی سئو سایت

ایجاد یک وب سایت تنها شروع کار است. اگر می خواهید ترافیک وب سایت را به دست آورید و بهبود بخشید، بهینه سازی سئو ضروری است.

چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد بهینه سازی سئو بدانید، اما اجازه دهید نکته مهمی را که در حال حاضر ضروری است، کشف کنم. در اینجا ما اولین کار را بهینه سازی عناوین سایت و توضیحات متا و همچنین تگ های جایگزین تصویر می پردازیم و سپس ردیابی کامل فعالیت‌های سئو را دنبال کنید که به بهبود رتبه موتورهای جستجوی سایت شما کمک می‌کند.

ساده ترین راه برای تنظیم همه چیز، استفاده از افزونه Yoast است. افزونه های Yoast SEO عملکرد منحصر به فردی را به وب سایت شما اضافه می کنند که به بهبود موقعیت نتایج جستجوی ارگانیک کمک می کند.

۴. انتخاب پلتفرم اشتباه برای توسعه دهنده وردپرس

توسعه وردپرس معمولاً به دو پلتفرم طبقه بندی می شود که وردپرس[.]org یا مسیر خود میزبانی شده است. بسته به نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

انتخاب مناسب کار بسیار سختی است، بنابراین ابتدا ویژگی ها را مقایسه کنید و سپس به سراغ یکی از مواردی بروید که با نیاز شما مطابقت دارد.

اگر تمرکز اصلی شما روی وبلاگ است، به WordPress.org بروید.

۵. نصب پلاگین های خراب WP و عدم حذف آن

پلاگین شکسته و دارای باگ متعدد وردپرس وجود دارد. از طریق رتبه بندی یا وضعیت پلاگین می توانید بگویید که افزونه کار می کند یا نه.

در بیشتر موارد، پلاگین های WP نصب شده دیگر کار نمی کنند و تا زمانی که آن را امتحان نکنید شناخته نمی شوید.

اگر از هیچ یک از افزونه های نصب شده راضی نیستید، بهتر است آن را غیرفعال یا حذف کنید.

وجود افزونه های فعال بیش از حد استفاده نشده و غیر ضروری سرعت وب سایت را کاهش می دهد زیرا منابع بیشتری مصرف می شود. سرعت بارگذاری کند وب سایت می تواند ناامید کننده تر باشد و ترافیک کمتری را به همراه داشته باشد.

۶. عدم استفاده از «Google Analytics»

common wordpress mistakes to avoid 03 - 8 اشتباه رایج وردپرس که هنگام ساخت سایت باید از آنها اجتناب کنید

تجزیه و تحلیل گوگل به عنوان بهترین ابزاری است که می تواند برای ردیابی اطلاعات مربوط به وب سایت مانند نحوه ورود بازدید کننده به سایت شما، زمان صرف شده در سایت، عملکرد هر کلمه کلیدی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

نصب افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس به شما امکان می دهد سایت خود را ردیابی کنید و برای هر پست و صفحه وب سایت خود “گزارش های صفحه” عمیقی را ارائه می دهد. در طول بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می توان از این اطلاعات برای داشتن یک استراتژی موفق استفاده کرد.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : آموزش نصب گوگل آنالیتیکس – Google Analytics در وردپرس

۷. انتخاب نکردن تم واکنش گرا

common wordpress mistakes to avoid 01 - 8 اشتباه رایج وردپرس که هنگام ساخت سایت باید از آنها اجتناب کنید

وب سایت واکنش گرا باعث می شود وب سایت برای همه دستگاه ها خوب به نظر برسد. برای دستیابی به یک طراحی واکنش گرا، باید قالب وردپرس ریسپانسیو را نصب کنید. با قالب وردپرس واکنش گرا، وب سایت در دستگاه های کاربر خوب به نظر می رسد. آنچه شما می خواهید این است که بازدیدکننده بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کند به سایت بیاید.

سایت های ریسپانسیو برای سئو بهتر هستند. آخرین متدولوژی رتبه‌بندی گوگل برای سایت‌هایی که عملکرد خوبی در دستگاه‌های تلفن همراه دارند، امکاناتی را ارائه می‌دهد. در دستگاه‌های بیشتری به افراد بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید و در جستجوهای Google امتیاز بیشتری کسب می‌کنید، بنابراین دسترسی و کیفیت را به برند خود اضافه می‌کنید.

سفارشی‌سازی وردپرس با پشتیبانی از تم‌های واکنش‌گرا به همه اینها کمک می‌کند و اگر یک تم خاص برای موبایل مناسب نباشد، وردپرس به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا آن را بدون حذف کردن سایت تغییر دهند.

شاید این مقاله برای شما کاربردی باشد : ۷ قالب برتر وردپرس سئو فرندلی در سال ۲۰۲۳

۸. عدم به روز رسانی CMS وردپرس

تم و افزونه اغلب با ویژگی های امنیتی جدید به روز می شوند. به روز رسانی نامنظم سایت احتمال آسیب پذیری در برابر حفره های امنیتی را افزایش می دهد.

وردپرس به عنوان بزرگترین و بهترین انجمن، روز به روز در حال پیشرفت است تا رابط کاربری و گزینه های کاربر پسند خود را تقویت کند. با گذشت زمان، وردپرس سیستم خود را هر بار با جدیدترین نسخه بهبود می بخشد.

برای افزایش امنیت وب سایت همیشه بهتر است افزونه را آپدیت کنید. بنابراین هر زمان که وارد سایت وردپرس می شوید بررسی کنید که آیا به روز رسانی جدیدی برای سیستم وردپرس وجود دارد یا خیر.

اینها اشتباهات پرهزینه وردپرس هستند که باید از روز اول از آنها اجتناب کنید.

اکنون با رایج ترین اشتباهات مبتدیان وردپرس مواجه شدید که باید از آنها اجتناب کرد. اگر شروع به توسعه سایت جدید می کنید، اشتباهات ذکر شده در بالا می تواند بسیار پرهزینه باشد، در حال حاضر یا بعد، بنابراین سعی کنید از اشتباهی که قبلا انجام شده است اجتناب کنید و سعی کنید از آن درس بگیرید.

به ما در بخش کامنت ها بگویید اشتباهات رایجی که هنگام توسعه وب سایت خود در وردپرس داشته اید چیست؟

یکی دیگر از مجموعه آموزش های وردپرس به اتمام رسید. امیدواریم این آموزش به جهت یادگیری و شناخت اشتباه رایج در ساخت سایت وردپرس که باید از آن اجتناب کرد، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز موردی که باید هنگام ساخت سایت با وردپرس در نظر داشت، می‌دانید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد؛ همچنین ممکن است مقاله راهنمای خرید هاست برای وردپرس نیز برای شما کاربردی و مفید باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا